Z testera na developera

0

Cześć,
Mam rok doświadczenia jako tester automatyczny w obecnej pracy. Głównie zajmowałem się pisaniem skryptów w pythonie, trochę Selenium + python, jakieś narzędzia w javie i pythonie. Teraz, od miesiąca robię wewnętrzną apkę w Springu (samodzielnie). Docelowo chciałbym zostać Java Devem i teraz zastanawiam się czy ten mój rok doświadczenia w testach będzie miał jakikolwiek pozytywny wpływ na rekrutację. W ogłoszeniach na juniora zazwyczaj wymagają rok/dwa doświadcznia w javie.
Z samej Javy SE czuję się całkiem dobrze, w Springu napisałem może ze dwie apki, nic odkrywczego.
Niby moja praca to głównie programowanie to jednak czuję, że były to pierdoły. Jedyne co mi przychodzi do głowy, a może być na plus to jakieś Scrumy czy Jiry.
Miał ktoś może podobne doświadczenia albo wie jak do tego podchodzą rekruterzy? Jest sens wysyłać cv na ogłoszenie, w którym wymagają doświadczenia komercyjnego w moim przypadku?

0

Dali CI do napisania wewnętrzną apke backendową podczas gdy jesteś testerem?

CO do wysyłania cv - tak, zawsze się opłaca wysyłać cv. Chociażby dlatego aby się sprawdzić, ile umiesz, czego się musisz douczyć. Feedback z rekrutacji jest bardzo ważny.

0

Tak, troche na plus fakt, że miales juz obycie z kodem komercyjnym. Developerzy tez czasem pisza jakies testy, wiec powiedzmy, ze czesc istotnej wiedzy masz. Na pewno lepiej stoisz niz junior bez doswiadczenia.

0

@aklarel a nie myślałeś żeby zostać python developerem?

0

Myślałem przez chwilę o pythonie, ale nie robiłem nic webowo żadnego django ani flaska, tylko core Python, a w javie potrafię zdecydowanie więcej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1