Poszukiwanie nowej pracy, brak możliwości odebrania telefonu.

0

Cześć, rozglądam się powoli za nową pracą, ale problem jest taki ze nie mogę w pracy odebrać telefonu zazwyczaj. Po przyjściu do pracy telefon muszę umieścić w specjalnej szafie. Pracuję w pewnej firmie nad prototypem pewnego urządzenia i nie możemy mieć tel przy sobie. Zazwyczaj pierwszy kontakt jest telefoniczny od rekrutera. Zastanawiam się czy dobrym pomysłem by było napisanie o tym w CV, aby najpierw pisał mejla aby się umówić na rozmowę? Wtedy mógłbym wziąć telefon i wyjść poza firmę?

2

Podaj kontakt mailowy, wywal numer telefonu i po problemie. A z rekruterami umawiaj się wcześnie rano bądź po pracy ;-)

0

do mnie zawsze najpierw piszą maila

2

Ja przestałem pisać telefon w CV po tym jak do mnie pisali w randomowych godzinach rekruterzy (wtedy kiedy spałem, albo byłem zajęty). Jak ktoś chce zadzwonić, to niech sam poprosi o telefon i niech się umówi na konkretną dzień i godzinę.

Abstrahując już od sensu komunikacji obcych ludzi przez telefon w kwestiach biznesowych (to taki absurd, bo mejlowo można przekazać więcej konkretnych informacji + są one zapisane i można do nich wrócić później. A jak ktoś mi coś przez telefon powie, to i tak raczej nie spamiętam). Ale ludzie widać dalej w XIX wieku żyją.

0

To nie problem, jak się nie dodzwonią to napiszą maila żeby ustawić sie na konkretną godzine.

1

Kolejny pomysł to poczta głosowa. Ustaw wiadomość że nie możesz rozmawiać w godzinach XY.

0

Ja miałem odwrotny problem - mi dzwonili jak powaleni (za przeproszeniem). Oczywiście często w sytuacjach niewłaściwych. Finalnie, musiałem zblokować połączenia od osób spoza książki kontaktowej w telefonie (to też numer mojej firmy, więc można się domyślać, czym to skutkowało). Polecam ten stan ducha, teraz piszą na LI (po to to w końcu jest), albo mają problem.

0

Polecam odsyłać rekruterów na maila lub linkedin i nie gadać z nimi przez telefon w początkowej fazie. Na telefon umawiaj się na konkretny dzień i godzinę i tylko wtedy, jeśli będziesz naprawdę zainteresowany ofertą. Przekazanie 99% informacji w formie tekstowej to przecież nie kłopot. Niektórzy mają takie ciśnienie, że nie będzie to dla nich problem, że umówić się z Tobą po Twojej pracy lub przed pracą. To nie kurierzy ;).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1