Wątek przeniesiony 2019-01-10 06:57 z PHP przez Adam Boduch.

Zarobki PHP - prośba o pomoc

Odpowiedz Nowy wątek
2019-01-09 16:03
0

Cześć!
W najbliższej przyszłości czeka mnie rozmowa z moimi pracodawcami odnośnie podwyżki. Chciałabym dowiedzieć się statystycznie ile mogę powiedzieć, żeby nie przesadzić. Czuje się mega źle z tym ile zarabiam w stosunku do moich obowiązków i umiejętności.
Podsumowując krótko w pracy zajmuję się:

 1. Oczywiście Programowaniem w PHP - głównie pisanie integracji głównego systemu stworzonego przez moją firmę z innymi gotowymi rozwiązaniami (np. CRM -ami, facebookiem itp)
 2. Znajomość HTML, CSS, JS - używana głównie do fix-owania bugów zrobionych przez frontendowców.
 3. Bardzo dobra znajomość MySQL, dobra znajomość MSSQL oraz postgresql.
 4. Znajomość frameworków np. Laravel czy Silex
 5. Kontakt z klientami - w związku z moją pracą nad integracjami między rożnymi systemami, mam bezpośredni kontakt z klientami w celu jak najlepszego poznania ich oczekiwań.
  W zawodzie pracuję o 3,5 roku.
  Miejsce pracy - woj. śląskie.
  Z góry dziękuje za pomoc.

Pozostało 580 znaków

2019-01-09 20:44
0
szarotka napisał(a):

Muszę się zgodzić z @szarotka. Jeszcze conajmniej rok mam zamiar spędzić w obecnej firmie dlatego na rozmowie chce wycisnąć ile się da.

Autorko, dlaczego jeszcze co najmniej rok? Co Cię powstrzymuje?
To twoja pierwsza praca? Niektórzy ludzie się przywiązują do pierwszej pracy i są sentymentalni, nie myślą rzeczowo.

Tak to moja pierwsza praca, która mimo wszystko lubię (prócz wypłaty).
Powstrzymuje mnie kredyt na własne „M” który niedawno uzyskałam i póki nie zgromadze większych oszczędności nie chce ryzykować ze zmianą pracy. Stad mój plan spędzenia w obecnej firmie jeszcze roku.

Pozostało 580 znaków

2019-01-09 20:46
0

Dlaczego uważasz, że ryzykujesz? Byłaś na jakiejkolwiek rozmowie? Jeśli nie, to pójdź, zobaczysz czy to ryzyko, czy masz szeroki wybór na rynku. Nie każę Ci od razu rzucać pracy. rozejrzyj się i zweryfikuj sama.

Pozostało 580 znaków

2019-01-09 20:47
0

zmień już teraz, Twój exp jest o wiele więcej wart. Nie jest Ci żal pieniędzy, których mogłabyś więcej zarabiać po zmianie pracy?


𝐼𝒻 𝓎𝑜𝓊 𝑒𝒶𝓉 𝒶𝓃𝒹 𝓈𝓁𝑒𝑒𝓅 𝑔𝑜𝑜𝒹, 𝑒𝓍𝑒𝓇𝒸𝒾𝓈𝑒 𝒶𝓃𝒹
𝒶𝓁𝓌𝒶𝓎𝓈 𝒹𝓇𝒾𝓃𝓀 𝓌𝒶𝓉𝑒𝓇, 𝓎𝑜𝓊 𝓌𝒾𝓁𝓁 𝒹𝒾𝑒 𝒶𝓃𝓎𝓌𝒶𝓎.
och ja robiłam prawie 4 lata za grosze, bym już miała własne mieszkanie :( - szarotka 2019-01-09 20:48
no i dlaczego aż 4 lata? w sumie nieważne, masz za to dobry powód aby postarać się zarabiać o wiele więcej. Wiem, łatwo się takie rzeczy mówi, więc olej. - Sunnydev 2019-01-09 20:52
Teraz jest znacznie lepiej, ale mogłoby być jeszcze lepiej (nie tylko finansowo ale to też). Nadal jestem dupowata ;) - szarotka 2019-01-09 20:54
@szarotka: Potrzeba Ci jakiegos mezczyzne, ktory bedzie uzupelnial Twoje braki, a Ty jego. Nie wiem...moze szalom? :P - Hispano-Suiza 2019-01-10 02:25
Ehh nie można tego zalajkować ;) - szarotka 2019-01-10 16:51

Pozostało 580 znaków

2019-01-09 23:05
0

jak nie uda się wynegocjować zbyt dużo kasy to niech Ci dadzą na umowie lepsze stanowisko

Pozostało 580 znaków

2019-01-10 09:09
0

Dziękuje Wszystkim za dyskusje.
Jeśli nie uda mi się wynegocjować lepszych pieniędzy to faktycznie jeszcze w tym roku zacznę rozglądać się za ofertami z innych firm.
Pozdrawiam. :)

Pozostało 580 znaków

2019-01-10 10:14
0
PaniProgramista napisał(a):

Dziękuje Wszystkim za dyskusje.
Jeśli nie uda mi się wynegocjować lepszych pieniędzy to faktycznie jeszcze w tym roku zacznę rozglądać się za ofertami z innych firm.
Pozdrawiam. :)

Miałem nie dawno taką sytuację, że musiałem poszukać pracy. Jestem po bootcampie i ciągle mam syndrom oszusta, uważam że za mało umiem. Patrząc na opis Twoich umiejętności wychodzi, że jesteś lepsza ode mnie. Bardzo mi pasowała praca w firmie, w której byłem, bo dojazd dobry i ludzie spoko a kasa była niezła (tyle co Ty zarabiałem w małym software house po 2 latach pracy bez jakichś specjalnych umiejętności). NIestety projekt zaczął zmieniać kierunek i musiałem zdecydować czy zostaję czy odchodzę, a że stałem już trochę w miejscu i robiłem głównie utrzymanie to odszedłem. Nie miałem nagranej następnej pracy, ale rozstałem się z firmą z miesięcznym wypowiedzeniem. Wiesz jak jest, stres, rodzina na utrzymaniu. Wysłałem parę CV i uzupełniłem Linkedin (info, że szukam). Stres był niesamowity. Ludzie zaczęli się odzywać. Miałem kilka zadań testowych. Niektóre wymagały napisania ponad 2k linii kodu. Zacząłem chodzić na rozmowy. Niestety jedna z fajnych firm trafiła się na początku i nie wzięli mnie, ale okazało się, że coś umiem. To dało mi wiarę w to, że mam szanse na rynku i jestem coś wart. Potem poszło już z górki. Jak zaprosili mnie na rozmowę po wysłaniu zadania to znaczy, że nie jest źle i mam szansę. Nauczyłem się, że im mniej mi zależy na danej ofercie tym lepiej idzie mi rozmowa (nie ma takiego stresu). Stanęlo na tym, że po 3 tygodniach miałem do wyboru 3 oferty od 8.5 do 10k netto na b2b (wzrost o ok 25%). Mogłoby być więcej ofert ale nie wszędzie miałem znośny dojazd. Różnica jest taka, że w Warszawie jest chyba łatwiej od dobrze płatne oferty niż na Śląsku.
TL:DR
Nic nie stracisz jak zaczniesz szukać nowej pracy a upewnisz się w tym, że Twoje umiejętności są warte duuużo więcej niż 3.5k. Plus każda odbyta rozmowa powoduje, że kolejna jest łatwiejsza.

Pozostało 580 znaków

2019-01-10 15:23
2

@PaniProgramista: O masz. Daleko szukać nie trzeba. Twój stack i do tego 100% zdalnie @ Laravel FullStack Developer
Odpada czas potrzebny ma makijaż :D, dojazd i powrót, stanie w korkach :-)


"Trolling is a art"
Pokaż pozostałe 6 komentarzy
no, jak w internetach jest to musi być prawda - czysteskarpety 2019-01-10 20:53
@czysteskarpety: ale nie urzeka cię szczerość tego młodego chłopca, może i faceci to świnie, ale w głębi serca to najważniejsza jest dusza :) - szarotka 2019-01-10 20:55
Fajnie byłoby mieć programistkę w domu. Szkoda tylko, że PHP ale to się wyklepie jak auto z Niemiec - jakby nie patrzeć, to w obu przypadkach wszystko jest kwestią odpowiedniej warstwy szpachli. - somekind 2019-01-11 02:16

Pozostało 580 znaków

2019-01-13 01:26
15 lat w IT
0

chciałabym mieć 5-6k nadal na UOP

Tyle dostaniesz tylko w największych miastach a i to nie wszędzie i na pewno nie z Twoim doświadczeniem - a już na pewno nie dostaniesz tyle u obecnego pracodawcy w małym mieście. Średnio PHP programmer zarabia 7k BRUTTO na UoP, to jest niecałe 5k netto. Chcesz zarabiać więcej, to musisz zmienić technologię, miasto a przede wszystkim pracodawcę.
Odradzam domagania się hajsu, bo jedyne co tym ugramy to popadnięcie w niełaskę - nawet jak nam szef rzuci jakiś ochłap, to dowali dwa razy tyle obowiązków albo będzie wypominał nam to przy każdej okazji. Idź na parę rozmów o pracę i poznaj swoje położenie, dostaniesz tysiąc więcej to się przenoś i tyle, potem znów szukasz o tysiąc więcej i tak dalej. Jak chcesz co 3,5 roku podwajać swoje zarobki to zejdź na ziemię najpierw - przejdź rekrutację, dostań w twarz ze 20 razy "na pewno oddzwonimy" i dopiero wtedy powiedz, ile MOŻESZ zarabiać - bo chcieć dużo zarabiać to każdy chce :) Ale tu liczy się rynek pracy, oferty i budżety a nie chciejstwo.

Czuje się mega źle z tym ile zarabiam w stosunku do moich obowiązków i umiejętności
W zawodzie pracuję o 3,5 roku.

No sorry, ale normalnie < 5 lat to poziom junior, tym bardziej w jednej firmie, która w dodatku klepie stronki.

Jeszcze conajmniej rok mam zamiar spędzić w obecnej firmie dlatego na rozmowie chce wycisnąć ile się da

To Ciebie wycisną a nie Ty ich, jak wychodzi z założenia, że chcesz tu zostać to już przegrałaś, po co dawać podwyżkę komuś, kto i tak zostanie? A jak ktoś chce odejść, to tym bardziej szkoda na niego hajsu, czyż nie?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0