Własna firma a zarobki

0

Cześć otóż ostatnio naszła mnie taka myśl.Pracuję w małej firmie która zatrudnia 7 osób.
Obecnie pracujemy nad 4 projektami (strony internetowe).
Zakładając średnie zarobki pracowników na 5000zł (dla ułatwienia możemy policzyć, że to całkowity koszt pracodawcy) to przy 7 pracownikach wychodzi średnio 35 k miesięcznie.
Moje pytanie to jak to możliwe ,że pracując tylko nad 4 stronami można z tego otrzymać jakieś zyski(klienci pochodzą z Niemiec więc w grę wchodzą inne stawki)?

4

Prawdopodobnie nie da się zarobić, po prostu szef Was kocha i co miesiąc dokłada ze swojej kieszeni do Waszych wypłat.
Albo opcja druga - koleś ma grubą kasę z handlu narkotykami oraz porwań dla okupu, a firma w której pracujesz jest jedynie przykrywką, która służy do prania brudnych pieniędzy :P

A nieco poważniej - nie mam pojęcia, jakiej odpowiediz od nas oczekujesz. Nie znamy projektów, które realizujecie, nie wiemy, jakie są stawki, nie wiemy, kim są klienci itp. Ale skoro facet Was trzyma, płaci terminowo itp, to znaczy, że kasuje co miesiąc więcej, niż wydaje. I nie 35 tysięcy, ale bardziej z 50, bo pamiętaj, że wypłaty nie są jedynymi kosztami. Do tego jeszcze dolicz koszt lokalu, prądu, telefony, internet, zakup i naprawa sprzętów, jakieś samochody czy drukarki, księgowość itp. Na to też jakoś musi zarobić. No i jeszcze fajnie, jakby po odliczeniu kosztów, zostało kilka groszy dla właściciela, bo co do zasady to firmę się prowadzi, żeby na tym zarabiać.

10

od firmy z niemiec twój szef dostaje za twoją godzinę 50euro, policz sobie resztę.

0

Całkowity koszt zatrudnienia pracownika 50000 zł
5000 - ZUS - podatki - chorobowe - urlop - premie - dodatki okolicznościowe, świąteczne = gdyby szefunio chciał zatrudniać ludzi do Biedronki to ponosiłby większe koszty

Szeroko rozumiane "Tworzenie Stron" nie zbyt dawno zbliżało się poziomem wynagrodzeń do Biedronki, obecnie już ten poziom przebiło.

1
mr_jaro napisał(a):

od firmy z niemiec twój szef dostaje za twoją godzinę 50euro, policz sobie resztę.

50 euro to jednak mało. W Polsce gdy robi się kosztorys to często godzinę pracy programisty wylicza się na 100-150 zł.
Oczywiście programista nie widzi nawet połowy tej sumy, bo dla uproszczenia często nie liczy się pracy innych osób jak tester, analityk biznesowy, PO/PM itd

Update:
Stawka z 2012 roku. Od dawna nie brałem udziału przy wycenianiu projektu. Zapomniałem że to już tyle czasu mineło :D

0

Programista nie widzi nawet 50 zł za godzinę? Chyba w agencjach reklamowych.

BTW wyliczenia to zawsze kwota brutto. Zostaje mniej niż 40 zł za godzinę.

2

Kumpla team pracuje tylko nad jedną stroną, jest ich cos koło 7 osób i też jakoś dają radę, a zarabiają znacznie więcej niż 5000. Wszystko zależy jakie to strony.

3

Strona może się mylnie kojarzyć z wyświetlaniem statycznej treści w przeglądarce, a nie aplikacją internetową z zagnieżdżoną pod spodem logiką.

0

No dokładnie, bez dokładnego info to faktycznie ktoś nieobeznany w IT może się dziwić jak jedna "strona" może pozyskać środki na wypłatę dla 2000 ludzi. A może się okazać, że ta strona to np facebook xD A Ty mówisz o 4ech stronach to już w ogóle.

0

Może Twój szef ma zastój i woli nawet abyście pracowali na "0" lub aż na wypłaty wszystkich osób w tym szefa? Bo lepiej mieć pieniądze na obecne koszta niż jechać na -.

Może to jest inwestycja w przyszłe relacje i kolejne zlecenia?

Po drugie koszt wasz to jest 60k brutto + z 10k na jego wypłatę, to jest niecałe 16k euro miesięcznie. Każdy z tych projektów wystarczy, że jest na poziomie 5k euro i już jest na mega plus.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1