Umowa o pracę podpisana na odległość, a jej zerwanie?

0

Bosz. Może i podpisał umowę, pytanie jakie konsekwencje go mogą spotkać za jej złamanie? Pomijając kwestie moralne, z którymi już sam powinien się uporać, to co mu zrobią jak nie przyjdzie do pierwszej firmy?

Prawda jest taka, że powinien myśleć w pierwszej kolejności o sobie i być fair najpierw względem siebie. Jeśli wydaje mu się, że będzie mu lepiej w tej drugiej, to... ? I w miejscu trzech kropek każdy powinien odpowiedzieć sobie już sam.

2

Słuchajcie - dostał lepszą ofertę. Ludzie w firmach to też ludzie. Nich pogada z nowym szefem z firmy 1, ze dostał lepszą ofertę i chce tam pracować i czy nie można rozwiązać umowy od razu. Żadna firma nie chce pracownika, który ma w perspektywie to, że pierwszego dnia składa wypowiedzenie i po miesiącu odchodzi - nawet nie zdąży się wdrożyć i nic dla firmy zarobić, a jemu będa musieli płacić. wiec uważam, że najlepiej się dogadać.

@Darck - jak niby łamie się prawo pracując w dwóch firmach bo nie rozumiem?

4

Ja dodam od siebie, że w UK każda firma może rozwiązać umowę z pracownikiem w ciągu pierwszych trzech miesięcy bez podania przyczyn. Tak że podpisanie kontraktu niczego nie gwarantuje, każdy kontrakt staje się prawdziwym kontraktem dopiero po 3 miesiącach, przez te 3 miesiące to tzw. zerówka.
Z własnego doświadczenia wiem, że po 2 latach pracy na pełnym etacie, pracownik staje się pewnego rodzaju "świętą krową" i już właściwie jest bardzo ciężko go zwolnić. Można np. przyjść do pracy i nie pracować (np. z powodu zdenerwowania) bez żadnych konsekwencji. Unikałbym jednak jak ognia firm gdzie pracuje dużo polaków.

0

Z tego co słyszałem, nie ma problemu i nawet nie są specjalnie w stanie Cię zmusić do przestrzegania okresu wypowiedzenia... Ale nie pracowałem na UoP tu długo więc podejdź ostrożnie do tego.

Wydaje mi się, że jeśli się z nimi skontaktujesz też nie będzie problemu. Powiedz że zmieniłeś zdanie. Owszem, wygląda to &%%$ i niedawno był u nas taki przypadek, ale kontraktora. Ja bym nie chciał z nim już pracować... ale to tylko jedna firma. Jeśli Ci tak zależy... to skontaktuj się i powinno być OK.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0