Pierwsza praca jako programista po pandemii koronawirusa.

0

Witam.
Obecnie uczę się języka JAVA po 8 godzin dziennie (nie liczę w ten czas przerw) i się zastanawiam czy jak np po 60 dniach od dzisiaj będę już miał około 500 godzin programowania w JAVA to czy mogę się ubiegać o pierwszą pracę jako Junior Java Developer.
Mieszkam w Warszawie więc myslę, że więcej ofert wchodzi w grę.
W maju składam papiery na Polsko-Japońską Akademie Techniczną.
Po tej całej pandemii mając 500h naprawdę wydajnej nauki (szybko mi to bardzo idzie - przyswajalność wiedzy) jakie wynagrodzenie mógłbym negocjować na start, żeby się wdrożyć w branżę? Chciałbym mieć chociaż te 5000 PLN netto.

6

Ledwie zaczął się uczyć, a już snuje plany ile może chcieć zarabiać xDD

Naucz się najpierw, załóż temat w maju i zobaczysz jak wygląda rynek po koronawirusie wtedy możesz snuć plany ile możesz chcieć, ale 5k? wątpię no chyba że będziesz super wybitny po tych 500h.

7
pre55 napisał(a):

Ledwie zaczął się uczyć, a już snuje plany ile może chcieć zarabiać xDD

To pokazuje odrealnienie obecnej młodzieży, to będą dla nich trudne czasy, liczba samobójstw znów wzrośnie.

5

500h to jest nic. Jak już, to licz na jakieś 3k (jeśli w ogóle dostaniesz robotę). To się nie rozczarujesz. Wszystko ponad to już szczęśliwy los. Zwłaszcza że teraz juniorom bez expa może być ciężko dostać pracę.

3

5k netto zarabia osoba z rocznym doświadczeniem komercyjnym w korporacji.
Poza tym po koronawirusie rynek może być gorszy.

3

1 h to 1 zł, możesz liczyć na 500 zł

0

Poczytałem trochę na ten temat to generalnie 2700zł na stażu. Myślę, że to ok byle bym się mógł dalej rozwijać i nabyć doświadczenie.

1

Po 500h to możesz próbować iść co najwyżej na staż za 2k. O ile ktokolwiek w ogóle zwróci na Ciebie uwagę, bo wiedza z samej Javy nic nie znaczy i nie plasuje Twojej osoby w kolejce do jakiejkolwiek pracy czy nawet stażu.

5

Od kiedy liczba godzin świadczy o czymkolwiek?
Po roku/dwoch i nastukaniu 3k godzin to juz co, prawie ultimate senior za 20k?

ps. wez pod uwage ze osob takich ty, chcacych sie przebranzowic albo 'do przyuczenia' sa tysiace i maja rownie puste cv jak twoje. Miesiacami nie mogac znaleźć pracy.

2
takitamnoobek napisał(a):

W maju składam papiery na Polsko-Japońską Akademie Techniczną.

Był tu niedawno kolega z w/w szkoły, miał zadanie z archaicznego EJB 1 albo 2. Sepuku.
Zostawiam do przemyślenia.

1

Mam nadzieje że wydajna nauka to nie CTRL C + CTRL V z poradnika :D Do IT, czy innego zawodu nie idź ze względu na zarobki to nie działa szybko się, wypalisz.
P.S Gdybym patrzył tylko na zarobki to zostałbym handlowcem/ sprzedawca nieruchomości xD

1

@takitamnoobek: z takim myśleniem to lepiej już zrób prawko na C+E i nie zabieraj miejsca w bazie danych forum :-)

2

Po tej całej pandemii mając 500h naprawdę wydajnej nauki (szybko mi to bardzo idzie - przyswajalność wiedzy) jakie wynagrodzenie mógłbym negocjować na start, żeby się wdrożyć w branżę? Chciałbym mieć chociaż te 5000 PLN netto.

A co za różnica, jak zaraz firmy mogą pobankrutować, albo zmienią się całkowicie relacje cenowe? Nie mówiąc już o tym, że nie wiadomo jakie podatki dowalą po wyborach, więc też twoje 5000 PLN netto wcale nie musi być ani tyle samo warte ani tyle samo wynosić brutto za kilka miesięcy :D

Po tej całej pandemii

która może trwać i 1,5 roku...

Obecnie uczę się języka JAVA po 8 godzin dziennie (nie liczę w ten czas przerw) i się zastanawiam czy jak np po 60 dniach od dzisiaj będę już miał około 500 godzin programowania w JAVA

Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Pewnych rzeczy nie przyśpieszysz i ta nauka 8 godzin dziennie nie musi być wcale bardziej efektywna od nauki 4 godziny dziennie.

2

Ludzie z doświdczeniem tracą pracę i godzą się pracować za 4k netto z rocznym doświadczeniem, a Ty chcesz zarabiać 5k po 500 godzinach nauki? Poza tym skąd wiesz, że coś będziesz umiał? Ja programuje od 7 roku życia, Linuksa używam od 12 roku życia. Poszedłem do pierwszej pracy w wieku dwudziestu kilku lat i dowiedziałem się, że moja wiedza to ZERO. Byłem na wielu rozmowach o pracę i widziałem ludzi z 10 letnim doświadczeniem, których nie zatrudniłbym na staż, nie ma reguły...

2

Wiedza z kursów / książek jest jakoś tam cenna, ale jednostronna. Np nie daje "zderzenia" z kodem innych ludzi, konwencjami obowiązującymi w zespole.
Udział w projekcie open source?

2

Łap: https://programmingbydoing.com/ jak zrobisz samodzielnie wszystkie zadania z tego, to możesz próbować na ten staż.

1

Kolega właśnie stwierdził że Epidemia skończy się mniej więcej za 62 dni.

To przewidział, a przewidzieć swoich dochodów nie umie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1