Kredyt na swoją aplikację.

3
omenomn napisał(a):

Nie odłożę 30 tys. w kilka miesięcy na pewno i nie ważne ile zarabiam, z resztą 30 tys. to jest kwota symboliczna, może wezmę 50 tys. zobaczę.

A dlaczego nie 70k lub jednak 20k? Ty nawet nie wiesz ile pieniędzy potrzebujesz, a chcesz się zadłużać?
Za 50k zbyt wielu specjalistów na długo nie zatrudnisz, więc ciekawi mnie na co w ogóle potrzebne Ci te pieniądze?

2
Pijany Krawiec napisał(a):

Widać tu typowe oznaki startupu, który upadnie:

  • Jeden oryginalny założyciel

Dane mówią co innego
https://techcrunch.com/2016/08/26/co-founders-optional/

2

W sumie i tak lepsze to niż "mam super pomysł, ale nie powiem jaki". Tu przynajmniej wiemy, że chodzi o system zarządzania lombardami i można się jakoś do tego odnieść.

4

Przypomnę tylko taki stary kawał:

Są trzy rodzaje ludzi:

  • pierwszy rodzaj uczy się życia z książek
  • drugi rodzaj uczy się poprzez obserwację innych
  • trzeci rodzaj po prostu musi nasikać na płot elektryczny
1

Ciekaw jestem kto z Was prowadzi jakąkolwiek aplikację, która przynosi jakiekolwiek dochody na zasadzie saas, że każdy wie najlepiej i neguje moje przedsięwzięcie, bo chcę zrobić coś inaczej.
Chcecie to piszcie sobie po godzinach apki, nie wnikam w to.
Byłem ciekaw opinii innych na ten temat to wrzuciłem na forum, to nie znaczy, że muszę tych opinii słuchać.
Niektórych ludzi odróżnia to od innych, że potrafią zaryzykować.

3
omenomn napisał(a):

Ciekaw jestem kto z Was prowadzi jakąkolwiek aplikację, która przynosi jakiekolwiek dochody na zasadzie saas, że każdy wie najlepiej i neguje moje przedsięwzięcie, bo chcę zrobić coś inaczej.

Właśnie, jakiekolwiek dochody. Im bardziej bronisz tego pomysłu tym bardziej dajesz do zrozumienia, że musisz nadrabiać słowami, bo na razie nie zrobiłeś w tym kierunku kompletnie nic. Na tym forum znajdziesz przynajmniej kilka osób, które niejedną apkę pisały i niejednego bohatera widziały.
Rób zamiast gadać. Gdybyś był pewien swego, to nie musiałbyś szukać potwierdzenia. Mało tego, właśnie teraz marnujesz czas na - twoim zdaniem - jałową dyskusję - TERAZ.

2

Byłem ciekaw opinii innych na ten temat to wrzuciłem na forum, to nie znaczy, że muszę tych opinii słuchać.

Dokładnie. Chciałeś opinii i je dostałeś. Możesz wziąć pod uwagę to co tu przeczytałeś lub to zignorować. W końcu to Twoje życie i to Ty podejmujesz decyzję. I Ty poniesiesz konsekwencje tej decyzji (te pozytywne i te negatywne).

0

To nie jest pomysł, takie rozwiązania już istnieją na rynku i ludzie za to płacą, Ja wejdę po prostu z takim samym produktem tylko nowocześniejszym (SPA), zjem przestarzałe oprogramowanie i ukroję sobie kawałek rynkowego tortu.
Trudno mi ignorować, tak zagorzałe ataki, dlatego odpisuję.
Człowiek z brand24 zrobił chyba 5 apek, które okazały się klęską, za nim stworzył brand24 i tacy ludzie są dla mnie opiniotwórczy w jakimkolwiek stopniu, a nie programiści piszący na etacie i dłubiący po godzinach rzeczy bez żadnego ryzyka.

7

To po co w takim razie w ogóle zadałeś tej bandzie niedouczonych wieśniaków z forum pytanie, skoro i tak nic nie wiemy, a nasze zdanie nie ma dla ciebie żadnego znaczenia?

3

Dajcie spokój. To albo troll albo biznesman z kompleksami. Niby nie interesuje go opinia a pyta... już rok temu coś rzeźbił z saas i SPA ale chyba nie wyszło a teraz chce wtopić kasę. Droga wolna. Mówię to ja - nie etatowy programista, który prowadzi 3 działaności z 3 obszarów rynku IT oraz nie IT i o ile początkowo moglem radzić i ostrzegać tak teraz mogę tylko się uśmiechnąć. Nawet nie patrzeć jak swiat płonie bo gość więcej nie napisze jak nie wyjdzie. Jeśli wyjdzie to fajnie ale z obecnym podejściem nie wróżę. Niestety brak mu podstaw w prowadzeniu projektu i działaności co 1 teoretycznie chętny (jeszcze bez kwot) oraz 2 zainteresowanych to nawet w statystyce to mieści się co najwyżej w błędzie a nie w próbie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0