Podwyżka - koronawirus

0

Cześć wszystkim.
Miałem w planach w tym miesiącu udać się na rozmowę o podwyżkę, jednak nie spodziewałem się aktualnej sytuacji. Z jednej strony aktualna stawka już mnie nie satysfakcjonuje, a z drugiej mam świadomość, ze firmy nie są jeszcze w pełni świadome jak sytuacja w niedługim czasie będzie kształtowała rynek ich kontrahentów. Jak uważacie, czekać czy walić prosto z mostu?
Z góry dziękuje za opinie :)

25

Ty się ciesz, że masz robotę.

0

Z jednej strony aktualna stawka już mnie nie satysfakcjonuje

Tzn. jaką stawkę masz, a jaka by cię usatysfakcjonowała?

1

Ze średniej wychodzi 13,5tys netto na B2B a chciałbym dobić do 15 :) wiem, ze nie najgorzej ale gryzę się z tym już od pewnego czasu i te kilka miesięcy czekania średnio jest mi na rękę.

4

Moim zdaniem, to nie jest odpowiedni moment, ale oczywiście możesz robić, co tam chcesz.

1

Szeroko rozumiany Biznes dla którego pracuje teraz z domów IT po przeniesieniu do home office dopiero uczy się pracy zdalnej.
Samo IT (wygrały firmy które mały nie tylko owocowe piątki ale wdrożoną w spokojnych czasach pracę zdalną 1 dzień w tygodniu).

Gdyby wysłać od przyszłego tygodnia połowę IT na bezpłatny urlop do końca czerwca nie byłoby narzekania ze strony biznesu, że wsparcie i usługi IT nie są wystarczające do wydajności i potrzeb biznesu.

Praca w IT jest bo zwalnianie, wysyłanie na przymusowe albo nawet bezpłatne urlopy i masowe rekrutacje w trzecim kwartale po skalkulowaniu nie są dobrym rozwiązaniem. Taniej na pół gwizdka przetrzymać ludzi w domu.

2
FrontendGuy napisał(a):

Jak uważacie, czekać czy walić prosto z mostu?

Teraz możesz walić co najwyżej z kanapy :P .
A tak poważnie, podwyżka broni się sama i mało który moment będzie zły.

2

Ja bym poczekał, głodem nie przymierasz przy takiej stawce, a jednak firmy na tą chwilę bardziej będą skłonne ciąć koszty niż podwyższać.

1

W najbliższym czasie sporo się zmieni, dla devów również, ja bym oszczędzał kasę i ograniczał koszta stałe, bo różowo nie będzie.

0

Podwyżka? Niedługo będą obniżki pensji albo zwolnienia a nie podwyżki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0