Skille i zdjęcie w CV

1

Jeśli bez gwiazdek wymienisz wszystkie technologie, które znasz, to rekruter nie będzie zakładał, że możesz ich nie znać, bo nie będzie miał do tego żadnych podstaw. Jeśli jesteś pewny, że możesz coś na ten temat odpowiedzieć bez pogrążania się, to po prostu wymień te umiejętności w CV. Gwiazdki mogą działać na Twoją niekorzyść, bo nie są miarodajne i możesz zostać uznany za kogoś, kto coś tam wie, ale ta wiedza nie jest wystarczająca i nie zostaniesz zaproszony na rozmowę.

Czy pokazałeś kadrowej zdjęcie, które chcesz umieścić w CV? Może uznała, że nie wygląda profesjonalnie i dlatego odradziła Ci załączanie zdjęcia. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś, kto ma pociągający wygląd i dobrze zrobione zdjęcie został zniechęcony do pochwalenia się nim w swoim CV. Nigdy nie słyszałem, że zdjęcie w CV jest passe.

0

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne rady i spostrzeżenia. Wyrzuciłem z CV gwiazdki, kropki i inne znaczniki, a zdjęcie zostawiłem - jak chcą, to niech sami je sobie usuną :P Pozdrawiam :)

4

ładni ludzie mają łatwiej i są częściej zapraszani na rozmowę... Tak więc zdjęcie w CV ma duże znaczenie.

Uwielbiam to, jak rekruterzy patrzą mi prosto w oczy z taką silną męską energią.
To, że ładnie wyszedłeś na zdjęciu to nie wystarczy. Musisz też być dobrze zbudowany i wysportowany a na rekrutacji cały czas szukać tego kontaktu wzrokowego z rekruterem, to zawsze pomaga.

2

Jako team lead / PM który rekrutuje - spotykasz się z kilkoma osobami - czasem ze względu na okres urlopowy/grypowy lub korki w mieście - spotkanie z 4-5 kandydatów zajmie 2-3 tygodnie. Jak masz CV ze zdjęciem, to potem na podsumowaniu łatwiej jest sobie przypomnieć danego kandydata.
Z drugiej strony jak jesteś dobry i oczekiwania finansowe się zapinają w widełkach i oddają Twoją wartość na rynku, tylko idiota będzie czekał z ofertą 3 tygodnie.

2
spin napisał(a):

Jak masz CV ze zdjęciem, to potem na podsumowaniu łatwiej jest sobie przypomnieć danego kandydata.

To samo mówiła moja koleżanka z firmy, która organizuje u nas staże - zdjęcie w CV pomaga, bo jak masz 600 zgłoszeń, z których 100 zapraszasz na rozmowę i musisz wybrać 35, to zdjęcie automatycznie pozwala pewnym CV się wyróżnić.
W sensie mówiła, że fotka pomaga w przypomnieniu sobie tej osoby i łatwiejszym zapamiętaniu kandydata. Natomiast CV bez zdjęcia łatwiej "tonie" w innych zgłoszeniach i ciężej przypomnieć sobie w ogóle, jak wyglądała rozmowa, jeżeli miało się wcześniej 100 kandydatów do przerobienia.

2

Z punktu widzenia rekrutera branzy IT: lubie wiedziec, z kim rozmawiam i jak ta osoba wyglada. Pokazanie swojej twarzy to dla mnie pierwszy stopien szczerosci. Jezeli nie mam zdjecia CV, szukam na LinkedIn.

2

Dla niektórych ludzi wrzucanie swoich zdjęć w media społecznościowe i fora to oznaka głupoty, a nie szczerości. Ja nigdy nie dam zdjęcia do CV, bo uważam, że jest to nieuczciwe. Jestem tak piękny, że moja uroda przyćmiłaby zdrowe zmysły rekruterów, a to nie byłoby w porządku w stosunku do innych kandydatów.

1

Profesjonalista nie da sie zwiesc twojemu powierzchownemu urokowi! :) Kolegow po fachu poznalem wielu, stad zwyczajnie powtarzam opinie moja, jak i wielu innych.

Nie wymawiajac - chodzi o to, zeby pomoc xxpaxx-owi, a kazdy rekruter, to zwierz socjalny, dla ktorego liczy sie otwartosc, szczerosc i zawodowe doswiadczenie. :)

0

Ja tam zawsze wysyłałem z tego szablonu https://www.sharelatex.com/templates/cv-or-resume/academic-cv-and-cover-letter---simple (ofc nie z te strony bo ostatni raz wysłałem kilka lat temu cv). Zawsze dostawałem jakąś odpowiedź - moim zdaniem nie liczy się forma, ale treść. Jak widzę kropki, gwiazdki etc. to mnie to boli, i nie zwracam uwagi bo to nic nie mówi, tylko daje lekki obraz poziomu kandydata. Jeszcze nie spotkałem żadnego dobrego specjalisty z kropkami i innym badziewiem na cv.

0

Warto przesłuchać ten podcast na ten temat: https://www.spreaker.com/user/piotrbucki/026-jak-zarabiac-duzo-na-etacie-rekrutac (jest też druga część) . Trochę wyjaśnia co i jak.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1