Praca zdalna po roku doświadczenia

0

Tak jak w temacie, czy jest możliwość ubiegać się o pracę w pełni zdalną w nowej firmie po przepracowanych 1 roku i 3 miesiącach pracy jako junior programmer?

13

Jest możliwość i jest też możliwość, że Ci odmówią

7

Spytaj o to w firmie, nie nas.

2

Możliwość jest zawsze, ale szczerze bym odradzał. Junior z rocznym doświadczeniem wymaga w 99% opieki i nadzoru nad kodem, który pisze (niekiedy niejeden "senior" tego wymaga). Pracując zdalnie zakłada się że osoba taka potrafi rozwiązać samemu w zasadzie wszystkie problemy na dobrym poziomie w kodzie.

4

No nie wiem, teraz mieliśmy w firmie stażystów pracujących zdalnie z kodem. Jak jakieś braki są to można spytać na slacku lub się zdzwonić na slacku, a potem i tak jest code review.

Dużo zależy od firmy

7

@XardasLord, @anonimowy Od zawsze pracuję zdalnie, więc gadanie że się nie da opiekować kimś kto nie siedzi w biurze jest bez sensu.

@Kubaz próbuj, a jak odmówią to zawsze możesz znaleźć taką firmę, która nie ma z tym najmniejszego problemu.

0

@mr_jaro: nie powiedziałem, że się nie da, oczywiście że da się. Jednak na pewno jest to jakimś utrudnieniem i ja przykładowo preferuję pracę stacjonarną do momentu, aż będzie się potrafiło większość problemów rozwiązywać bez pomocy pozostałych osób

2

Pracowałem zdalnie na etat od samego początku - pierwsza praca była już zdalna.
Nie do końca polecam. Ilość wiedzy, jaka cię omija np. na coffee talk czy pair programming itd. jest ogromna. Później ma to nieco mniejsze znaczenie, ale wciąż.

Dlaczego tylko nie do końca a nie zdecydowanie nie polecam? Bo wszystko zależy od firmy. Jeśli firma ma ograne rozwiązania remote-first i jest doświadczona w temacie, to będzie dobrze.
Teraz mamy takiego juniora w firmie i cały proces jego kształcenia, od pierwszej linijki kodu aż po pierwszą pracę, przebiegał w pełni zdalnie, a koleś robi fajne postępy.
Także to po prostu kwestia kultury firmy, wypracowania pewnych rzeczy i nawyków.
W biurze po prostu nieco łatwiej o te rzeczy, bo ludzie są bardziej przyzwyczajeni, ale z odrobiną wysiłku da się to zrobić remote. Tylko zasada jest jedna - jeśli chociaż jedna osoba w zespole jest remote, to cały zespół musi być remote-first. Inaczej to nie działa.

0

Jest taka możliwość, powodzenia.

8

@XardasLord moje doświadczenie z ludźmi którzy pracują od zawsze zdalnie i tymi co pracują od zawsze w biurze jest takie, że ci zdalni dużo szybciej się usamodzielniają -> szybciej dostają lepsze stanowiska -> szybciej zarabiają więcej z wiadomego powodu. Praca zdalna nie jest dla każdego i to nie zależnie czy to junior czy senior. Co do pomocy komuś to na prawdę nie jest problem korzystać z komunikatorów i udostępniania ekranu, a jeśli nie chcesz by ludzie ci przeszkadzali w pracy to tylko wyciszasz kanał na slacku i nie musisz ratować się słuchawkami lub proszeniem się kogoś o chwilę ciszy :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0