Sytuacja na rynku pracy dla juniorów w Pythonie 2019/2020

0

Witam serdecznie,

Trochę poszperałem tutaj na forum oraz w internecie, ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Chciałbym poznać Wasze opinie z perspektywy już pracujących developerów i ogólnie wszystkich.

Mianowicie jak na dzień dzisiejszy (oraz perspektywy na 2020) wygląda sytuacja na rynku pracy początkujących programistów Python? Głównie chodzi mi o 3 miasta: Warszawę, Kraków oraz Wrocław. Z niecierpliwością i ciekawością czekam na Wasze szczere opinie. Dzięki!

2

Po ukończonych studiach matematycznych początkujący pythonista w Warszawie zostanie zassany do pracy zanim zdąży się zorientować co się dzieje.

0

Kraków bardzo słabo, jak już chcą to raczej seniorów. Tak wygląda z moich obserwacji. Masa jest też ogłoszeń, że poszukują Python developera, a potem ląduje się w PHP/Ruby/Go.

1

Junior 1-2 lata doświadczenia i 2-3 projekty komercyjne na koncie, w takiej Warszawie raczej znajdzie prace bez problemu
Stażysta 0-1 rok doświadczenia, tutorialowe projekty na GH. Bardzo ciężko, musi szukać zdesperowanej firmy która potrzebuje programisty statysty na gwałt.

Ale nie jest to wyrocznia, bardzo dużo będzie zależeć od tego jak przygotuje taka osoba swoje CV by być zaproszoną na rozmowe, a następnie jak wypadnie na takiej rozmowie. Czy nawet przy braku doświadczenia sprawi wrażenie że jest kimś kumatym, kto szybko będzie uzupełniał braki i kimś z kim będzie dało się pracować.

1

jest wielkokrotnie wiecej chetnych niz stanowisk. trzeba sie wybić

0

W Warszawie Python z githubem? To chyba jakiś web-dev. Analiza danych, finanse, matematyka, statystyka i Python. Dyplom z matematyki i staruje jak rakieta.
Na web-dev z githubem nie mam pojęcia, ale informacje o dużym zapotrzebowaniu na takich juniorów raczej nie krążą po rynku. Może byc podobnie jak wyżej, w Krakowie.
Na doświadczonych, full stack, oczywiście tak, ale Warszawa każdego doświadczonego przyjmuje z otwartymi ramionami.
Z drugiej strony Python z githubem może mimo wszystko dawać większą szansę startu od zera niż Java z githubem.

0

W Krakowie rynek pracy dla juniorów w Pythonie ma się świetnie - dla przykładu za dnia pracuję w jakiejś Javie, czy innym Kotlinie, czy do czego akurat korpo przerzuci, a wieczorami wzdycham tęsknie do niebiesko-żółtego loga z wężem i obiecuję sobie, że jeszcze się spotkamy. A jak trafi się okazja żeby w godzinach pracy skrobnąć jakiś skrypcik, lambdę albo test w Pythonie to już w ogóle łezka się w oku kręci ze wzruszenia :(

0

W webdev jest bardzo słabo, junior bez komercyjnego doświadczenia ma obecnie małe szanse na szybkie znalezienie pracy. Niestety, ale promowanie bootcampów i programowania jako zawodu w którym zarobisz 15k netto miesięcznie spowodowały boom. Do 2016 roku było spokojnie.

1

Oferta web dev z dużej agencji, w portfolio jeden z 4 telekomów, bank, ubezpieczyciel, stołeczne agencje rządowe.
Junior z 1+ doświadczenia komercyjnego na B2B 3000 + VAT
Mid z 2+ doświadczenia komercyjnego na B2N 4000 + VAT
Mid / Senior 3+ 6000 + VAT

Inna agencja dla 3+ 7000 + VAT

Na małym ZUS przy 3000 + VAT do ręki ok. 2 330 zł
Na zwykłym ZUS przy 4000 + VAT do ręki ok 2380 zł

Opcja w punkt: senior na małym ZUS z fakturą 7000 + VAT do ręki ok. 5200 zł.

Oferty zebrane z rekrutacji do znaczących firm z branży typowo medialno-reklamowej, z tzw. dobrym portfolio klientów.
Wyliczenia zrobiłem na podstawie kalkulatora Bankiera

Pomijając ilu jest chętnych do rozpoczęcia kariery web_dev_programista_15k to nie wiem czy w ogóle jest sens wchodzić w typowy web-dev-reklamowo-mediowy.
Można pracować i spotkać w bufecie T. Lisa (nie wiem która część dokładnie z AxelSpringer szuka PyhonDev, rekrutuje AS) albo gwiazdki z mediów, to plus.
Kwoty uzyskane u źródeł ustnie, nie sugerowałem się widełkami z ofert w necie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1