Jak wpisujecie stanowisko do cv?

0

Załóżmy, że w obecnej firmie pracujecie na stanowisku młodszy programista, ale tak na prawdę wykonujecie pracę postrzeganą jako frontend developer. Czy w cv w takim wypadku wpisujecie młodszy programista czy frontend developer?

0

Ja nie wpisuję stanowiska. Wpisuję firmę, ile tam pracowałem i jakie były projekty + technologie używane w nich (przeze mnie)

3

To są dwie różne rzeczy - stanowisko oraz zakres obowiązków. Najlepiej zrobić to na zasadzie:

Stanowisko: Młodszy specjalista d/s Java
Zakres obowiązków: pisanie aplikacji, robienie wszystkiego, odwalanie pracy za seniorów ;)

2

Ja nie zajmuję stanowisk (no chyba, że CEO swojej firmy), więc zawsze wpisuję role jakie pełniłem. Zazwyczaj wychodzi, że jest to developer.

1

Mówicie, że wypisujecie tylko projekty i technologie... według mnie, podanie nazwy stanowiska jest ważne, ponieważ od razu idzie wychwycić, czy jesteś managerem, testerem czy developerem. To jest jeden poziom podziału. Drugi poziom, to (jeśli jesteś developerem) rozróżnienie, czy jesteś frontend, backend czy fullstack. Później dopiero technologie i szczegóły projektu.

3

Jeśli ze względu na ambicje karierowe nie chcesz podkreślać, że byłeś tylko juniorem, to bym sobie to darował.

Nie ma obowiązku wpisywania w CV nazwy stanowiska w takiej formie, w jakiej widnieje na umowie.

Rekruterów mało to zresztą obchodzi, bo stanowiska programistyczne nie są uregulowane przez żadne ciało standaryzujące kwalifikacje. Każdy Januszsoft może więc ochrzcić swojego Sebę "senior ninja coder" albo "lord frontendu", i nic to nie znaczy.

Skoro wciąż jesteś "młodszym programistą", to zakładam, że nie pracowałeś dotąd w więcej niż jednej czy dwóch firmach. Darowałbym więc sobie "nazwy stanowisk" w ogóle, a "frontend developer" dał na samej górze CV. Jako klasyfikację obszaru zawodowego, którym się zajmujesz. A nie funkcję w danym miejscu pracy.

Zaś w sekcji "doświadczenie" wystarczy zwięzły i konkretny opis obowiązków. Jak kogoś będzie palić ciekawość o tytuły w firmach, zawsze może się o to dopytać na rozmowie. (Byłbym zdziwiony.)

1

Jak firmie nie ma ścieżki kariery to pisz "developer" czy co ci pasuje bo i tak na rekrutacji pytają czym dokładnie się zajmowałeś.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1