Jaka firma godna polecenia w Rzeszowie - wasze opinie

0

Witam,
Zastanawiam się nad zmianą pracy w Rzeszowie. Wybrałem to miasto że względu na rodzinne strony. 2 lata doświadczenia VueJS, spring ( podstawy do komunikacji crud), hobbistycznie Django, Jenkins. Jakie stawki można negocjować? Czuję się dobrze w froncie. Staram się pracować też nad backend. Jakie firmy polecacie? Macie jakieś ciekawe doświadczenia? O jakiś widełkach można rozmawiać poważnie w tym regionie?

0

Ja powiem nieco przewrotnie z własnego doświadczenia. Może masz dobre powody żeby nie brać tego co tu piszę pod uwagę. Już kilka lat minęło, także może też nie być adekwatne.

Wyjechałem z Rzeszowa (do Krk, ale inne miasta też wchodziły w grę, Wroclaw, Waw) i nie żałowałem. Stawki kilkakrotnie wyższe. Koszty życia tylko nieco wyższe. Setki firm więcej do wyboru, co najmniej kilkanaście "poważnych" vs kilka(naście) firm w Rz gdzie większość to JanuszSofty, czasem w pełnym tego znaczeniu, czasem mentalnie mimo bycia międzynarodową firmą.
Osobiście wolałbym już Krk, względnie blisko a o niebo lepsze warunki.
Pamiętaj że nie jesteśmy w branży, gdzie zmieniasz pracę raz w życiu, może dwa... a raczej co parę lat, inaczej zostajesz często w tyle z zarobkami i technologicznie (aczkolwiek oczywiście są wyjątki). W Rzeszowie nie masz ogólnie wielkich perspektyw. Da się, ale po co sobie utrudniać?

1

Niestety muszę potwierdzić to co pisze @AreQrm. Ogólnie mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o rynek rzeszowski/podkarpacki. Co prawda było to już kilka lat temu bo w 2015 roku też podjąłem tą trudną decyzję i przeniosłem się do Krakowa i tutaj obecnie już pracuję na stałe - w którejś z kolei firmie, bez problemu można znaleźć nową, a jak się zwolniłem z pierwszej pracy to poszukiwania na rynku rzeszowskim to była jakaś kpina w porównaniu z tym co jest w KRK - ogólnie w większości typowe januszsofty - dotyczyło to zarówno mniejszych firm jak i znanych na tym rynku korporacji, o kwestiach finansowych to nawet nie wspomnę... bo szkoda gadać. Oby od tego czasu się coś zmieniło - ja już dawno dałem sobie spokój ze śledzeniem tego ryku pracy ;). Druga sprawa, że z tego co się orientuję to w niektórych technologiach to praktycznie nie ma czego szukać w tym rejonie. Obecnie w moim przypadku wygląda to tak, że normalnie pracuję/mieszkam w Krakowie a na weekendy sobie jeżdżę w rodzinne strony - przejazd autostradą + trochę lokalnymi drogami to obecnie max 2 godziny więc nie ma problemu (BTW od Tarnowa w stronę Rzeszowa to widać znaczącą różnicę w ilości aut w porównaniu do odcinka Kraków - Tarnów - bez względu na porę dnia).

0

Dziękuję za opinie. To smutne. Wnioskuję z tego, że jedynym racjonalnym wyjściem jest praca remote. Praktykujecie taki format pracy?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1