Ile wam zajmowało wykonywanie tasków jak byliście juniorami?

0

Ile wam zajmowało wykonywanie tasków jak byliście juniorami? Chodzi mi o to, że np task był wyceniony na 10h to czy faktycznie wam tyle to zajmowało? Jeśli nie, to ile czasu potrzebowaliście?

1

Pierwsza sprawa, to czy osoba która estymowała task (zakładam, że to ktoś bardziej doświadczony niż Ty) wiedziała, że trafi on do juniora? Bo jeśli estymowała "pod siebie" to powinieneś pomnożyć to przez 2 (przynajmniej).

Druga sprawa to to, że nie ma ogólnej odpowiedzi na Twoje pytanie. Wszystko zależy od taska i od tego kto to estymował. Nawet jak się nie wyrobisz, to warto wspomnieć o tym liderowi i podać przyczynę. ;)

3

nawet seniorzy się nie mieszczą tylko rzadziej

0

Task wyceniany przeze mnie, ale wycena jest na poziomie co najmniej mida. W takim razie jeśli task został wyceniony na 10h ile czasu może to zając juniorowi?

1

Rzekłbym, że nawet 20-30h. Zależy jaki poziom reprezentuje dany junior i jak szybko przyswaja wiedzę.

3

Przeważnie "wycena" jak szybko zrobisz zadanie jest o kant .... potłuc. Scrum i inne agilowe techniki próbują oszacować niemierzalne, bo zwykle nie uwzględnia się czasu potrzebnego na:

  • nabycie wiedzy na temat tego zadania! Nie zaczynasz sobie kodzić tak o, tylko musisz wiedzieć co dokładnie masz zrobić, dlaczego itp. To powinno być omówione pewnie na jakimś meetingu, ale w życiu różnie z tym bywa. Chodzi zarówno o wiedzę biznesową, jak i techniczną (np. integracje z takim i siakim API)
  • review
  • poprawki
  • testy
  • release
  • możliwe opóźnienia wszelkiego rodzaju

Ogólnie nie jestem zwolennikiem Scruma i jemu podobnych, ale to oczywiście zależy przede wszystkim od ludzi, którzy z niego korzystają. Sam mam raczej słabe wspomnienia. Nauczony doświadczeniem, prawie zawsze jest lepiej estymować na wyrost - nie chodzi tu o lenistwo i chęć byczenia się w pracy. Zwykle po prostu tak jest, że myślimy, że dodanie ficzerka to tylko 3 linijki kodu...

0

Lepiej jest zaplanować dłuższy czas i wyrobić się przed terminem. Wtedy można odtrąbić sukces. Przekładając termin realizacji nie mamy takiej możliwości. Tak więc najlepiej dać drugie tyle ile myślimy, że nam to zajmie.

1

Task wyceniany przeze mnie, ale wycena jest na poziomie co najmniej mida. W takim razie jeśli task został wyceniony na 10h ile czasu może to zając juniorowi?

Czyli sam się wpakowałeś w syf i wyceniłeś coś zawyżając swoje umiejętności / zaniżając faktyczną estymację?

0

Od kilku minut do kilku tygodni. Wyceny wycenami, a życie życiem.

5

title

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0