Praca w dziale IT bez doświadczenia

0

Cześć. Jestem po skończonym licencjacie z finansów i rachunkowości. Po 3 latach studiów na tym kierunku mogę śmiało stwierdzić, że finanse nie są dla mnie. W październiku chcę rozpocząć studia zaoczne z Informatyki. W międzyczasie chciałbym popracować, żeby zarobić na studia, ale też nabyć chociaż trochę wiedzy z IT. Nie mam mam w tej branży doświadczenia, dlatego szukam pracy, która będzie powiązana z IT, w której czegoś się nauczę, ale która nie wymaga ani wykształcenia wyższego z Infy, ani doświadczenia w tym sektorze. W jakie stanowisko celować?

A może ktoś w Toruniu poszukuje takiej osoby? Jeśli tak, to dajcie znać. Jestem dyspozycyjny od zaraz.

0

Po 3 latach studiów na tym kierunku mogę śmiało stwierdzić, że finanse nie są dla mnie

A czemu dopiero po 3 latach to swierdziłeś? Czasami wystarczy kilka zajęć :). Studia IT - zwłaszcza pierwszy rok gdzie króluje matematyka itp - wcale mogą nie być lepsze. Jak masz już te studia to pomyślałbym o rozwoju w kierunku czegoś jak Business Analyst w firmie, w której jest większy nacisk na wykorzystanie IT (przetwarzanie danych, SQL itp). I potem odbiłbym w kierunku typowego IT. Ale oczywiście to gdybanie bo takiej drogi nie przeszedłem. Na pewno Twoja lokalizacja utrudnia Ci mocno sprawę.

4
warsztat napisał(a):

Po 3 latach studiów na tym kierunku mogę śmiało stwierdzić, że finanse nie są dla mnie.

A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że IT jest dla ciebie?

0

Przeszedłem kilka rekrutacji na staże i pozycje juniorskie. Studia WCALE nie otwierają drogi do IT. Dostałem oferte pracy, ale studia nic mi w tym nie pomogły. Pytałem też technicznych rekruterów (którzy przeglądali CV) o istotność - studiów lub statusu studenta - ZUPEŁNIE bez znaczenia.

1

Ja tylko dodam od siebie, że mi studia "około IT" zdecydowanie nie pomogły, a wręcz przez łączenie ich z pracą i życiem osobistym nie miałem czasu na faktyczny rozwój. Wręcz odłożyłem to, czego uczyć się zacząłem przed rozpoczęciem studiów. Trochę śmieszne, że częściowo pokrywało się to z programem zajęć, ale i tak tego czasu nie potrafiłem już wygospodarować, by porządnie przy tym usiąść. Albo się po prostu już nie chciało po odbębnieniu obowiązków. Polecam się poważnie zastanowić sposób w jaki będziesz prowadził dalsze życie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0