Senior Developer a inflacja

3

Witam. Czy tez odnosicie wrazenie ze górne widełki senior developerów od 3 lat są zamrozone a inflacja coraz wieksza? Jak tak dalej pojdzie to za 5 lat programista bedzie zarabial tyle co pracownik budowlany czyli my dalej tyle samo a oni po 8 tysiecy na łape.

Przykladowo oferty dla seniorow w Krakowie czy Wroclawiu oscyluja w granicach 15-18k pln netto b2b (na fakture, nie mylic z netto do reki) juz od kilku lat. Ja sam jestem w tym przedziale i przyznam szczerze w mojej dziedzinie nie widze juz lepszych ofert. Dodajac do tego fakt ze ZUS coraz wyzszy, PiSuary i Urzedy Skarbowe beda nas doić coraz bardziej naprawde nie widze mojej przyszlosci kolorowo.

7

Oczywiscie, ze tak jest. Zobacz jak to wyglada w krajach, ktore gospodarczo wyprzedzaja Polske o kilka(nascie) lat - Niemcy, Francja, UK, Szwajcaria, Norwegia - tam programista nie zarabia 7 razy wiecej niz placa minimalna i 4 razy wiecej niz srednia, tylko moze 2 razy wiecej niz minimalna i z 25% wiecej niz srednia. Polska zmierza w tym samym kierunku.

6

Porównaj sobie zarobki programisty np w takim Melbourne w AU a nauczyciela w szkole :) są na porównywalnym poziomie :)

5
talion napisał(a):

Porównaj sobie zarobki programisty np w takim Melbourne w AU a nauczyciela w szkole :) są na porównywalnym poziomie :)

No czyli tak jak powinno być, wszystko jest w porządku. Tylko u nas nauczyciel dostaje 2,5k na rękę, a robota o wiele gorsza.

0

Po prostu wyjedzie spora część osób zapewne jak się nie będzie opłacało tutaj być programistą ;D

0

czyli nigdy, ufffff :)

5

@durdur: problemem jest inflacja, więc mniejszy dochód netto czy fakt, że inne zawody zbliża się z zarobkami do programistów?

0

@durdur: co się martwisz? Za te kilka lat sam otworzysz firmę i nie będzie Cię obchodzić, ile pracodawca Ci łaskawie odstąpi...

0
durdur napisał(a):

, PiSuary i Urzedy Skarbowe beda nas doić coraz bardziej naprawde nie widze mojej przyszlosci kolorowo.

Jedyne wyjście to wygrana PO, nie... Wygrana Korwina. On zlikwiduje wszystkie podatki i zobowiązania wobec państwa. Zostaną tylko daniny na rzecz UE bo na ich likwidację nie zgodzi się TSUE.

2

Senior Developer a inflacja
Programista traci na wartości, aby nie tracił można:

  • Wprawić złote zęby, łańcuchy na szyję, bransolety, sygnety, wartość złota rośnie więc i programisty również.
  • Nosić pendrive z portfelem bitcoin, tutaj różnie, ale ogólnie na plus
  • implanty zębowe 5-6k sztuka
  • implanty silikonowe (raczej dla pań)
  • Wysoko się ubezpieczyć, wtedy też wyższa wartość

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0