Wątek przeniesiony 2020-03-16 19:28 z Webmastering przez cerrato.

Czy znajdę prace?

0

Witaj forum!
Zacznijmy od tego że w tej chwili jestem w 8 klasie podstawówki więc nie mam pojęcia o szukaniu pracy. Mam w planie zostać front-end-owcem
Do wszystkich doświadczonych programistów mam kilka pytań:
-Czy trudno znaleźć pracę w tym zawodzie?
-Czy jest szansa że zostanę nim po technikum informatycznym?
-Co powinienem umieć by mnie przyjęli (oprócz HTML-a, CCS-a i JavaScript-a

2

Hej, najgorsze co możesz zrobić sobie to na starcie ograniczać się do jednej działki. Poprobuj backendu i frontendu, przede wszystkim musisz nauczyć się uniwersalnych podstaw takich jak algorytmy i struktury danych. Na konkretne technologie czas przyjdzie później. Powtarzam, nie myśl o drodze na skróty. To, że teraz w technologii X jest dużo pracy, wcale nie musi tak być za 10 lat - np. AngularJS, Kobol czy GWT.

1

Żeby zostać frontendowcem, najpierw musisz przeżyć epidemię :]

Żeby skończyć technikum informatyczne, będziesz musiał poznać informatykę w szerszym zakresie niż tylko frontend. A żeby być na froncie, trzeba poznać backend, żebyś wiedział, co od Ciebie wymagają backendowcy...

10

Trochę późno zaczynasz, no ale szansa jest zawsze.

0

Powiem tak przez ostatnie 20 lat chciałem zostać programistą, jak już jestem prawie u celu gdzie nie mniej jak półkroku zostało, to teraz mam zamiar zostać przed emeryturą wróżbitą.

0

nie
tak
nic

0

Dziękuję wszystkim za rady :)

4

Nie marnuj czasu na Technikum, rok w plecy i nic z tego nie masz, bo w przypadku IT liczy się co umiesz i ewentualnie studia. Technikum jest traktowane tak samo jak liceum.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1