Rynek pracy IT w Lublinie

Odpowiedz Nowy wątek
2019-07-25 08:50

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 5 miesięcy temu

0

Hey! W tym roku zdałem maturę, skończyłem LO i zaniosłem już dokumenty na politechnikę lubelską na informatykę. Chciałbym zostać w tym mieście jeśli o przyszłość chodzi i pracować tu (stacjonarnie)/zdalnie jako programista. Pytanie kieruję do osób, którzy są obeznani w tym temacie, a mianowicie czy mieszkając w Lublinie mogę liczyć na jakąś pracę w C/C++ może embedded etc?
Czy jechać jakieś JS i PHP i w tym szukać roboty? W ogóle jak wygląda kwestia z pracą zdalną (z innego miasta)? Kiedy mogę się o nią starać?

Pozdrawiam! :>

Pozostało 580 znaków

2019-07-25 11:10
Moderator

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 12 minut temu

2

Znam w Lublinie chyba dwie firmy, które robią w embedded, i kilka osób, które pracują w C i C++ (embedded, niskopoziomowe, gamedev) - w tym jedną, która pracuje całkowicie zdalnie. Nie jest tego dużo - mam osobiście wrażenie, że Lublin Javą stoi.

Czy jechać jakieś JS i PHP i w tym szukać roboty?

Jest to popularniejsze od embedded. I to nie tylko w kwestii Lublina - wszędzie.

W ogóle jak wygląda kwestia z pracą zdalną (z innego miasta)? Kiedy mogę się o nią starać?

Możesz się starać już od początku (kiedy stwierdzisz, że chcesz pracować gdzieś), ale jako junior bez doświadczenia będziesz miał trudno - aczkolwiek możesz np. pracować dla firmy, która ma oddział w Lublinie, a "twój" projekt będzie na przykład w Warszawie. Z drugiej strony - jeżeli jesteś naprawdę dobry to się uda i na początku - mam kolegę, który pracuje zdalnie od początku swojej kariery zawodowej, ale jest cudotwórcą niskopoziomowym.

Pozostało 580 znaków

2019-07-26 12:24

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 16 godzin temu

0

W jak @Ktos napisał - nie ma w Lublinie zbyt dużo C++. Wiem, że kiedyś w Mobice szukali, nie wiem jak teraz. Najwięcej pracy jest w Javie, PHP też jest sporo, trochę C# i JS, trochę Pythona chociaż mniej, prawie nie ma Ruby.

Zdalnie możesz pracować z dowolnego miejsca w Polsce, ale firm z samego Lublina zatrudniających w pełni zdalnie szczególnie nie znam.

Pozostało 580 znaków

2019-07-26 13:59

Rejestracja: 10 lat temu

Ostatnio: 3 minuty temu

0

A w Javie jakie ciekawe firmy teraz wystepuja w Lublinie ?

Pozostało 580 znaków

2019-07-26 15:49

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 10 godzin temu

0

Da radę, koło mnie w DataArcie siedzi programista C++, ale nie embedded.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0