Wątek przeniesiony 2019-01-14 20:50 z Python przez Shalom.

Początkowy staż

0

Witam, mam takie pytanie. Kończe powoli kurs programowania(negatywne reakcje proszę zachowac dla siebie) i zastanawiam się nad pierwszą pracą, oczywiście myślę bardziej o stażu/praktykach, bo wiem że na razie widzę tylko zarys całego zagadnienia. Macie może jakieś rady na początek, gdzie szukać staży, jeśli staże płatne to z jaką kwotą startować.

0

Ważna kwestia - czy posiadasz status studenta? Łatwiej będzie załapać się jakieś praktyki ze statusem studenta, bo zwykle są organizowane z myślą o studentach ostatnich lat (choć w praktyce to te "ostatnie lata" zaczynają się nieraz po drugim roku).

Najłatwiej będzie złapać staż w jakiejś lokalnej dużej firmie - duże korpo organizują wszelkiej maści programy stażowe, bo ich na to stać.

Co do stawki to rozstrzał jest spory - od okolic minimalnej krajowej na śmieciówce (to też powód dla którego status studenta się przydaje - firma oszczędza...) po okolice 3k na rękę na umowie o pracę.

1

Jeśli masz mniej niż 26 lat, to status studenta można dość łatwo uzyskać w wielu szkołach policealnych, gdzie z nauczycielami widujesz się tylko w myślach, jak przelew robisz za miesiąc ~150 zł.
Znaczy podobno. Ja tam nie wiem, nigdy w żyicu bym czegoś takiego nie robił : )

Gdzie szukać? Duże korpo przede wszystkim, połaź trohcę na różne meetupy z Pythona itd. i próbuj tak szczerze. Do tego targi pracy na uczelniach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0