Z QA na Javascript developer'a

Odpowiedz Nowy wątek
2019-05-12 17:20
0

Hej, mam do was takie pytanie. Jestem obecnie QA w jednej firmie i piszę testy w m.in. javascript, protractor, itd. Zacząłem się ostatnio zastanawiać co robić dalej, czy zostać przy testach czy iść na dev'a i w sumie nasuwają mi się pytania. Czy pisząc teraz w javascript'cie i douczając się np. react'a jestem wstanie dostać pracę jako mid javascript dev, patrząc na to że będę miał plus minus 2 lata expa jako qa? Wiem, że to pytanie jest dość ogóle i zależy od tego ile umiem i co umiem, ale bardziej mi chodzi jak firmy podchodzą do tego. Czy uznają doświadczenie z innej roli czy też nie. Z drugiej strony praca jako QA też mi się bardzo podoba, tylko więcej ofert jest w javie, selenium, itd. i boję się że próbując zmienić pracę na QA z javą będę tak samo traktowany jak QA idący na js dev'a. Co o tym myślicie? Ktoś z was był już w takiej sytuacji? Na koniec najgłupsze pytanie, ale co myślicie o przyłości javascriptu?

Pozostało 580 znaków

2019-05-12 18:06
0

Zmartwię Cię ale...

Na koniec najgłupsze pytanie, ale co myślicie o przyłości javascriptu?

To kolejne głupie pytanie. Wyślij CV na oferty, idź na rozmowy to się dowiesz. Nie ma tutaj wróżek, rodzice chyba Cię uświadomili? ;-)

PS. Na mida możesz startować nawet bez doświadczenia. Świat zna przypadki, że goście wpadali do teamu bez wcześniejszego doświadczenia, i robili robotę. Do odważnych świat należy.
Powodzenia.


"Trolling is a art"

Pozostało 580 znaków

2019-05-13 21:59
1

Jak masz takie wątpliwości to tylko nie daj im podświadomie znać zeby mogli takiego doswiadczenia nie uznac.
Albo tym bardziej nie mow wprost ze nie wiesz czy sie nadajesz...

Pozostało 580 znaków

2019-05-14 09:29
0

Moje pytania są spowodowane również tym, że boję się trochę że rola QA nie ma przyszłości. Wychodzę z założenie że lubię programować. Rola QA ma ten minus że w większości firm zawsze będzie trzeba dotestować coś ręcznie, a będąc JS dev zawsze trzeba będzie się troszkę grzebać w CSS'ach, za którymi osobiscie nie przepadam. Może trochę przejmowanie się na wyrost, ale lepiej teraz pomyśleć nad tym niż za kilka lat zmieniać pozycję.

edytowany 1x, ostatnio: jaspar445, 2019-05-14 09:30

Pozostało 580 znaków

2019-05-14 19:43
0

Co to znaczy, czy 'uznają doświadczenie'? Będziesz miał dobrą wiedzę to Ci to wynagrodzą, będziesz na poziomie juniora to Ci nie pomoże nawet i 20 lat w IT na innym stanowisku. Masz o tyle łatwiej, że dużo łatwiej Ci będzie się wbić na rozmowę, niż komuś bez doświadczenia komercyjnego, ale to wszystko, reszta jest w Twojej głowie i palcach ;)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0