Od pielęgniarki do frontend-owca

1

InterruptedException - Polska potrzebuje wszystkiego i nie tylko Polska bo w Niemczech jest ofert od cholery i lody można kręcić bez jakiś wielkich specjalizacji. Fakt, żyje się inaczej i wydaje się inaczej ale szczerze ostatnio myślę o tym że ogarnięty człowiek nie ważne gdzie mieszka to ułatwi sobie z czasem wszystko. Np, mój tato pół życia za 2116zł netto na stróżówce, na boku instaluje kamery i oprogramowanie do alarmów, zakłada konta (z wykształcenia Tokarz, koleś 47 lat, miłośnik elektromechaniki bo pół życia sobie dłubie lutownicami i pobiera jakieś projekty z neta), sam ogarnia budowlankę( prócz dachu ). Ostatni czasy informatycy nic kompletnie nie potrafili sobie poradzić z komputerami księgowości. Zlecili komuś też pracę z dużego miasta i też tego nie ogarnęli a mój tato że ma nadmiar czasu i potrafi się obsługiwać wszelakim sprzętem elektronicznym i komputerami ogarnął mysql, złożył wszystkie kompy, ogarnął sieci wewnętrzne i zsynchronizował wszystko. Klienci bo tak tych ludzi chyba można nazwać sami dzwonią do mojego taty i się dziwie że tak się da bo stary kręci szmal gdzie się da.

drorat1 - "Do osiągnięcia poziomu eksperta potrzeba jakieś 10 tys. godzin nauki, praktyki" myślę że ta teoria jest bardzo przesadzona ale to za to myślę jak ty że trzeba nauczyć się tego co jest potrzebne i po prostu szukać pracy bo co to za życie i nauka kiedy człowiek po pracy uczy się resztę dnia w stresie z mantrą aby tylko odstać tą pracę. Uważam, że w pracy przez te 8h człowiek zaczyna się znacznie więcej rozwijać niż miałby to robić w domu. Liczy się praktyczne środowisko nic więcej. Każdą książkę można zastąpić samą praktyką i dążeniem do zrozumienia danego zagadnienia. To jest tak, że jedni czytają, rejestrują się na forum, oglądają video i znają wszystko co jest mało warte bądź w moim mniemaniu totalną zabawą. I takie coś niczym się nie równa z podejściem typu " okej, jestem lajkiem, chce pracować jako programista bo nie podoba mi się moja praca, więc zakładam sobie że przez miesiąc ogarniam teorię, a resztę roku skrobię więcej praktyki i uczę się w trakcie pisania". Człowiek nie marnuje czasu na zastanawianie się na okrągło.

Serdecznie pozdrawia o trzymam kciuki za Dorotę ! <3

0

WeiXiao
Nie mam pojęcia czy to cię przekona ale osobiście uważam, że teoria jest jedynie teorią bo na wymaksowanie skilla nie każdy może sobie pozwolić tak jak opisują to książki, w sposób romantyczny. Gdyby tak było, że ludzie dostają to czego chcą już dawno mielibyśmy bogate kraje gdzie nie ma problemów (wciąż teorie). Bo praktycznie wygląda to tak że 10 tysięcy godzin nauki rozłożonej w pracy to kawałek ładnego doświadczenia zawodowego i wiele różnych rodzai problemów, które przez zbieg wydarzeń wymagają innych umiejętności nie zależnych od nas. Czasami jesteśmy zmuszeni uczyć się innych rzeczy, w sposób nie transparentny. I w każdej takiej pracy są ci legendarni seniorzy (nawet w innych zawodach), którzy potrafią wszystko, bije od nich pewność, moc sprawcza i co tam jeszcze może bić. Ogólnie hajp i juniorków, którzy by chcieli być tacy w przyszłości ale nie mogą i tych pomiędzy, którzy tak się wkręcili że zostają dłużej i cisną w domu.
Ale z tej drugiej strony jest inaczej, bo pomimo że Senior to Senior nawet on musi sobie odświeżać wiedzę, doszukać i przemyśleć. Ludzie nie mogą wszystko zrobić na jeden strzał.
Teorie porównałbym do takiej wyspy, którą teoretycznie można całą przejść, zrobić mapę, ogarnąć środowisko i mówić że zna się wszystko. Ale czy wtedy nie można i tak sobie połamać nogi i umrzeć bez braku pomocy drugiej osoby? Bądź poślizgnąć się na rosie? (bo przecież to inna dziedzina, ja się znam jedynie na wyspie) Jaki jest sens odkrywać wszystko dla samego odkrywania bez celu? Taki c++ ma wiele aktualnych i na pewno nie aktualnych zagadnień, które w teorii mogą być potrzebne ale w praktyce już nie koniecznie bo być może jest łatwiejsze rozwiązanie. Przystępniejsze więc nie ma sensu, zmarnowanie czasu bo nie wykorzystana wiedza zanika.
Gdyby wszystko było tak, jak te teorię nie potrzebowalibyśmy tylu poradników sukcesów, szczęścia, majsterkowania i hodowli patyczaków i chomików a ludzie nie uważaliby kupna Porsche za sukces życiowy. Bo na dzień dzisiejszy jesteśmy karmieni marketingiem na okrągło, że przecież każdy może być mistrzem i kupić auto za 100k. Gdzie de facto dla kogoś ograniczonego umysłowo, który karmi się tego typu przekazem łyka wszystko i uwierzy. I tak rodzą się "legendarny kołczing" i obwiesiów przekazującym dalej teorie, które jedynie ładnie brzmią.
Lubie czytać różnego rodzaju deklarację ludzi, którzy klasyfikują się na jakiś tam lepszych w językach obcych. Tych studenciaków i tych łesternowców, którzy są dumni że mają studia, bądź mieszkają w danym kraju wiele lat i znają język na c1. Gdzie tak samo, jest tabelka z ramami godzin jakie trzeba wypracować na dany poziom.
Teoretycznie, tak. Można uczyć się te parę tysięcy godzin przy fińskim ale jakoś nie spotkałem nikogo kto by odzwierciedlał to tak dokładnie i nie popełniał jakiś błędów mimo długoletniego stażu i nauki. Mój nauczyciel angielskiego, który pół życia spędził nad tym językiem i kilka lat w kraju przeczytał w oryginale powieści Tolkiena i sam stwierdził, że wciąż jest coś co musi sprawdzić. Są to oczywiście małe mankamenty ale jednak. Myślę, że nie trzeba daleko szukać. Jeśli ktoś uczy się języka Polskiego, idzie na filologię Polską to nie wierzę że mimo tych 10 tys h zrozumie wszystko co zostało zawarte w naszym języku a odchodzi do lamusa bo po prostu coś czego się nie używa, zapomina. Dlatego według mnie nawet Senior może powiedzieć że nie wie, ale każdy będzie wiedział, że znajdzie odpowiedź na to trochę szybciej niż ci na medium.
Poza tym 10 tys h jak wspomniałem to strasznie dużo czasu. Życie podrzuca nam pod nogi tyle kłód i tego wszystkiego że po paru miesiącach trzeba się dostosowywać do czegoś innego oraz ludzie nie znają siebie dokładnie. Przecież ktoś może pracować parę lat nad czymś, mieć dobre wyniki a przed magiczną liczbą 10tys k zrozumieć że pragnie czegoś innego (wciąż popierając teorię 10tys h). Praktycznie jest osoba zarabiająca 20 tys PLN i posiada firmę prawniczą z paroma pracownikami więc taki Pan teoretycznie może mieć duże oszczędności i własny kwadrat. Jednak jest po pięćdziesiątce, jeepa, biuro mieszkanie na wynajem, mały dług i dziecko paro miesięczne.Jak Pan z AA, który ma się wystrzegać alkoholu a czasami pęka. Wszystko można idealizować i zamknąć w pewnych ramkach z podpisem "Pewniak".
Bo wiesz, teoretycznie każdy może... Mam nadzieje że napisałem to w sposób czytelny
Pozdrawiam :)

Serdecznie Pozdrawiam :)

2

czasami zasiadałam koło 9 i dopiero o 17 odrywałam z trudnością wzrok zza ekranu (bo trzeba zrobić mężowi obiad)

Co ja czytam... Mąż nie mógłby zrobić obiadu tobie? Czyżby za bardzo męczyło go siedzenie na tyłku przed komputerem 8h dziennie?

Jako, że jestem osobą, która nie zasiądzie spokojnie za komputer dopóki inne domowe rzeczy nie zostaną zrobione

To się leczy.

na razie pełnia szczęścia, że mogę obsługiwać klawiaturę (jeszcze!) dwoma rękami

Polecam klawiaturę ekranową. Dziecko zaczepiasz na cycu, myszka w rękę i klikasz. Właśnie w taki sposób napisałam tego posta. Lewą ręką :D

2

jak idzie nauka?

Zwykle większość nowych zapaleńców, ucząc się w domu nie wytrzymuje nawet tego pierwszego miesiąca, a Tobie dziś mija miesiąc.

możesz opisać czego się nauczyłaś przez miesiąc? Jakie jest teraz Twoje nastawienie? Nie straciłaś zapału? Wystarczy Ci energii na pracę, obowiązki i kod? Były chwile zwątpienia?

4
karianmmita napisał(a):

jak idzie nauka?

Zwykle większość nowych zapaleńców, ucząc się w domu nie wytrzymuje nawet tego pierwszego miesiąca, a Tobie dziś mija miesiąc.

możesz opisać czego się nauczyłaś przez miesiąc? Jakie jest teraz Twoje nastawienie? Nie straciłaś zapału? Wystarczy Ci energii na pracę, obowiązki i kod? Były chwile zwątpienia?

hej wszystkim, właśnie na polecenie męża czytam o REST API i próbuję definicje w nich zawarte zapamiętać (nigdy nie wiesz kiedy się przyda na rozmowie...) :D
W międzyczasie tworzę nadal mój projekt (dostępny na GitHubie) i wprowadzam się powoli w kodowanie w JS.
Wiedzę w tym zakresie będę musiała odswieżyć gdyż kurs z JS'a zakończyłam gdzieś w lutym/marcu, dużo rzeczy się zapomniało. Ostatnio siedziałam nad CSS-ową karuzelą, chciałam zrobić slider ze zdjęciami, który potem będzie mógł modyfikować admin. Zajęło mi chyba 2 dni zrozumienie dlaczego mi kod nie działa (zgodność integralności!) plus testowanie różnych wersji kodu rozwaliło mi pare rzeczy na stronie. Po godzinie szukania gdzie tu pies pogrzebany odkryłam, że apostrofy klas, których zawartość się "zniekształciła" były zbytnio poprzesuwane.
Do tej pory nie zniechęciłam się, ani nie zwątpiłam. Mogę powiedzieć, że nawet bardziej się nakręcam (tym bardziej jak już siedzę przy tym komputerze i widzę wyniki), nie przeszkadza mi długie grzebanie nad problemem bo radość moja niesamowita kiedy widzę, że coś W KOŃCU działa. :))
Energii mam coraz więcej, jakiś rytm dnia znaleziony, teraz tylko chłonąć wiedzę i zacząć w końcu te pracę bo już w tych czterech ścianach dłużej nie wytrzymam. ;)

2

Aktualizacja gdzie jestesmy

https://github.com/innersilence67 Jak widac po historii, juz co raz wiecej commitow.
Planowalismy w pazdzierniku skonczyc proces przygotowania do rozmowy, ale postaramy sie na wrzesien dlatego tez

  • koniec samowolki, probowania rzeczy, bawieniem sie kodem/projektem. Czas na konkretny plan ktory napisze pozniej:
    Zawsze twierdzilem i nadal twierdze, ze jezeli jest cos do roboty, zawsze mozna znalezc w tym zabawe czy po prostu zrobic, by dana rzecz sprawiala nam przyjemnosc jezeli ja robimy.
    Taka forme nauki uwazam za najlepszy, ale jest czasochlonny i to bardzo (dla osoby uczacej sie)

  • 24 godziny w tygodniu (od poniedzialku do soboty) wiec 4 godzinny dzienne. Nie ma ze boli, trzeba codziennie siedziec jak w normalnej pracy
    Byly w lipcu juz dwie, ale trzeba podspieszyc jezeli chce sie zdazyc. W pracy czlowiek jednak uczy sie najszybciej. A raczej czlowiek sie uczy najszybciej jak ma systematycznosc + mentora + odpowiednie srodowisko

  • Odpowiednia praca z gitem.
    Trzeba zaczac dbac o jakosc kodu. Caly czas o tym wspominalem i naprawde nie jest zle, ale jak wiadomo zawsze jest ale przy Code review. Od teraz bedzie praca na branchach by latwiej widziec zmiany i je oceniac
    Takze tutaj prosba do wszystkich obserwujacych watek jezeli bedzie PR jakbyscie mogli tez spojrzec okiem i zrobic code review
    Commit powinien byc kazdego dnia, ale wiadomo jak to czasami w zyciu bywa :D

  • Przygotowanie sie do rozmowy kwalifikacyjnej

Jako, ze bedziemy celowac w konkretne stanowisko do konkretnej firmy stwierdzilem (sam), ze poki co trzeba zrobic MVP by cos pokazac tak wiec bedzie

  • Strona glowna
  • Strona do zalogowania sie do panelu admina
  • Strona powitalna panelu admina
  • Strona w ktorej mozna zmienic cos na stronie glownej
  • Wszystko juz ladnie wygladajace (UI)

Tyle imo wystarczy jako MVP

Wiec teraz jezeli chodzi o nauke na tace idzie

  • praca z branchami
  • codereview
  • angular, podstawy jak go skonfigurowac
  • angular i template angulara
  • zaczynamy co raz wiecej w typescripcie pisac. Jako, ze trzeba napisac funkcjonalnie panel logowania. Tu zapewne niektore kwestie beda nie do przeskoczenia dla @inner_silence ale od tego jestem ja :) To bedzie najtrudniejszy etap nauki (niekoniecznie najwiecej czasu zajmie, ale jest najtrudniejszy)
  • Konczymy integracje strony by dzialala na Angularze
  • poprawki poprawki poprawki

Jezeli zostanie cos czasu to pewnie dodanie kolejnych stron

0

Proponuję potem jeszcze żeby @inner_silence napisała jakiś projekt od zera. Bo niektóre rzeczy pewnie pouciekały i to będzie dobre utrwalenie imo

1

I jak idzie praca? Została przyjęta już do firmy?

0
iko01 napisał(a):

I jak idzie praca? Została przyjęta już do firmy?

Co ty, pewno już dawno po rozwodzie :D

1

No dobra i co dalej ?? No z jednym projektem na githubie życzę powodzenia :D
toż to można mieć koło 30 projektów i pracodawcy będą cię olewać bo brak 3, 5,7,100 letniego doświadczenia

4

Zagladajac do githuba minelo 6 m-c i postępów w pracy brak... Także konwersja stanowiska chyba sie nie udała..

0
inner_silence napisał(a):
karianmmita napisał(a):

jak idzie nauka?

Zwykle większość nowych zapaleńców, ucząc się w domu nie wytrzymuje nawet tego pierwszego miesiąca, a Tobie dziś mija miesiąc.

możesz opisać czego się nauczyłaś przez miesiąc? Jakie jest teraz Twoje nastawienie? Nie straciłaś zapału? Wystarczy Ci energii na pracę, obowiązki i kod? Były chwile zwątpienia?

hej wszystkim, właśnie na polecenie męża czytam o REST API i próbuję definicje w nich zawarte zapamiętać (nigdy nie wiesz kiedy się przyda na rozmowie...) :D
W międzyczasie tworzę nadal mój projekt (dostępny na GitHubie) i wprowadzam się powoli w kodowanie w JS.
Wiedzę w tym zakresie będę musiała odswieżyć gdyż kurs z JS'a zakończyłam gdzieś w lutym/marcu, dużo rzeczy się zapomniało. Ostatnio siedziałam nad CSS-ową karuzelą, chciałam zrobić slider ze zdjęciami, który potem będzie mógł modyfikować admin. Zajęło mi chyba 2 dni zrozumienie dlaczego mi kod nie działa (zgodność integralności!) plus testowanie różnych wersji kodu rozwaliło mi pare rzeczy na stronie. Po godzinie szukania gdzie tu pies pogrzebany odkryłam, że apostrofy klas, których zawartość się "zniekształciła" były zbytnio poprzesuwane.
Do tej pory nie zniechęciłam się, ani nie zwątpiłam. Mogę powiedzieć, że nawet bardziej się nakręcam (tym bardziej jak już siedzę przy tym komputerze i widzę wyniki), nie przeszkadza mi długie grzebanie nad problemem bo radość moja niesamowita kiedy widzę, że coś W KOŃCU działa. :))
Energii mam coraz więcej, jakiś rytm dnia znaleziony, teraz tylko chłonąć wiedzę i zacząć w końcu te pracę bo już w tych czterech ścianach dłużej nie wytrzymam. ;)

garść pozytywnej krytyki z mojej strony:

  1. "właśnie na polecenie męża": uważam, że z wszystkiego tego co inni polecają powinnaś być w stanie sama sobie wybrać oraz zdecydować co chcesz konkretnie się uczyć, co Cię bardziej jara i czujesz, że może sprawić Ci większą frajdę.

  2. "czytam o REST API i próbuję definicje w nich zawarte zapamiętać": nie czytaj starając się zapamiętać bo bardzo szybko zapędzisz się w kozi róg. czytaj ze zrozumieniem a zarazem jednocześnie implementuj. więcej się nauczysz implementując a zarazem podpierając taką czynność praktyczną czytaniem dokumenacji, artykułów, blogów ze zrozumieniem. studiuj rozwiązania lecz pamiętaj by skupić się na praktyce.

  3. "kurs z JS'a zakończyłam gdzieś w lutym/marcu, dużo rzeczy się zapomniało" odwołanie do pkt.2

  4. "Mogę powiedzieć, że nawet bardziej się nakręcam" dzięki praktyce oraz metodzie małych kroków, małych sukcesów Twoja motywacja będzie rosła lecz wkrótce po kilku tygodniach / miesiącach dojdziesz do punktu przełamania i Twoja samoocena umiejętności oraz wiedzy którą posiadłaś drastycznie spadnie gdyż wypłyniesz na głębszą wodę i zdasz sobie sprawę z otaczającej Cię rzeczywistości. będzie to dla Ciebie punktem krytycznym w dalszym rozwoju więc ważnym jest byś wtedy się przełamała i cisnęła dalej.

powodzenia

0

Ten wątek dobitnie pokazał , że niektórzy ludzie są tak słabi, że nawet mając męża programistę nie są w stanie nauczyć się programować ( i to front-endu) . Jednak okazuje się , że programowanie nie jest dla wszystkich,wbrew temu co niektóre grupy interesu próbują wmówić masom.

10
trzmiel napisał(a):

Ten wątek dobitnie pokazał , że niektórzy ludzie są tak słabi, że nawet mając męża programistę nie są w stanie nauczyć się programować ( i to front-endu) . Jednak okazuje się , że programowanie nie jest dla wszystkich,wbrew temu co niektóre grupy interesu próbują wmówić masom.

Po co tak obrażać ludzi? Dowartościowałeś się tym czy co?

30

Jak na razie to ten wątek okazał tyle, że niektórzy mają sporą skłonność do wyciągania wniosków z d**y, mimo że sami są tak mało rozumni, iż nie są w stanie ogarnąć kiedy stawiać spację, a kiedy nie.

6

Taka przerwa czasami jest zbawienna ponieważ umysł musi przestawić się na nowy tryb nauki i przyswoić informacje, dlatego czasami po przerwie dopiero rozumiemy jakieś pojęcia, zagadnienia, czasami np. w szkole matma nam nie szła, a po latach odkrywamy ją na nowo.
Pewnie każdy może programować, lecz ile to czasu zajmie to inna sprawa.

1

Może kobieta ma juz pracę i przestała się bawić w githuby?

1

Ładnie wypisane cele, piękniejsze znaczniki, plan działania na zasadzie krok po kroczku,"Dziennik" na forum aby dostać feedbacka i przekonywanie samego siebie że się ma pracę zbyt bardzo odpowiedzialną i w stresie jako motywacja aby dostać prace w IT.
Mimo to myślę, że Inner_silence postanowiła olać kręcenie się po orbicie w tematyce IT, próby myślenia sobie że to jakaś pasja, hobby i zbawienie a zaczęła serio pracować. Zamiast tracić dwie godziny na rozplanowanie i sformatować to w pięknym stylu na forum po prostu wrócić z pracy i kodzić dla siebie i dla swojej przyszłości odrywając się od rozpraszaczy i społeczności IT, co w jakiś sposób i tak generuje stres bo przecież ziomkowanie się na forum w niczym nie pomoże.
W tym nowym roku życzę ci Inner wszystkiego dobrego.

9

Hej wszystkim

Projekt zakończył się jakiś czas temu, jednak sprawy personalne wymagały innych priorytetów

Wiec na początku zacznę od konkretów, a później większe wyjaśnienie a gdzieś pomiędzy wnioski które wyciągnąłem.

  • Brak pracy jako frontend developer
  • Moim zdaniem, wyrósł z niej całkiem dobry junior frontend
  • Mimo, braku pracy, uznaje projekt za sukces.
  • W końcu mogę się pośmiac z nią z programistycznych memow :D

Zacznę troszkę personalne, wiec od ostatniego punktu. Tym projektem sam dla siebie (tez zapewne dla @inner_silence :D) chciałem coś pokazać
"Wszystkiego można się nauczyć. Mało tego będziesz to lubić robić. Wystarczy dobry nauczyciel".
@inner_silence lubi programować, nauczyła sie podstaw. Rozumiem przez to, że jest w stanie sobie poradzic z praktycznie każdym problemem związanym z FE (jak debugowac, co debugowac, jak googlowac, co googlowac, jak wszystko jest ze soba polaczone, ogolnie rzeczy ktore kazdy z nas w pracy robi).

Przede wszystkim dowiedziałem się, że nie każdy może być samoukiem.
Może inaczej. Nie każdy preferuję być samoukiem, ale do takiego stopnia, ze az unika tego. Takie dziwne psychologiczne zjawisko :D ale nie o tym
Niektórzy potrzebują nauczyciela. Jak robiliśmy pair programming to efekty nauki były aż porażające z porównaniem z tym gdy programowała sama. Zawsze @inner_silence powtarzała, że jej sie lepiej uczy z nauczycielem który tłumaczy. W tym przypadku najlepiej by było gdybyśmy razem programowali (nad tym samym projektem).

Samodyscyplina aka Motywacja. Jezeli uczysz sie sam, musisz sie zmotywowac do tego by isc do przodu. a tu czeka Cie jeszcze tyle innych rzeczy ktore chcesz zrobic a nie bylo czasu (rodzicie malych dzieci moga zrozumiec :)) Niektorzy nie potrafia sie sami biczowac, musza byc biczowani :D

Ale na to czasu nie bylo. Projekty projektami, ale priorytety w zyciu czasem sie mocno zmieniaja.

Jezeli chodzi o prace. warunki

  • praca w biurze, zadnej pracy zdalnej (no popatrz sie :D a gdyby korona byla szybciej to by bylo latwiej)
  • blisko (do 50 km)
  • Pewna kwota brutto tak by wydatki miesieczne sie ze soba zgadzaly (w Holandii na samym koncu przewaznie sie rozmawia o wynagrodzeniu)

Rynek pracy dla juniorow samoukow jest doslownie przejebany (nie znalazlem zadnego niewulgarnego słowa który tak dobitnie opisuje stan rzeczy, mea culpa). Tylko jedna firma zaprosila na test sprawdzajacy (email developer), ale na drugim tescie odpadla (z 6 osob tylko jedna przeszla). Nie dziwie sie, bo nawet nie wiedzialem, ze jest cos takiego jak email developer :D
Po za tą jedną firma, więszkosc nawet nie chciała porozmawiać (CV pewnie poszlo do kosza), niektorzy po rozmowie (bez zadnych technicznych pytan) mowili ze to nie to. Nie wiem czym to bylo spowodowane bo nie bylo jasno powiedziane co nie tak. Czasami proponowali zeby poszla do szkoly i wtedy do nich zadzwonila (mozliwe, ze dostaja jakies dotacje za studentow?)
Dodatkowo w Holandii, liczy sie papier na poczatku. Jest to tak wielka kloda, ze praktycznie nie do przeskoczenia. Nawet jako student masz duzo lepiej niz samouk.

Moj zamysł od poczatku był raczej by uderzać w angel.co bo tam jest sporo ofert ktore maja niskie wejscie, a w miedzy czasie szukac cos lokalnie.

Przede wszystkim praca jako pielegniarka robilo wielkie WTF. Nie wiem czy dobre czy zle, ale chyba wszyscy o to pytali.

Teraz @inner_silence robi to co lubi (ale nie do konca :D) czyli szuka informacji i laczy ze soba, taki detektyw mozna powiedziec :)

Czy bedziemy kontynuowac?
Nie. To nie jest to czego szuka @inner_silence. To jest na zasadzie "No super sie plynie motorowka, ale ja chce jednak jezdzic po gorach"

Czy bedziemy probowac czegos nowego?
Zapewne tak, ale nie wiadomo kiedy. W tym momencie na pierwszym miejscu jest rodzina i wypelnia jak tak, ze auto od 2 tygodnii stoi bez blach :DDD

Czy gdybym wiedział dokladnie to co teraz to czy podjałbym się znowu tego samego?
Nie wiem. Wiem, ze los czekal z lewym sierpowym, wiec raczej bym sie przygotowal na ten sierpowy :D

Czy każdy może nauczyć sie programowania?
TAK!

Czy kazdy moze pracowac jako programista?
NIE! na zasadzie, lubisz matematyke, ale nie chcesz/mozesz pracowac jako wykladowca matematyki

Za kazdym razem usmiecham sie, gdy slysze cos w stylu "o, oni w debugu (f12 chrom) maja tutaj informacje ukryta (...) hahaha" czy jak mowi jak to "do d**y ten prowadzacy zarzadza ekranem" :D

do ludzi którzy wyciągają wnioski z d**y napisze jedno: A wyciagaj sobie dalej :D Twoj wyimaginowany swiat ktory nie ma absolutnie nic zwiazanego z rzeczywistoscia :D

0
fasadin napisał(a):

Wiec na początku zacznę od konkretów,

  • Brak pracy jako frontend developer
  • Mimo, braku pracy, uznaje projekt za sukces.

Zdecydowanie sukces finansów domocych. Zawsze mogło ty być 12 748 -te CV po bootcampie, bez pracy w IT ale z 15000 zł kredytu do spłaty.

Oczywiście nie do końca pochwalam brak 15k wydanych w Polsce na bootcamp, bo to oznacza, że kasa mogła być wydana na utrzymanie gospodarki Egiptu albo Tunezji.
Płacenie za bootcamp w Polsce pompuje pieniądze do Polskiej gospodarki.

Przebranżawianie się na własny rachunek to jak picie samogonu, butelka bimbru daje ten sam efekt jak butelka jednak budżet i gospodarka na tym nie zyskuje. Firmy szkoleniowe, bank z kredytem, media zapraszające do studia ekspertów ze szkół programowania, to wszystko nakręca legalnie naszą gospodarkę.

Dochodzi aspekt społeczny. Nadzieja dziesiątek tysięcy ludzi (zmęczonych COVIDem) na "za rok będę programistą 15000" pozwala utrzymać nastroje społeczne na dobrym poziomie. Kolejki pod punktami Lotto, oblężenie szkół programowania, to jest potrzebne społeczeństwu.

W końcu mogę się pośmiac z nią z programistycznych memow :D

Z fotki na wielbłądzie nie byłoby takiej frajdy :)

3

R.I.P. przebranżowienie 2019-2020.

4

@fasadin rynek nie jest przepełniony, sam dziś odrzuciłem ofertę front+laravel (ze wstrzymaniem do stycznia) po prostu szukają osób, które robią projekty komercyjne dające zarobić firmie.
Pracy jest w pip, wszyscy walą do sieci przed covida.

0
czysteskarpety napisał(a):.

Pracy jest w pip, wszyscy walą do sieci przed covida.

Wszyscy też walą do sieci na szybkie (mx-3 mo) kursy na programistę.

1
BraVolt napisał(a):
czysteskarpety napisał(a):.

Pracy jest w pip, wszyscy walą do sieci przed covida.

Wszyscy też walą do sieci na szybkie (mx-3 mo) kursy na programistę.

Ale to akurat dobrze, takie kursy (są?) będą goowno warte, bo każdy będzie dysponował tą samą wiedzą i projektami w cv, tymczasem samouk ma szansę być oryginalniejszy, bardziej "życiowy", a nie plastikowy.

3

Miłego jeżdżenia po górach ;)
Ale nie wyrzekaj na rynek, kiedy twoje portfolio wygląda tak: https://github.com/innersilence67 :P

3

Witajcie, na początku byłem sceptyczny co do tego przedsięwzięcia. Ze względu na to że za dużo rzeczy było na pokaz i nakręcanie się jakimś dzienniczkiem dla ludzi. Ktoś kto chce być programistą i chce to robić to zajmie się serio nauką i nie będzie szukał poklasku i szukał kogoś do pomocy i relacjonowania. Jednak bardzo się cieszę że mimo to wyciągnęliście wnioski i po prostu życie toczy się dalej.
Po chwili refleksji myślę, że IT jest dużo przereklamowane. Ludzie lecą tam na zasadzie że duża kasa, ale ostatnio położyłem kolesiowi parkiet ze schodami za 3000 euro w dwa weekendy (firmy biorą za to do 7 tys euro, w zależności od m2, przeważnie są to wille). Więc i tam można coś zarobić. Mam nadzieje że dożyje czasów kiedy ludzie będą mogli robić to co chcą na serio a nie z rozsądku i strachu się przebranżawiać na zawody, o których dużo się mówi. Życzę wam kochani wszystkiego dobrego i dużo sukcesów i mniej stresu.
Jeśli chodzi o szkolnictwo. Przeważnie byłem takim buntownikiem z wyboru. Dopóki nie zdecydowałem się wrócić i powiem Wam że lepiej się nie bawiłem i naprawdę dużo rzeczy można się nauczyć, serio zostać specjalistą w teorii oraz mieć świadomość na pewne "haczyki w zawodzie", oraz podchodzić bardziej ostrożniej do zadań w pracy mając świadomość że można coś spieprzyć. Także, jestem jak najbardziej za podejściem że szkoła przede wszystkim. Może nie jakieś magisterskie, ale warto się nad tym zastanowić.
Pozdrawiam was, życzę dużo sukcesów i mam nadzieje że będę miał okazję przeczytać o jakimś wyniku z waszej strony.

4
M.G.P.N napisał(a):

Po chwili refleksji myślę, że IT jest dużo przereklamowane. Ludzie lecą tam na zasadzie że duża kasa, ale ostatnio położyłem kolesiowi parkiet ze schodami za 3000 euro w dwa weekendy (firmy biorą za to do 7 tys euro, w zależności od m2, przeważnie są to wille). Więc i tam można coś zarobić. Mam nadzieje że dożyje czasów kiedy ludzie będą mogli robić to co chcą na serio a nie z rozsądku i strachu się przebranżawiać na zawody, o których dużo się mówi. Życzę wam kochani wszystkiego dobrego i dużo sukcesów i mniej stresu.

Kładzenie parkietów to jest genialna praca, gdybym nie miał wykształcenia i zawodu w IT to mozliwe że szedłbym w tym kierunku bo zlecenia są od naprawdę bogatych ludzi (pomijam gigantyczną ilość zleceń na zwykłe panele w mieszkaniach) robota nie jest brudna jak typowe kładzenie płytek czy wykończenia, a satysfakcja ze skończonej pracy jest pewnie ogromna.

0

Ja Ci zazdroszczę, że udało Ci się odnaleźć w tego rodzaju pracy. Ja teraz nie potrafiłbym zostawić siedzenia przed kompem i zająć się czymś takim jak kładzenie parkietu. Korpo uzależnia, jeszcze raz - zazdroszczę bardzo i trzymam kciuki.

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0