Java - praca bez studiów

0

Witam :) Pytanie do wszystkich programistów... Mianowicie, czy kończąc kierunek technik informatyk i ucząc się języka Java na własną rękę jestem w stanie znaleźć pracę bez studiów? Czy bez nic ani rusz?

0

Tak

1

Po studiach (albo i w trakcie) znacznie łatwiej, zwłaszcza gdy nie potrafisz się sprzedać (albo nie wiesz co się liczy w komercyjnej pracy i przygotowujesz się z niepotrzebnych rzeczy). Trzeba tylko przypilnować tego, by na studiach dostać się na staż i w ten sposób zdobyć cenne komercyjne doświadczenie (płaca ma tu drugorzędne znaczenie). Absolwenci studiów bez żadnego stażu często płaczą, że ich pracodawcy nie chcą.

0

To co skończysz, czy liceum czy technikum nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

Oczywiście, że się da bez studiów, ale będziesz musiała się mobilizować (po pewnym czasie) do robienia własnych, większych projektów.
Na studiach każą CI je robić bo masz przedmioty typu projekty zespołowe. Dodatkowo masz styczność z ogólną wiedzą informatyczną, a nie tylko z materiałem z zakresu jednego konkretnego języka. Na dłuższą metę jest to za mało.

W domu nawet jak przerobisz 100 tutoriali, a nie zrobisz żadnego projektu, którym będziesz mogła się pochwalić na gicie, nie zostaniesz zaproszona na żadną rozmowę.

I tak jak wspomniał kolega wyżej, studentowi łatwiej jest się dostać na staż, a po takowym szanse na zostanie / dostanie pracy znacząco rosną.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0