Zarobki

0

Witam, czy opłaca się iść do technikum na technika informatyka, a potem zacząć studia (zwykłe lub zaoczne) i po technikum od razu szukać pracy w zawodzi czy lepiej iść do liceum i na studia?

2

Jeden kij

0

Pytanie o wybór szkoły średniej a temat "zarobki"?

Szkoła średnia nie ma znaczenia. Z tematyki IT jesteś w stanie więcej się nauczyć samemu niż w szkole.

0

Jestem świeżo po technikum, studia rzuciłem, pracuję rok i zarabiam 5400 na rękę. Nie idź na studia - ciśnij samodzielnie w domu.

0

Jeśli chcesz pracować w dużym korpo (czego w sumie nie polecam na początek kariery) to wykształcenie wyższe jest wymagane. Nie wiem po co, dlaczego, ale tak jest.
Jeśli w normalnej firmie, to pewnie nie zwracają na to aż tak uwagi. Mam kilku znajomych po technikum i dobrze sobie radzą.
Najlepsze co mógłbym doradzić to ucz się sam, idź do jakiejś pracy żeby się uczyć i zdobywać doświadczenie i zapisz się na zaoczne studia na obojętnie jakiej uczelni nawet na takiej, żebyś nie musiał dużo się napracować a papierek zdobył. W przyszłości się przyda.
Owszem lekko może nie być - co drugi weekend prawdopodobnie zajęty i zapiepszasz 7 dni w tygodniu, ale po 5 latach jesteś kolesiem z doświadczeniem i zarabiasz 4x tyle co koledzy po studiach dziennych bez doświadczenia (o ile ogarniasz w miarę).

0

Liceum z reguły lepiej niż technikum przygotuje do matury i studiów. W technikum i tak nie nauczysz się nic ciekawego. Ja komputery składałem w podstawówce, więc w technikum bym się nudził.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0