Umowa o pracę podpisana na odległość, a jej zerwanie?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-06-15 17:35

Rejestracja: 11 miesięcy temu

Ostatnio: 4 tygodnie temu

0

Cześć,

Obecnie pracuję w Janusz Sofcie z prawdziwego zdarzenia. Od kilku miesięcy zacząłem szukać pracy nie tylko w Polsce ale i za granicą. Rozważałem UK i Niemcy, ale jednak UK wygrywa. Miałem kilka rozmów, jedna była całkowicie zdalna i zakończyła się sukcesem. Wysłali mi umowę do podpisania, mniej więcej w tym samym czasie dostałem zaproszenie na rozmowę F2F do siedziby innej firmy w UK. Pomyślałem co mi szkodzi, polecę z ciekawości, ale uprzednio podpisałem umowę z pierwszą firmą i odesłałem im podpisaną umowę aby nie zostać na lodzie w przypadku fail'u na rozmowie F2F. Wczoraj dostałem wiadomość, że druga firma też chce podpisać ze mną umowę :).

Druga firma jest lepsza, lepsze zarobki, projekty, lepsze miasto itp.

Czy mógłbym jakoś zerwać podpisaną wcześniej umowę z pierwszą firmą? Ktoś się orientuje bardziej na temat prawa pracy w UK?

Pozostało 580 znaków

2019-06-17 08:03

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 40 minut temu

2

Słuchajcie - dostał lepszą ofertę. Ludzie w firmach to też ludzie. Nich pogada z nowym szefem z firmy 1, ze dostał lepszą ofertę i chce tam pracować i czy nie można rozwiązać umowy od razu. Żadna firma nie chce pracownika, który ma w perspektywie to, że pierwszego dnia składa wypowiedzenie i po miesiącu odchodzi - nawet nie zdąży się wdrożyć i nic dla firmy zarobić, a jemu będa musieli płacić. wiec uważam, że najlepiej się dogadać.

@Darck - jak niby łamie się prawo pracując w dwóch firmach bo nie rozumiem?

W sumie to nawet nie musi mówić że dostał in a ofertę pracy. - axelbest 2019-06-19 16:52

Pozostało 580 znaków

2019-06-17 13:29

Rejestracja: 8 lat temu

Ostatnio: 7 miesięcy temu

4

Ja dodam od siebie, że w UK każda firma może rozwiązać umowę z pracownikiem w ciągu pierwszych trzech miesięcy bez podania przyczyn. Tak że podpisanie kontraktu niczego nie gwarantuje, każdy kontrakt staje się prawdziwym kontraktem dopiero po 3 miesiącach, przez te 3 miesiące to tzw. zerówka.
Z własnego doświadczenia wiem, że po 2 latach pracy na pełnym etacie, pracownik staje się pewnego rodzaju "świętą krową" i już właściwie jest bardzo ciężko go zwolnić. Można np. przyjść do pracy i nie pracować (np. z powodu zdenerwowania) bez żadnych konsekwencji. Unikałbym jednak jak ognia firm gdzie pracuje dużo polaków.

Pokaż pozostałe 2 komentarze
@Klakierus: "Unikałbym jednak jak ognia firm gdzie pracuje dużo polaków." - Czy moglbys to rozwinac? - cox123 2019-06-17 19:07
Anglicy mają trochę inne podejście do życia, nie pozwalają sobą pomiatać, są dumni z siebie, nie ma wyścigu szczurów, pełen luzik, pracuje się z nimi lepiej. Polacy mają nawyk aby pokazać się że są lepsi (co prawda często są lepsi), często gdy chcą osiągnąć dążą do tego po trupach (emigracja zmienia wielu), przestają egzekwować prawa pracownika a management to wykorzystuje i pracownicy przestają być szanowani. Przykład z jednego zakładu gdzie na początku pracowałem, wprowadzenie limitów (ile należy wykonać na godzinę) , zaprzestanie płacy nadgodzin z 200% na 100%. - Klakierus 2019-06-17 19:50
Inny przykład z tego zakładu. Był okres gdy z powodu nawału zleceń zatrudniono pracowników agencyjnych. Było tam paru anglików, jedna z angielek rano powiedziała shift-managerowi że musi o 12-tej wyjść, on oczywiście się zgodził. Parę minut przed 12 klientka zaczyna się pakować, zbiera torebkę itp. supervisior (angielka) myśląc że to polka odezwała się głośno "A ta piz.. dokąd idzie?". Dotąd pracownicy sobie tak pozwalali, tym razem pracownica zrobiła taki dym, że supervisior została natychmiast zawieszona, a po tygodniu przeniesiona do innego zakładu. - Klakierus 2019-06-17 19:59
Polacy na stanowiskach kierowniczych często pokazują swoją władzę, anglicy pozostają nadal kolegami. Tyle z mojego doświadczenia, przez kilkanaście lat pracowałem w kilku dużych firmach, na początku w warehouse na koniec jako inżynier elektronik. Teraz za nic nie poszedłbym do pracy w firmie gdzie jest dużo polaków. Jednak nie oznacza to że lubię anglików, tylko że wolę pracować z nimi. - Klakierus 2019-06-17 20:04
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz! :) +1 - cox123 2019-06-17 20:31

Pozostało 580 znaków

2019-06-19 16:45

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 minuty temu

Lokalizacja: Londyn

0

Z tego co słyszałem, nie ma problemu i nawet nie są specjalnie w stanie Cię zmusić do przestrzegania okresu wypowiedzenia... Ale nie pracowałem na UoP tu długo więc podejdź ostrożnie do tego.

Wydaje mi się, że jeśli się z nimi skontaktujesz też nie będzie problemu. Powiedz że zmieniłeś zdanie. Owszem, wygląda to &%%$ i niedawno był u nas taki przypadek, ale kontraktora. Ja bym nie chciał z nim już pracować... ale to tylko jedna firma. Jeśli Ci tak zależy... to skontaktuj się i powinno być OK.


edytowany 1x, ostatnio: cerrato, 2019-06-19 16:55

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0