Jakie stanowisko w IT

0

Czesc.

Nie wiem co chce konkretnie w zyciu robic.

Zastanawiam sie nad branza IT, ale nie wiem jakie stanowisko wymaga ode mnie malej wiedzy teoretycznej/praktycznej na samym poczatku. Chce wejsc w branze i zobaczyc czy to jest ciekawe (przy okazji nie zemrzec z glodu) i ewentualnie obrac dalszy kierunek.

Chce przeznaczyc max 2 godziny dziennie. Nauka od zera, znam jezyk angielski i nigdy nie mialem klopotow z matematyka. Lubie zagadnienia techniczne, ale nigdy nie prowadzilem glebszych rozwazan dot.pracy w branzy hi-tech/it. Od czego zatem najlatwiej zaczac, by wejsc w branze majac na uwadze mozliwosci czasowe - max 2h. IT Helpdesk? Chce zaczac szukac pracy w ciagu 6-12 miesiecy.

0

Helpdesk:

  • trochę SQLa, Jira, trochę linuxa
  • analiza logów
1
vags napisał(a):

Od czego zatem najlatwiej zaczac, by wejsc w branze majac na uwadze mozliwosci czasowe - max 2h. IT Helpdesk? Chce zaczac szukac pracy w ciagu 6-12 miesiecy.

Żadne helpdeski.

Na początek widzę takie sensowne ścieżki dla Ciebie:

  1. Tester.
  2. Scrum Master, w planie rozwinięcie do jakiegoś Product Ownera czy Project Managera
  3. Specification Engineer, Process Engineer, Business Analyst itp. To nie są tożsame stanowiska, ale wrzucam je do jednego worka, bo z perspektywy programistów to tacy wszyscy, którzy nie kodują, ale coś tam opracowują i rozsyłają. Działają głównie w korpo.- na start nie wymagają chyba jakiejś wiedzy poza analitycznymi predyspozycjami.
  4. DevOps - ogarnij Gita, Jenkinsa, Linuxa, a jako bonus: AWS/Azure, Ansible, Terraform, Vagrant, itp.
0

Tester, recenzent gier komputerowych.

3

Dziekuje wszystkim serdecznie za podpowiedzi, po przeczytaniu sugestii oraz przejrzeniu ofert pracy zdecydowalem sie wstepnie obrac kierunek "Tester", biore sie za SQL, ISTQB, Jire, szlifowanie jezyka angielskiego, podstawy Linuxa (distro jeszcze rozwaze) i w czasie wolnym, wolne od pracy, swieta, itp. lizne podstaw frontendu lub javy, to tez jest do rozwazenia. A w przyszlosci sie zobaczy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0