Junior Java Developer II etap rozmowy rekrutacyjnej - zadanie praktyczne

0

Cześć,
Udało mi się dostać na II etap rekrutacji we wrocławskim Siemensie. Zostałem poinformowany, że rozmowa będzie trwała 2,5h i zostanie podzielona na 2 części. Pierwsza część HR-owa, a druga praktyczna - napisanie jakiejś apki przy komputerze. Możecie sie podzielić jak mniej więcej może wyglądać to zadanie praktyczne tj. stworzenie aplikacji lub co powinienem sobie powtórzyć przed rozmową? Jest to moja pierwsza taka rozmowa i nie do końca wiem czego się spodziewać :)

0

Tak z ciekawości, jakie masz doświadczenie zawodowe i wykształcenie? Jak długo się uczyłeś javy? Co dokładnie potrafisz?

0

doświadczenia zawodowego jako programista nie mam żadnego, tydzień temu skończyłem magisterkę z infy jednak pracuje w innej branży. Z Javy tyle co na studiach + jakaś apka w Springu, jednak wymaganiem była znajomość jakiegoś języka obiektowego. Dawno z Javy nie korzystałem bo prace mgr miałem w PHP, a przed rozmową odświeżyłem sobie tylko składnie języka.

1

korporacja
mgr infy
ZERO doświadczenia
magisterka z PHP
startuje na Java dev.
Wiedza tyle co na studiach plus odświeżenie składni Java
Wymaganie pracodawcy- znajomość jakiegoś języka obiektowego

Tyle wystarczyło żeby być zaproszonym do drugiego etapu rekrutacji.
I to nawet nie w Warszawie!

Ktoś jeszcze marudzi o zapchanym rynku juniorów? Nikt nie odpowiada na dziesiątki wysłanych cv? ;)

0

Niestety sam doświadczyłem faktu, iż rekruterzy nie zaglądneli nawet githuba z projektami przed rozmową - wywnioskowałem to na podstawie pytań, które mi zadawali. Ostatecznie mimo, iż z części teoretycznej (ilość punktów) + rozmowa techniczna pod względem merytorycznym wypadłem najlepiej wg HR, to mi podziękowano, bo byłem "zbyt pewny siebie" na rozmowie. To jakaś przesada - sądzę, że ustawka i ktoś wszedł na moje miejsce po znajomości. Dostałem się gdzieś indziej, ale jednak śmierdzi układami

0

Dostać pracę programisty tylko po znajomości i w układach? O takiej opcji jeszcze nie słyszałem :)

0
BraVolt napisał(a):

Dostać pracę programisty tylko po znajomości i w układach? O takiej opcji jeszcze nie słyszałem :)

słowo kluczowe "tylko"

1

Jak by ktoś był zainteresowany. Pracy niestety nie dostałem, a wydawało mi się że poszło mi całkiem dobrze. Na początku 15 min rozmowa z HR o tym jak wygląda praca, czego bym oczekiwał oraz jakie chciał bym mieć wynagrodzenie. O dziwo o język ang pani spytała tylko jaki mam poziom bez jakiegokolwiek sprawdzenia. Drugą częścią było zrefaktoryzowanie projektu, tak aby przeszły testy jednostkowe. Siedziałem w pokoju z kompem z dwoma programistami. Koledzy programiści byli dość pomocni, czasami aż za bardzo przez co nie mogłem się do końca wykazać bo chyba zależało im żeby jak najszybciej skończyć. Po tygodniu dostałem maila, że dziękują za spotkanie ale "Wyrównany i wysoki poziom kandydatów zmusił nas do niemałego wysiłku przy podjęciu decyzji." Także zostaje mi dalej poszukiwanie pierwszej pracy :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1