Egzamin z microsoftu - kilka pytan

0

W najbliższym czasie planuje podejść do tego egzaminu: https://www.microsoft.com/en-us/learning/exam-70-483.aspx. Będzie to egzamin online. Mam kilka pytan związanych z egzaminami z microsoftu:

  1. Czy takie certyfikat mi kiedyś wygaśnie czy zostanie ze mną "na zawsze"? Wiem, że certyfikaty typu MCSD wygasają po 2 latach a jak z tego typu certyfikatem?
  2. Czy ktoś z was podchodził do takiego egzaminu online? Czy musieliście przesyłać skad dowodu lub jego zdjęcie np? Czy z na początku trzeba rozmawiać z egzaminatorem w razie wyjaśnienia wszelkich wątpliwości np. pokazanie pomieszczenia w którym się zdaje?
  3. Czy warto robić takie certyfikaty waszym zdaniem jeśli ma się dostęp do kodów za free, bo firma daje taką możliwość?
  4. Czy jeśli pytanie ma kilka odpowiedzi to jest to wspomniane w pytaniu?
1

Hej:
Ad. 1
Certyfikat zostanie z Tobą na zawsze. Ja mam MCP (Microsoft Certified Professional) własnie z tego egzaminu i jest on dożywotni.
Przy czym warto sprawdzić, jak wygląda obecnie ścieżka certyfikacyjna, ponieważ MS dokonuje zmian i np. MCP nie jest już wydawany

Ad. 2
Podchodziłem on-line - musisz mieć zamknięty pokój, opróżniony z jakichkolwiek pomocy naukowych. Na początku połączysz się z nadzorca (żywy człowiek) i do kamerki pokażesz mu dowód tożsamości oraz cale pomieszczenie.

Ad. 3
Jak za free- to warto. Na zachodzie mają one wartość.

Ad. 4
Będzie to wspomniane w pytaniu.

Ogólnie - polecam oraz życzę powodzenia! :)

0

A czy np jestem backendowcem to dobry pomysł aby zdawać egzamin również z javascriptu w przyszłości? Trochę w nim grzebałem, więc jakąś wiedze mam. Czy waszym zdaniem to bez sensu?

1

Pierwsze słyszę by Programistyczne certyfikaty miały wartość nawet gdzieś w innych krajach :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1