Czy Java jeszcze ma sens?

0

Zastanawiam się czy, przez to ze JAVA jest tak oblegana przez praktycznie większość nowicjuszy, nie ma problemu ze znalezieniem pracy na entry level. Jak to wygląda z waszej perspektywy? Czy jest w ogole sens próbować pracy w javie czu trzymać sie c# lepiej? Oba języki są dla mnie interesujące i kazdy z nich ma w sobie coś co mnie przyciąga, po prostu zastanawiam się czy lrzez oblężenie JAVY, jest sens w tym oblężeniu uczestniczyć?

22

Nie. W ogole. Do 2023 roku Java zniknie z rynku. Takze nie masz co sie nia przejmowac.
#pdk

4

W którym roku zniknie C++ ?

14

Moim zdaniem to nie ma tak, że warto albo że nie warto. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w programowaniu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi.
Java nie zniknie.

2

Jeżeli chodzi o obecne perspektywy, to rzeczywiście jest bardzo duża konkurencja wśród juniorów oraz osób bez doświadczenia. Na jedno ogłoszenie przypada kilkadziesiąt-kilkaset zgłoszeń, zatem trzeba mieć sporo szczęścia żeby dostać się na rozmowę, co nie oznacza, że jest to niemożliwe. Istnieją firmy typu Accenture, które regularnie przeprowadzają testy wśród kandydatów do pracy i dosyć skutecznie weryfikują dziesiątki zgłoszeń w krótkim czasie. Test ma bardzo szeroki zakres materiału od logicznego myślenia, przez znajomość języka angielskiego, po wiedzę techniczną z zakresu Javy, C++ i baz danych. Zapraszają chyba wszystkich, choć nie mam tutaj 100% pewności, zatem każdy ma szansę, wystarczy tylko dobrze napisać test. W przypadku dobrego wyniku testu kandydat otrzymuje zaproszenia na rozmowę techniczną, podczas której padną kolejne pytania, które mają za zadanie odsiać ziarna od plew, więc żaden wymiatacz nie powinien obawiać się braku pracy. Jeżeli ktoś nie wymiata, to może powinien zastanowić się nad inną ścieżką kariery, ponieważ nie ma chyba sensu marnować życia.

10

Jak umiesz programować to ma, jak nie umiesz to nie ma.

0
January napisał(a):

W którym roku zniknie C++ ?

Jak skończą się bzikotyki grupie wymyślającej co raz to nowe standardy tego języka.

0

Java nie zniknie tak szybko z rynku. Jej pozycja jest dobrze ugruntowana i nadal Oracle pracuje nad jej rozwojem. O tym dlaczego warto się jej uczyć możesz przeczytać na javadeveloper.pl/czy-warto-uczyc-sie-javy.
Na pewno należy się liczyć z tym, że tam gdzie popularność danego języka jest większa tym większa konkurencja.
Ale jeśli ktoś lubi programować i jest to jego pasja oraz poświęci odpowiednią ilość czasu na jej zgłębianie i związanych z programowaniem rzeczy to z pewnością znajdzie prace.

1

Nie wiem, o jakim oblężeniu pisze OP. Java, to jedna z najpopularniejszych obecnie technologii i co za tym idzie jest w niej więcej ofert i często lepszych, niż w przypadku innych języków. W Polsce łatwiej jest znaleźć pracę jako programista Java, niż np. jako programista Python. Jak ktoś zaczyna, to może się nauczyć takiego C#, ale wcale nie będzie miał z tego tytułu łatwiej, niż w przypadku Javy, tylko będzie pisał w czym innym.

3

Java wchłonie każdą liczbę programistów i będzie jeszcze brakować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1