Blog IT

0

Spotkałem się kilka razy z opinią, że założenie bloga się opłaca. Nawet jeśli miałby go nikt nie czytać, to pracodawcy patrzą na to przychylniej.
Co wy o tym sądzicie? Ja uważam, że to trochę bez sensu i już lepiej skupić się na jakichś ciekawych projektach. Ale mogę się mylić

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu. Jedynie takie kwiatki:
Blog programisty
Blog technologiczny

Ale nie usatysfakcjonowały mnie wystarczająco :)

1

Zależy komu.

0
czysteskarpety napisał(a):

Zależy komu.

A komu się nie przyda?

1

Szkoda tylko , że w czasie snu się nie da pisać...a spać trzeba. Doba powinna mieć 48H :)

2

Ciężko powiedzieć. Na pewno blog pokazuje, że jesteś w stanie przekazać swoje opinie czy myśli w pisanej formie, takiej, że osoba po drugiej stronie cię zrozumie. Jest to jak by nie było zaleta :) No i prościej jest dla pracodawcy (często nietechnicznego) przejrzeć wpisy i "pooglądać obrazki" niż patrzeć na jakieś nieudokumentowane projekty na GitHubie które nie wiadomo nawet czym są.

Z drugiej strony, produkować się a żeby tego nikt w ogóle nie czytał, to w sumie może fajne ćwiczenie dla osoby piszącej (takie pisanie do szuflady) ale czy warto? Chyba nie.

3

To się kręci wokół promocji. Wiadomo, że poprzez blog łatwiej o rozpowszechnienie swoich prac, imienia w korzystnym znaczeniu. imo jeśli ktoś ma czas, żeby stworzyć i prowadzić taki blog, który oferuje fajne wpisy, to można się bawić. Możesz też po prostu chcieć dzielić się swoją wiedzą, a wpisy na blogu łatwiej znaleźć niż tematy na forum tho.

2

W sumie dobrze wypromowany blog to także jakiś dowód na obycie się z mediami społecznościowymi. Dodatkowo ćwiczy się wtedy umiejętności miękkie oraz jest szansa na wyrobienie swojej marki. Tylko ile jest blogów o takiej tematyce, które mają jakichś czytelników i serio im się udało?

6
MasterOf napisał(a):

W sumie dobrze wypromowany blog to także jakiś dowód na obycie się z mediami społecznościowymi. Dodatkowo ćwiczy się wtedy umiejętności miękkie oraz jest szansa na wyrobienie swojej marki. Tylko ile jest blogów o takiej tematyce, które mają jakichś czytelników i serio im się udało?

Sporo.
Tylko widzisz. Takie blogi powstają jak kolejne wersje kolejnych frameworków do JS. Można powiedzieć - fajnie. Problem jednak leży w tym, że nikt tym ludziom nie powiedział ważnej rzeczy - pisanie kolejnego bloga na którym pokażesz kolejny wpis z wyjaśnieniem pętli for czy sortowania array ma tyle sensu, że aż brak mi słów.
I oczywiście jest wiele wyjątków piszących naprawdę mocny, wartościowy content. Tyle tylko, że jak było Daj się poznać czy jakoś tak to od czytania tego ścieku można było dostać raka z przerzutami. I znowu - były wyjątki. Ale była cała masa śmietnika robiącego kolejny tutorial do Javy czy innego tego typu. Albo pisząca kalkulator, to-do, notatnik, stoper, zegarek etc.

Także blog - pewnie. Nawet wskazane. Sam się za to zabieram i zabrać nie mogę :-) Ale niech tam będzie coś co chce się czytać bo jest ciekawe, a nie kolejne paczcie! bede programistkom/programistom. I tak powstaje kolejny kupocontent.

1

Warto, ale pisać o niszach, np. mniej znanych fw, skryptach, libkach, zaawansowanych poradach odnośnie klepania itp. nie ma sensu pisać cały czas tego samego co każdy.
To coś jak na githubie, nic nie wkurza bardziej jak ściągasz kod i nie działa :)

1

Jak będzie to content pokroju Afisha to może się wybije, reszta to tylko marnowanie miejsca na serwerach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0