Zarobki, a doświadczenie w innej dziedzinie IT

0

Pracuję w środowisku Mainframe od 1,5 roku. Miasto Wa-wa. Jest to moja pierwsza praca po studiach. Od następnego miesiąca zmieniam pracę, która również będzie związaną z administracją Mainframe. Dostanę tam 11k brutto. W przyszłej firmie znajdują się działy programistyczne (Java). Na rozmowie kwalifikacyjnej potwierdzili mi możliwość przejścia tam po kilku miesiącach. Teraz pytanie jak to się wiąże z renegocjacją umowy? Nie mam żadnego doświadczenia w programowaniu (jedynie projekty ze studiów + własne). Jak bardzo trzeba zejść z ceny, kiedy zmieniam dziedzinę wewnątrz firmy? Jak rozpatrywane jest to ogólne doświadczenie w IT? Mogę sobie zażyczyć 8k brutto, czy mają gdzieś moją przeszłość w innym teamie w ich firmie i dostanę 3k na rękę?

3

To zależy od tego czy to oni chcą Cię przenieść czy Ty chcesz przejść na deva. Jeśli oni to nie zmniejszaj wynagrodzenia, a jeśli Ty... to pogadaj z nimi czy jest możliwość zostania przy tym wynagrodzeniu a jeśli nie to negocjuj.

Pytasz nas ale skąd my mamy wiedzieć? Jest tyle czynników od czego jest to zależne - w tym najważniejszy czyli Twoje umiejętności i pozycja w nowej pracy.

1

To już zależy od tego, jak się dogadacie, ale moim zdaniem takie przenosiny raczej będą się wiązać z tymczasową obniżką wynagrodzenia.

Bo jakby nie patrzeć - jednak w nowej dziedzinie będziesz na poziomie juniora/stażysty. Oczywiście - logika nakazuje, żeby zaoferować Ci więcej, niż komuś wziętemu prosto z ulicy, ale tez nie oczekuj, że ucząc się dostaniesz tyle, co ktoś, kto siedzi w tej Javie u nich przez 3 lata. Na pewno plusem jest to, że się znacie, czyli nie biorą przysłowiowego kota w worku, ale kogoś, kto już jest względnie sprawdzony i raczej oceniany pozytywnie (inaczej to by Cię nie przenosili, ale zwolnili ;) ).

Moim zdaniem ważne jest, żebyście ustalili dokładnie warunki przejścia. Jak pisałem - pewnie na początku będzie jakaś obniżka, ale ustalcie od razu jakiś harmonogram wdrażania oraz wzrostu wynagrodzenia. Przez kilka miesięcy możesz zarabiać mniej, ale moim zdaniem po max. pół roku powinieneś wrócić do stawki, którą masz obecnie, a potem powinno być jedynie lepiej :D

P.S. tak właściwie to czemu chcesz zmieniać? Chodzi o kasę, czy chcesz robić coś ciekawszego?

0
Terrored napisał(a):

To zależy od tego czy to oni chcą Cię przenieść czy Ty chcesz przejść na deva.

Ja chcę zmienić dziedzinę.

cerrato napisał(a):

P.S. tak właściwie to czemu chcesz zmieniać? Chodzi o kasę, czy chcesz robić coś ciekawszego?

Brzmi optymistycznie ;) Zdecydowanie chcę robić coś ciekawszego, ta praca lekko mnie już nudzi, choć można zarobić dobrą kasę. Minusem jest też ciągła praca z dużo starszym pokoleniem :D

0

Jeśli dziedzina w której oprogramowanie będzie tworzył twój zespół jest powiązana z tym co robisz teraz - to można spokojnie zakładać większą wartość twej kandydatury, niż w przypadku "gołych w doświadczenie".

0
diego662 napisał(a):

Mogę sobie zażyczyć 8k brutto, czy mają gdzieś moją przeszłość w innym teamie w ich firmie i dostanę 3k na rękę?

Dostaniesz w granicach widełek jakie mają ustalone dla JuniorJava. Negocjuj górną granicę, negocjuj bonus, zobaczysz co się da ugrać.
Miej jednak świadomość, że twoja osoba jako rozpoczynający pracę od zera JuniorJava nie jest kluczową dla firmy i cudów nie ugrasz. Z Junior admin na Junior dev za mocnych kart w ręku nie masz.
Proponowałbym na przykład pójście na pomówienie przyspieszonej ścieżki awansu.

Na pewno w obecnej firmie przy zmianie ścieżki masz o wiele, wiele lepszą pozycję niż gdybyś zmieniał firmę i startował od zera.

Przypomniałem sobie, w wielu outsourcingach możesz w ramach normalnej procedury zmieniać projekt pod warunkiem, że w poprzednim przepracowałeś pewien okres czasu, zazwyczaj jest to rok.
Nie staraj się więc o mini-przebranżowienie na programistę tylko spróbuj ścieżki wewnętrznej zmiany projektu. Nauka i wiedza do przyswojenia nie zmniejszy się ale finansowo w korporacji możesz na tym wyjść najlepiej (mainframe więc zakładam w ciemno ciasno powiązane wewnętrznymi procedurami korpo)

0

@Satanistyczny Awatar: Są planowane projekty programistyczne, które akurat będą w pewien sposób powiązane z moją aktualną działką.

@BraVolt Z tymi procedurami korpo akurat trafiłeś ;) Chyba rzeczywiście lepiej dogadać taką ścieżkę awansu wcześniej niż potem czekać na tę gwiazdkę z nieba :D Też mi się wydaje, że przy tym projekcie będę musiał z rok posiedzieć, choć rozmawiałem ostatnio z jedną firmą, gdzie powiedzieli, że zmienić projekt (i jednocześnie działkę IT) mogę już po 3/4 miesiącach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1