Jakie są stawki dla trainerów w IT?

1

hej, jak wielu z was czasem uczestniczę w szkoleniach z różnych tematów IT - takich że przyjeżdża gościu czy to z pl czy zza granicy i szkoli w jakimś temacie

zastanawia mnie czy ktoś ma dostęp do informacji jakie są stawki dla takich trenerów? pytam bo poziom jest często bardzo... różny

dla przykładu kiedys byłem na szkoleniu kyle simpsona i bylo aż za ciężkie w informacje, ale zdarzają się takie gdzie 3 dni przesiedzisz i w sumie nuda..
to sa stawki na poziomie 3-5k pln netto za szkolenie, 10-15k, 30k? pewnie kwestia kto przyjeżdża :)

jak ktoś zna temat chętnie się dowiem

1

Kolega mowil ze za dwa kilkudniowe szkolenia z testow mial kilkanascie tysiecy. Tyle ze przygotowanie szkolenia sporo trwa, i stawka godzinowa przez to mocno spada ale o tym ludzie zapominaja :) Z drugiej strony raz przygotujesz i mozesz walkowac temat :)

Chyba ze mowisz o konkretnych szkoleniach do egzaminu np. ISTQB albo RHCSA to tam mysle ze zdecydowanie latwiej sie przygotowac bo masz material do przekazania "z gory".

0

dla przykładu kiedys byłem na szkoleniu kyle simpsona

Ile kosztowało? Swoją drogą jak ktoś jest sławny/rozpoznawalny/uznany w środowisku, to może sobie pozwolić na większe stawki (no chyba, że robi coś pro bono/w ramach autoreklamy).

to sa stawki na poziomie 3-5k pln netto za szkolenie, 10-15k, 30k? pewnie kwestia kto przyjeżdża :)

Ale to 3-5k pln netto za szkolenie, 10-15k, 30k? od każdego uczestnika, czy już to, ile bierze trener? I ile osób jest na szkoleniu?

1

Stawki są bardzo różne. Trener w Coders Lab czy innym bootcampie dostaje kilkadziesiąt zł na godzinę, z kolei trenerzy przeprowadzający szkolenia dla firm lub dla specjalistów biorą wielokrotnie więcej, nawet kilka tysięcy złotych za godzinę. Oczywiście najwięcej ma możliwość zarobić trener, który organizuje szkolenia samodzielnie i nie musi się z nikim dzielić (poza właścicielem sali).

0

koszt za kyle simpsona to było pamietam granice 3tys netto pln (+/- 500zł) od osoby

co do pozostałych pytan - nie wiem, bo wlasnie o to również pytam. Jak chargeują trainerzy, od całego szkolenia, od osoby, w pakietach np do 20 osob - X pln, do 30 osób - Y pln

0
Haskell napisał(a):

Stawki są bardzo różne. Trener w Coders Lab czy innym bootcampie dostaje kilkadziesiąt zł na godzinę

CodersTrust proponowali w zeszłym roku 150 złotych za godzinę. Mi się takie (co najmniej) honorarium wydaje dla tej roli oczywiste. Przecież dla programisty o kompetencjach pozwalających być trenerem "kilkadziesiąt złotych" to nie jest atrakcyjna stawka... uwzględniając, że godzina spędzona na prowadzeniu szkolenia jest dużo intensywniejszym wysiłkiem, niż przeciętna godzina zwyczajnego programistycznego dnia w biurze.

0

a w przypadku nie bycia zatrudnionym jako trener, a po prostu oferowania szkolenia z czegoś firmom? domyslam się ze to jednorazowa faktura na jakąś określoną kwotę

0

W bootcampie dostałem 60zł netto / h. Dla firm prowadzę od 200-500zł / h, zależy od negocjacji i jak dużo materiałów muszę przerobić / dorobić. Czas nad materiałami i tak doliczam w cenę szkolenia.

1

Maciej Aniserowicz publikuje miesięczne raporty finasowe i tam są również pozycje związane ze szkoleniami:
szkolenie “Testowanie automatyczne” (2 dni): 11 400,00 zł
szkolenie “Warsztat Programisty” (3 dni): 19 000,00 zł
szkolenie otwarte: 18 612,83 zł

0

@snejdan: akurat Maciek wyrobil sobie nazwisko wiec moze troche stawki podbic. Ponizej przyklad ile sie placi za marke.

http://publicspeaking.co.ke/p[...]-public-speakers-in-the-world

I Polska lista:

https://www.bankier.pl/wiadom[...]biora-za-godzine-7223947.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0