Czy już czas aby rozglądać się za stanowiskiem juniorskim?

0

Witam,

Od około roku uczę się frontendu, chciałbym poprosić o opinię czy już czas aby zacząć aplikować na stanowisko juniorskie, co doszlifować, czego się douczyć i jeśli można, ocenę projektów na gitHubie.

Piszę z wykorzystaniem:
-HTML
-CSS
-JS
-React + Redux

Dodatkowo, ogarniam AJAX, wiem jak wygląda struktura REST API

gitHub: https://github.com/DamianWasilewski

Z góry dziękuję za pomoc ;)

0

Oczywiście. Nie trać czasu i wysyłaj CV.

3

masz komponent Book, który przyjmuje luzem właściwości książki:
https://github.com/DamianWasilewski/LibraryApp/blob/460881804a80c77ae0ebe3bbccf614249f41c1e9/src/components/Book/Book.js#L18

przez to musisz pamiętać o ustawieniu ileś właściwości w tym miejscu
https://github.com/DamianWasilewski/LibraryApp/blob/460881804a80c77ae0ebe3bbccf614249f41c1e9/src/containers/BookList/BookList.js#L91

A mógłbyś tego uniknąć i przekazywać do komponentu po prostu cały obiekt książki:

<Book book={book} />

Czyli wygodniej, krótszy kod, mniejsza podatność na pomyłki, brak konieczności kopiowania wszystkich właściwości, odporność na zmiany w przyszłości (jak będziesz chciał dodać właściwość do obiektu książka, np. rok wydania, to dodasz ją sobie w store (czy skąd tam wyciągasz dane książek), a komponent Book będzie miał to już przekazane (a tak to, to musiałbyś w każdym miejscu, w którym wywołujesz <Book> przekazać dodatkowo kolejną właściwość).

 <FontAwesomeIcon icon="times" />

używanie bibliotek do ikon jest ok, problem tylko taki, że jak będziesz chciał kiedyś zmienić bibliotekę ikon, albo w ogóle wypieprzyć i zrobić np. dedykowaną ikonkę od grafika, to będziesz musiał w każdym miejscu zmieniać z FontAwesomeIcon na SomeLibraryIcon czy MyFancyIcon. Do tego typu rzeczy lepiej robić własne komponenty, np.

const TrashIcon = () => <FontAwesomeIcon icon="trash-alt" />;

dzięki temu masz większą kontrolę i jak coś się zmieni, to zamiast wszędzie zmieniać, to tylko w jednym miejscu będziesz musiał zmodyfikować kod, np. tak:

- const TrashIcon = () => <FontAwesomeIcon icon="trash-alt" />;
+ const TrashIcon = () => <SomeOtherLibrary icon="recycle-bin" size="small" />;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1