Zmiana technologii backendowej po 5 latach

0

Witam,

Pracuje w Warszawie. Jestem samoukiem i mam 5 lat komercyjnego doświadczenia w .net w technologiach webowych. Obecna stawka to 110 zł. Spora część mojego czasu to front.

Zastanawiam sie nad zmiana technologii backendowej na Javę jako że dla javowcow jest o wiele więcej ofert przekraczających stawkę 125zl za h. Słyszałem jednak że kandydatów jest więcej, a także starych projektów do utrzymania w porównaniu do .net-a. No i w samym .necie pisze sie przyjemnie.

Druga sprawa że zaczynałbym w zasadzie od zera, z całym ekosystemem, na co trzeba by poswiecic sporo czasu. Więc kasa nie byłaby od razu.

Najbardziej skłaniam sie ku pozostaniu na tym stacju który mam i szlifowaniu go dalej ale chciałbym poznać Wasze zdanie.

Czy ktoś z Was zmieniał technologie po dłuższym okresie i z jakim efektem opis względem stawki?

Nie chcę wywołać gownoburzy .net vs java bo takich jest multum, mogly by być to równie dobrze zupełnie dwie inne podobne do siebie technologie.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

2
Samjohn napisał(a):

Pracuje w Warszawie. Jestem samoukiem i mam 5 lat komercyjnego doświadczenia w .net w technologiach webowych. Obecna stawka to 110 zł. Spora część mojego czasu to front.
Zastanawiam sie nad zmiana technologii backendowej na Javę jako że dla javowcow jest o wiele więcej ofert przekraczających stawkę 125zl za h.

Stawka u dużych graczy zależy od firmy w/dla której pracujesz. Bywa, że różni się zależnie od projektu.
Po prostu szukasz firmy która pracuje dla bogatych klientów i dobrze płaci.
Nie krzycz tylko na mnie, że prawdopodobnie będzie staro, dinozaurowo, utrzymaniowo.

2

W warszawie w .net można mieć 150-200pln/h o ile jesteś dobry, albo siedzisz w starej technologii.

Na pewno w prodata mają oferty 125+/h i technologicznie nie ma tragedii.
KMD też do 150 można dorwać w zależności od projektu (i płatne dni przestojowe).
I możesz też uderzać do 7N.

Problem jaki widzę: czy jesteś taki dobry czy sam exp ma wszystko załatwić? W javie trafisz na taką samą ścianę, jak nie będziesz się wyróżniał

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0