Brak wsparcia w firmie

0

Witam serdecznie, niedawno co skonczyłem studia informatyczne . Pasjonuje się programowaniem. Rozpocząłem prace od lutego od razu po studiach tego roku, ale pojawia się problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie w firmie, której pracuje jest tylko jeden programista sernior i to jeszcze zdalnie ... 2 dodatkowych programistów to ludzie, z takim samym doświadczeniem jak ja. Przykładowo mam problem z rozwiazaniem jakiegos problemu, bądz czegoś nie umiem to uzyskuje odpowiedz w stylu ... "Spróbuj zrobic tak" i jakis przyklad podany jest na komunikatorze.... -.- A Dzisiaj dostałem wiadomość, że w pazdzierniku dostaje zdanie i mam je wykonać od razu bez zadnych pytan i wysłane mam kursy , które mam przerobić. CZY TO JEST NORMALNE TRAKTOWANIE MŁODYCH PRACOWNIKÓW ? Dodajac ze za miesiac pracy dostaje 980 zł -.- ...

3

Dostawanie 980zł za miesiąc to nie jest normalne traktowanie młodych pracowników.
Jeśli to jest staż, to powinni dbać o Twój rozwój i odpowiadać na pytania, żebyś stał się w końcu wartościowym pracownikiem. Jeśli podsyłają Ci kursy, które masz zrobić w trakcie pracy, to moim zdaniem jak najbardziej ok, do pewnego poziomu wiedzy musisz dojść sam, a pytać przy jakiś trudnościach dopiero, nikt raczej nie będzie robił Ci wprowadzenia co to są zmienne, tablice i pętle (upraszczam specjalnie, mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi).

Jeśli jesteś tam od lutego i nie jesteś zadowolony z aktualnej sytuacji, to nic nie stoi na przeszkodzie wysłania kilku CV gdzie indziej i zorientowania się ile jesteś w stanie dostać w innym miejscu. I oprócz kasy oczywiście warto zapytać jak wygląda wdrożenie nowego pracownika, jak pracuje zespół, itd.. Z kilku miesięcznym doświadczeniem powinieneś już być w spoko pozycji do rozmów na jakiegoś juniora

2

Zupełnie normalne u Januszy....

2

Dodajac ze za miesiac pracy dostaje 980 zł [...] To jest pensja i umowa o dzieło

Mogłeś napisać to na samym początku, oszczędziłbyś nam konieczności czytania 10 wcześniejszych linii.
Uciekaj stamtąd jak najszybciej, to jakiś kołchoz a nie poważna firma.

0

Pełny etat?

1

Nie mam stażu . To jest pensja i umowa o dzieło . Umowe o pracę mam podpisać w pazdzierniku. A pracuje od kiedy napisalem wcześniej.
Jeden programista zdalnie, mam problem którego nie potrafie rozwiązać . Pisze do niego, a w odpowiedzi uzyskuje "Sprawdz czy masz to lub to" . Poprosilem, żeby wszedł do mojego projektu i zobaczył co nie tak . W odpowiedzi uzyskałem : "Jak przebije się przed Twój kod to minie z godzina. "
Po drugie nie wiem czy to jest normalnie, ale jako junior dev mam pisać system cały sam. A nie np: jakąś część kodu. Która bierze sobie taki Senior i i wkleja do calego systemu.

0

Mam taką fantazję, że ucina się ręce (ciach, ciach... ciach ciach ciach!) tym, którzy płacą tak niskie pieniądze i traktują człowieka jak niewolnika. Z takich miejsc trzeba uciekać jak chytra baba z Radomia.

0

Mała agencja reklamowa i front-end z full-stack na poziomie i potrzeby małej agencji reklamowej?

Kiedy taka januszerka normalnie daje oferty 2000 + VAT za dwa tygodnie przy zleceniu pracy to tobie nie mogą dać 14,70 zł brutto na godzinę (ustawowe minimum, w dyskontach płaca lepiej i na umowie o pracę)

0

To nie jest normalne, taką samą odpowiedź dostałeś już wcześniej.
Porada? A uciekaj stamtąd w podskokach, na rozmowach dowiadując się o rzeczy, które tutaj niedomagają lub wydają się dziwne.

I w normalnym miejscu nie dostaniesz pewnie 15k, ale 980 zł to już zakrawa o lekki żart.

2
PerlMonk napisał(a):

Mam taką fantazję, że ucina się ręce (ciach, ciach... ciach ciach ciach!) tym, którzy płacą tak niskie pieniądze i traktują człowieka jak niewolnika.

Prawo popytu i podaży. Ku rozwadze ultra korwino-liberałom.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0