Działalność B2B a dodatkowa firma/zarobki spoza IT

0

Chciałbym poruszyć pewien temat. Załóżmy że pracuje na B2B w iT (aktualnie pracuje na UoP ale rozważam przejście na B2B z powodu jak niżej).
Mam hobby np. gastronomia / akwarystyka / usługi hydrauliczne cokolwiek i mam możliwość zarabiania na tym bo coś tam umiem inni chcą za to płacić.
Ja bym chciał to jakoś zalegalizować te swoje extra usługi spoza IT wystawiać fakture mieć jeden ZUS i wiadomo leasingi jakis kredyt na firme itd itd.

Czy mogę to robić w ramach 1 działalnosci (wiadomo kody PKD itp itd) - czy ktoś coś takiego praktykuje ?
Tj w 1 firmie; klepac kod w Pythonie oraz zatrudniac kilka osob ktore wykonuje dzialalnosc spoza IT.
Ktoś się orientuje jak to wyglada od strony formalnej ?
Jestem ciekaw czy ludzie w IT łącza swoja prace z zarabianiem poza IT ?
Czy to nie jest zbyt obciazajace fizycznie i psychicznie ?

Czy firmy ktore wspolpracuja z ludzmi na B2B w jakis sposob moga miec z tym problem ze ktos ma wpisane no nie wiem ze dodatkowo sprzedaje zapieksy i zatrudnia kilka osob do tego ?

btw;

  • mam nadzieje ze nie offtop
  • dalem do dzialu kariera bo jednak temat zwiazany z pieniedzmy/ zarabianiem itp itd.
2

Możesz, wystarczy wpisać kod pkd. Najlepiej zapytaj księgowej. Ja tak robie - pracuje w IT i prowadze sklep w necie. Nie ma najmniejszego problemu :)

2

nikt się nie przyczepi bo i czemu? Pamiętaj tylko, że niektóre rodzej usług pociągają za sobą konsewencje np brak możliwości rozliczania się podatkiem liniowym itp także musisz wszystko sprawdzić przed wejściem w kolejny rodzaj usług czy na tym po prostu nie stracisz. Nikt nie patrzy na pkd oprócz urzędów, które wymagają by pkd było przed rozpoczęciem konkretnej działalności. Znam państwową firmę, która ma wpisaną hodowle kóz, a nikt tych kóz na oczy nigdy nie widział :D

0

Ja chciałem otworzyć dodatkową działalność (związaną z hobby), to księgowy mi powiedział, że wszystko co kupiłem w ramach tej nowej działalności wymaga corocznej inwentaryzacji i rozliczania. Jak mam się tłumaczyć US z każdej farby i pędzelka, każdej torebki ze sztuczną trawką to to pierdziele.

0

@Crowstorm nie wiem czym się przejmujesz, przecież to wszystko za ciebie księgowa by robiła. Chyba, że żydzisz no to już twój problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1