Mid po 3 latach?

0

Czy waszym zdaniem 3 lata bycia juniorem to nie za dużo? Na poziom mida właśnie wchodzę dopiero mając 3 lata stażu. Mam wrażenie, że większość osób osiągała ten poziom po 1,5-2 latach. Czy jest czego się wstydzić :D ?

0

Nie, to zależy od tego jak sobie firma wymyśli. W jednej widziałem ogłoszenie na seniora 2 lata expa, w drugiej widziałem ogłoszenie na juniora 3 lata expa :)

15

U mnie podobnie. Minęły 3 lata, pyk zostałem midem i w końcu zacząłem pisać lepszy kod.

1

Byłeś trzy lata juniorem? No to teraz trzeba cofnąć czas i zostać midem po dwóch latach!

2

Strach pomyśleć, jakby podobne nazewnictwo było w branżach gdzie ludzie pracują mając 40+lat doświadczenia

6
krawiec571 napisał(a):

Czy waszym zdaniem 3 lata bycia juniorem to nie za dużo? Na poziom mida właśnie wchodzę dopiero mając 3 lata stażu. Mam wrażenie, że większość osób osiągała ten poziom po 1,5-2 latach. Czy jest czego się wstydzić :D ?

junior/mid/senior nic nie znaczą. końcowo liczą się:

  • kasa (ile możesz ugrać rynkowo)
  • odpowiedzialność (czy dają ci odpowiedzialne zadania, czy masz jakiś wpływ na projekt i ludzi - czy może jesteś popychadłem, który musi robić co mu każą).
  • czy rozwiązujesz ciekawe problemy, czy może dają ci te gówniane, których nikt nie chce ruszyć .

I tutaj często tak jest, że junior - mało hajsu, popychadło, nudne problemy. Mid lepiej, większa odpowiedzialność, ciekawsze problemy, większa kasa, a senior jeszcze lepiej.

No ale to wszystko względne. Ale co ci etykietka sama w sobie powie? Lepiej popatrz, czy dostajesz wystarczo dużo hajsu (np. chodząc na rozmowy w innych firmach i sprawdzając, czy możesz wynegocjować większe zarobki z tymi umiejętnościami, co masz), czy masz wystarczająco dużą odpowiedzialność (w porównaniu do tego, co chciałbyś i mógłbyś w stanie udźwignąć) i czy rozwiązujesz ciekawe problemy, czy może nudzisz się w pracy.

Ew. na inne rzeczy popatrz, które akurat uważasz za ważne w swojej pracy. Nie wszystko zamyka się w junior/mid/senior. Czasami jedne firmy po prostu będą oferować lepsze z pewnego punktu widzenia warunki, inne nie (np. dla osoby, która chciałaby pracować zdalnie, możliwość pracy zdalnej będzie tym lepszym warunkiem, nawet np. od większej kasy czy bardziej odpowiedzialnego stanowiska w innej firmie).

Czyli nie warto patrzeć na sztuczną drabinkę, która została stworzona po to, żeby zaszufladkować programistów, tylko trzeba patrzeć na to, co możesz od siebie dać (np. jakie masz skille, jak bardzo jesteś wartościowy dla firmy, czy jak bardzo możesz być wartościowy ogólnie, na rynku) i co ci dają w zamian (np. ile kasy, ale to nie zamyka się tylko w kasie).

0

mnie po 3 latach nazywali seniorem ale kase miałem na junior/mid więc... :D

0

Tak jak @LukeJL pisał, bo same lata doświadczenia nie są żadnym wyznacznikiem. Brak doświadczenia komercyjnego też świadczy o potencjalnych brakach umiejętności. Jeśli jednak dodamy do tego kontekst doświadczenia czyli co dokładnie ktoś robił przez te lata i zweryfikujemy umiejętności to można z grubsza kogoś zakwalifikować do danej grupy.

1

1.Kasa się zgadza ale urażona ambicja boli?
2. Kasa się nie zgadza?

1 - zaaplikuj maść
2 - zmień firmę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1