Umowa o pracę podpisana na odległość, a jej zerwanie?

0

Cześć,

Obecnie pracuję w Janusz Sofcie z prawdziwego zdarzenia. Od kilku miesięcy zacząłem szukać pracy nie tylko w Polsce ale i za granicą. Rozważałem UK i Niemcy, ale jednak UK wygrywa. Miałem kilka rozmów, jedna była całkowicie zdalna i zakończyła się sukcesem. Wysłali mi umowę do podpisania, mniej więcej w tym samym czasie dostałem zaproszenie na rozmowę F2F do siedziby innej firmy w UK. Pomyślałem co mi szkodzi, polecę z ciekawości, ale uprzednio podpisałem umowę z pierwszą firmą i odesłałem im podpisaną umowę aby nie zostać na lodzie w przypadku fail'u na rozmowie F2F. Wczoraj dostałem wiadomość, że druga firma też chce podpisać ze mną umowę :).

Druga firma jest lepsza, lepsze zarobki, projekty, lepsze miasto itp.

Czy mógłbym jakoś zerwać podpisaną wcześniej umowę z pierwszą firmą? Ktoś się orientuje bardziej na temat prawa pracy w UK?

3

Nie bądź jak poprzedni szef, skoro już podpisałeś umowę i ją wysłałeś. Z opisu i tak wynika, że przenosisz się na lepsze. Przez swoją decyzję możesz zostać spalony. Bezpieczniej byłoby zmienić firmę po pół roku, choć może być tak, że Ci się spodoba i zostaniesz.

0

Rozumiem że obie oferty z UK. Pewnie żeby rozwiązać pierwszą umowę musisz ją wypowiedzieć i przepracować umowną ilość czasu lub mniejszą jeśli szef się zgodzi. Jeśli będziesz pracował w obu firmach jednocześnie to łamiesz prawo. Zadzwoń do nich i wyjaśnij sytuację. Pewnie pozwolą ci iść, jak nie to umów się na rozpoczęcie pracy w drugiej firmie gdy okres wypowiedzenia w pierwszej już minie.

6

Jeśli zacząłbyś pracę w pierwszej firmie od razu z wypowiedzeniem to wyobraź sobie w jakiej fantastycznej atmosferze będziesz pracował przez ten miesiąc :D

1

Kolego nie patrz na UK przez pryzmat doswiadczen z Polski. W UK ludzie potrafia pierwszego dnia pracy wysalc sms czy maila, ze jednak nie.

https://www.bcllegal.com/know[...]ne-job-offer-signing-contract

0

Tak, obie oferty z UK. Gdybym miał rozpocząć pracę w pierwszej firmie i od razu składać wypowiedzenie, to już wolę nic nie kombinować i zostać w pierwszej firmie na dłużej. Po niedzieli jeszcze spróbuję napisać "grzecznego" mejla i zobaczę jak sytuacja wygląda.

2

Brytyjskie firmy wkrotce:
"Fuck polacks, never hire them again"

3

Po co kombinować? To w końcu chciałeś iść do tej pierwszej firmy czy nie? A może jest tak, że najważniejszy jest hajs cała reszta typu dobra atmosfera i spokój się nie liczą. Trawa zawsze jest zieleńsza u sąsiada.
Można popracować kilka miesięcy i rozglądać się za czymś innym. A może w tym czasie trafi się coś jeszcze lepszego.

0
Lubię Naleśniki z Dżemem napisał(a):

Po co kombinować? To w końcu chciałeś iść do tej pierwszej firmy czy nie? A może jest tak, że najważniejszy jest hajs cała reszta typu dobra atmosfera i spokój się nie liczą. Trawa zawsze jest zieleńsza u sąsiada.
Można popracować kilka miesięcy i rozglądać się za czymś innym. A może w tym czasie trafi się coś jeszcze lepszego.

Tu nawet ni chodzi bardzo o zarobki, są większe, ale nie wiele. Druga firma zapewnia pakiet relokacyjny, lepsze projekty, większe możliwości rozwoju.
Jeśli zacznę pracować w pierwszej to nie zamierzam zmieniać po kilku mc. ostatnio zmieniałem dość często :)

3

W każdym razie świat się nie zawali, jeśli pójdziesz tam, gdzie podpisałeś umowę. W innym przypadku miałbyś parę stów więcej kosztem zaufania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0