Rynek IT w Zielonej Górze

0

Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku w ZG jeśli chodzi o programistów Java? Do jakich firm warto aplikować gdzie będą dobre zarobki i możliwości rozwojowe?

3

Jest fajnie, ekologicznie, czysto, zielono, są góry.
Wróć, to Jelenia Góra.

Jest dużo pracy w korporacjach dla programistów Java.
Wróć, to we Wrocławiu. Z Jeleniej jakby bliżej do Wrocka.

OK, zobacz co się w Zielonej Górze buduje z biurowców. Będą nowe biurowce, będą korporacje, będzie praca w korpo-java.

https://www.opoczno.eu/gfx/op[...]_2,qn2Moq2lpWmXmsvZppeYqw.jpg

2

Z własnego doświadczenia (nie ZG ale też podobne zadupie) powiem tak: posiedź max rok w jakiejś firmie na miejscu i zdobądź trochę doświadczenia. Po roku relokuj się do większego, najbliższego miasta, w którym będziesz miał lepsze perspektywy, a i pensja powinna wzrosnąć 2krutonie jak nie więcej.

1

Generalnie bieda, lepiej uciekać do innego miasta albo celować w remote (bo do życia miasto jest OK).

0

Właśnie relokacja w moim wypadku nie jest możliwa. Akurat mam rok doświadczenia w jednej firmie i zastanawiam się nad zmianą przede wszystkim za większą stawką no i nowymi doświadczeniami. Ciekawi mnie po prostu jakie firmy w tym mieście są warte uwagi pod tym kątem

0

O TT mogę powiedzieć, że średnie zarządzanie, projekty słabe, dużo juniorów. Kasa jak na ZG ok jeśli wybierzesz b2b. W GL jak się trafi na dobry projekt to jest OK, ludzie świetni, benefity ok. W Cinkciarz.pl jeśli chodzi o zespoły Javowe to całkiem spoko, nowe technologie, domena trudna. Obecnie mają chyba wstrzymaną rekrutację ale warto obserwować.

Nie wiem gdzie teraz pracujesz ale przyjrzyj się firmie AMB, jest tam trochę mądrych ludzi i można trafić spoko projekt, rodzinna atmosfera.

0

A czy jest ktoś w stanie powiedzieć najlepiej z doświadczenia czy też pogłosek jak faktycznie wyglądają juniorskie stawki w ZG dla Java developera?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0