Pierwsza praca.

1

Witam.
Od jakiegoś czasu uczę się samodzielnie ogólnie pojętego front-endu. Mam jakieś swoje portfolio kilka aplikacji dość prostych, profil na Linkedin i CV. Wysyłałem już wiele razy swoją kandydaturę do różnych firm na stanowisko Juniora, staż mnie raczej nie zadowala chyba że płatny. Rozwijam umiejętności dość powoli bo pracuje normalnie na pełen etat i mam inne obowiązki. Moje pytanie jest takie, co powinienem jeszcze zrobić żeby zacząć wreszcie jakaś komercyjną robotę ? Co byście mi jeszcze doradzili w jaką stronę pójść, jakie umiejętności jeszcze rozwinąć, doszkolić się z czego, co poprawić ? Gdzie najlepiej szukać, jak wy zaczynaliście karierę i czego unikać na początku ?

Dodam jeszcze że mam wykształcenie średnie techniczne.

Tutaj moje portfolio i GitHub i LinkedIn

https://cwiklikwojciech.github.io/WojciechCwiklik/ - Portfolio
https://github.com/cwiklikwojciech?tab=repositories - Repozytoria
oraz LinkedIn : https://www.linkedin.com/in/wojciech-%C4%87wiklik-73ab03152/

Pozdro, z góry dzięki za pomoc !

3
woj290 napisał(a):

jakie umiejętności jeszcze rozwinąć, doszkolić się z czego, co poprawić

Skoro składałeś już wiele razy CV, to pewnie widziałeś oferty pracy, ale właśnie moja rada to patrz na oferty pracy - czego dany pracodawca oczekuje. Ja co prawda frontendowcem nie jestem, ale wiem, że HTML, CSS i goły Javascript to absolutna podstawa. Warto zaznajomić się z frameworkami do JSa - tutaj pewnie zobaczysz głównie Reacta i Angulara. Proponuję zacząć z Reactem - jest to "mniejszy, zgrabniejszy" framework, Angular to bardziej kobyła do wielkich projektów w korpo.

A jak opanujesz te technologie, to polecam przejrzeć całą pierwszą stronę w Google przy zapytaniu Frontend developer 100 interview questions

EDIT: Aha, no i braki w technologiach Ci może pracodawca wybaczyć zawsze, ale literówki (przeszełem, MangoDB...) bardziej rażą w oczy.

EDIT2: CV też można podrasować - na przykład mieć je spójne (kropki w sekcji Doświadczenie i kropki w sekcji Kursy znacząco się różnią)

8

Wg mnie połowa tych "aplikacji" co masz na githubie powinna wylecieć z publicznego repo. Nikogo nie obchodzą kalkulatory, których napisanie zajmie 1h. Lepiej wrzuć jedną, ale rozbudowaną, zamiast całej masy pierdół.

3

Na stronie głównej masz niesformatowany kod:

let person = {
firstname: "wojciech",
lastname: "ćwiklik",
age: 25,
eyecolor: "blue"

};

który wygląda brzydko.

Zacznij czytać książki - wtedy będziesz robił mniej błędów w pisowni.
Poza tym pisz cały czas, znajdziesz pracę jako junior tylko trzeba cierpliwości.

0

. Wysyłałem już wiele razy swoją kandydaturę do różnych firm na stanowisko Juniora, staż mnie raczej nie zadowala chyba że płatny

A odbyłeś w ogóle jakieś rozmowy rekrutacyjne? Od tego trzeba zacząć by wiedzieć jak się dalej rozwijać.

3

Przejrzałem portfolio, i jednak na Twoim miejscu bym nie odrzucał możliwości stażu nawet darmowego.

i czego unikać na początku ?

Zbytniej pewności siebie

P.S Zaczynałem od bezpłatnego stażu.

3

Mylący interfejs: nazwy technologii (pod "Czego używam") są w buttonach, jednak nie da się ich kliknąć o.O

poza tym większość tych przykładowych projektów wygląda jak brudnopis xD jak coś, co człowiek robi, żeby się nauczyć, ale co niekoniecznie jest na tyle reprezentatywne, żeby się tym chwalić jako gotową aplikacją. W sumie nie wiadomo po co się tam to znalazło, tak trochę "od czapy" - bo nie wiadomo nawet co oceniać. Chyba, że ze względu na pochwalenie się samym kodem (jak rozumiem korzystasz z API do tych Bitcoinów i wyświetlasz prawdziwe dane? To by mogło być docenione przy rekrutacji, bo by pokazało, że umiesz korzystać z różnego rodzaju API), ale tutaj by się przydał link do Githuba.

No i literówki - np. projety, przeszełem. Albo jakieś niedoróbki typu NaN% w tym projekcie z walutami. Czy kolejna literówka w projekcie o miastach Dane dla dnia i godiny. Albo Podglad strony www urzytkownika. To źle świadczy. O takiej niedokładności.

2

Daj znać za miesiąc, że udało ci się dostać pracę.
Na 4P wpadają ludzie z githubem, zbierają oceny. pokazują CV w którym nie ma nic konkretnego i na tym się kończy ich kariera na 4P. Mijają miesiące, cisza, nie mają już pytań, nie szukają wsparcia. ich githuby pokrył kurz, profil na LinkedIn z obowiązkowym githubem też bez aktualizacji.
Daj znać za miesiąc, że udało ci się dostać pracę i przełamałeś schemat.

PS
Jesteś z Krakowa, ale tam też mnóstwo IT. W Warszawie miałbyś szybko pracę za średnią krajową w suporcie i mógłbyś iść dalej, jednak twoje CV na LinkedIn [pokazujące, że nawet kurs "od podstaw" musisz mieć po polsku] skreśliłoby cię od razu (zero telefonów do ciebie bez angielskiego).
Weź się za język!

PS
W W-wie szukają teraz (maj i pandemia) ludzi z ogarniętym Photoshopem, CSS, HTML i minimum podstaw programowania. Warunek konieczny: znajomość angielskiego bo przyjęty pracować będzie przy szablonach e-mail marketingowych bezpośrednio z zagranicznymi podmiotami.
Zero githabów butkampów, doświadczenia. Tyko rozmawiać z ludźmi klientów i w miarę postępów w pracy uczyć się. Płacą co prawda na start tylko tyle, że wystarczy na maleńką kawalerkę i utrzymanie się w mieście (4,5 do 5,0 k brutto).
To nie jest duża kasa jak na Warszawę, bo bez języka, od zaraz
https://pbs.twimg.com/media/D6Roqf-W0AAa1Kt?format=jpg

5

Chwalenie się certyfikatami z udemy jest strasznie mało profesjonalne imho a robienie tego publicznie na linkedin jeszcze potęguje to wrażenie.
A co do portfolio to zawsze mi się wydawało, że służy do prezentacji własnego kodu a nie znalezionego w internecie.

https://github.com/cwiklikwoj[...]ee/blob/master/js/creative.js
https://2019.igem.org/Team:NAU-CHINA/JSCreate

Nie dziw się, że nie dostajesz odpowiedzi na swoje aplikacje.

Dla jasności: sprawdziłem sobie pierwszy lepszy plik pod kątem zastosowania techniki copy&paste, nie wiem jak wygląda reszta.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0