Branża IT, Lublin, praca po liceum

0

Cześć!

Obecnie jestem w klasie maturalnej, mieszkam w Lublinie. W programowaniu siedzę od kilku dobrych lat. Chciałbym po LO aplikować na stanowisko Junior Java deva (najlepiej fullstacka). Uważacie, że w Lublinie byłaby taka opcja, czy lepiej wyjechać do innego miasta np. Wawy?

Pozdrawiam, gjm

3

Sam siedzę w Lublinie od 3 lat z czego 2 jako dev i napiszę krótko: jeżeli masz opcję to wyjeżdżaj do Warszawy. Generalnie w Lublinie pracy dla juniora/regulara jest jak na lekarstwo. Sam próbowałem się ostatnio przetransferować i wybór jest niewielki. Gdyby nie studia (3 rok inżynierki) dawno bym się do Krakowa albo innej Warszawy przeniósł. ;)

1

Lublin to moim zdaniem słabe miejsce do rozwoju w IT.
Dużo studentów, którzy powodują sporą konkurencję na rynku stażystów i juniorów.
Dla bardziej doświadczonych problemem mogą być niskie płace i mało ciekawych wyzwań.

0

Tak jak napisano powyzej - widze po znajomych z Lublina, ze juniorom sie ciezko dostac do tych kilku firm, ktore tam wystepuja, a po zdobyciu doswiadczenia i tak kazdy ucieka do Warszawy, gdyz w Lublinie nie ma ciekawych firm/technologii/wyzwan

0

Wystarczy porównać wymagania na juniora w LBN a w Wawie. W Lublinie pracodawcy dają wiekszy próg wejścia bo mogą przebierać w kandydatach i znajdują ogarnięte osoby za 2k

0

Czy są w Lublinie firmy, które zatrudniają w ogóle juniorów, jeśli chodzi o front-end? Jest w ogóle sens cisnąć naukę i szukać czegoś w Lublinie czy wybić to sobie z głowy dla własnego spokoju i próbować w miastach wojewódzkich? Jest ktoś z Was zorientowany?

0

@gregory10014: Jest kilka firm, niestety nie orientuję się jeśli chodzi o front-end. Możesz spróbować wysłać swoje CV do kilku z nich, jednak prawda jest taka, że szybciej znajdziesz coś poza stolicy cebularzy. Tutaj masz link do list firm z lubelskiego: http://lwit.lublin.eu/

1

Lepiej wyjechać, Lublin to nie jest najlepsze miejsce na rozwój kariery w tej branży

0
Davs napisał(a):

Lepiej wyjechać, Lublin to nie jest najlepsze miejsce na rozwój kariery w tej branży

Idąc tym tokiem rozumowania Warszawa czy inne duże miasto nie jest najlepszym miejscem do rozwoju i lepiej wyjechać do doliny krzemowej robić karierę.

0

Witam. Jakiś czas temu wróciłem do Lublina i rozważam opcję nauki Javy oraz znalezienia pracy. Dodam, że nie mam wykształcenia IT tylko ekonomiczne. Powiedzcie mi jak teraz wygląda sytuacja na rynku pracy w Lublinie i czy w ogóle to ma sens? Liczę na szczere opinie, prosto z mostu. Oczywiście nastawiam się na rok solidnej nauki w wolnym czasie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0