Front end czy back end(java) (brak studiów)

0

Siemanko moi drodzy, od jakiegoś czasu ciagnie mnie do programowania i głównie dlatego, że jest bardziej opłacalne niż praca w gównorobotach typu magazyny czy budowa.
Od paru miesięcy próbuje swoich sił w javie, no głównie podstawy nic konkretnego nie napisałem, żadnego niesamowitego projektu, który by zrewolucjonizował rynek XD
Aczkolwiek z czasem im bardziej wgłębiałem się w temat i w rynek to doznawałem kolejnego olśnienia że java = korpo, korpo = studia, bez studiów = brak pracy jako java developer, no to troche taki szok bo ja tu się uczę po godzinach i głównie wychodzi na to, że zbieram sobie te projekty do szuflady <facepalm>
Rozglądam się też coś o front endzie i tutaj studiów nie trzeba jeśli nie korpo to jakiś startup, januszexy, forma freelanceru no ogólnie będzie chyba łatwiej się dostać - przynajmniej tak na to patrze z zewnątrz.
Co myślicie czy dostane prace jako java developer? czy może lepiej iść we front end nauczyć się html, css,javascriptu + reacta i uderzać w firmy i może kiedyś przejść na back end?
Łatwiej jest się dostać na front end czy back end, trudne jest przejscie z front endu na back end?
(Front ender musi umiec photoshopa? pracujecie z takimi programami graficznymi?)

0

Nikt ci nie powie czy dostaniesz pracę czy nie. Każdy ci za to może powiedzieć, że jeśli będziesz odpowiednio dobry to ją dostaniesz.

0

A niski próg wejścia gdzie jest?

0

W sql/plsql i posadach analityczych jest niższy próg wejścia niż w typowej developerce.

Na jave możesz się dostać, ale problemem jest to, że z powodu napływu setek CV, rekruterom nie chce się rozpoczynać procesu rekrutacji z osobami bez studiów.

0

W poprzedniej firmie jak i obecnej faktycznie jak poszukiwaliśmy ludzi bez doświadczenia to zawsze odrzucaliśmy tych bez studiów, tym bardziej po bootcampach.

1

@Vott445: ale odrzucaliście CV bez wykształcenia wyższego w ogóle czy bez technicznych czy bez konkretnie IT?

A tak od siebie dodam, że jeśli bez studiów technicznych to na Jave przyjmują ale najpierw np. trzeba odbębnić darmowe praktyki, na których się wykaże i to już od 2-3 lat.

0

Rynek juniorów upadł. I tak nie znajdziesz nigdy pracy bo będzie 732 osób na Twoje miejsce.

ciagnie mnie do programowania i głównie dlatego, że jest bardziej opłacalne niż praca w gównorobotach typu magazyny czy budowa.
front ender

I tak nie wróżę Ci sukcesu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0