Profesjonalny email

1

Na wstępie przepraszam jeśli wybrałem zły dział.

Otóż moje pytanie jest takie, gdzie i w jakim stylu najlepiej założyć "profesjonalny" email? Chciałbym tego adresu mailowego używać oficjalnie i "oficjalnie" tzn do rejestracji w ważniejszych serwisach/forach a także jako adres kontaktowy w przypadku rozsyłania CV itd.
Probowałem na gmailu, problem polega na tym, że wszelkie kombinacje imienia i nazwiska już tam niestety istnieją. Czy może lepszym wyjściem będzie założenie maila na własnej domenie tylko gdzie nnajlepiej to zrobić? Mam na myśli jaką firme do tego wybrać, czy np nazwa.pl będzie odpowiednia?

No i sam email w jakim powinien być najlepiej formacie, oto kilka przykładowych jakie mi przychodzą do głowy na zmyślonych danych:
[email protected] - niestety zajęte chyba że inna domena
[email protected] - j/w
[email protected] - j/w
[email protected] - j/w

natomiast jeśli we właśnej domenie:
[email protected]
[email protected]
[email protected] (no właśnie co w takim wypadku wybrać w miejsce kropek)

Bardzo proszę o porade :)

0

Na protonie zobacz, moje tam było wolne.

1

Na sax.pl masz hosting za 10zł, darmowa subdomena sax.pl, czy poczta np. [email protected], dodatkowo postawisz skromną stronę kontaktową, a jak za mała powierzchnia skrzynki to zawsze można zrobić przekierowanie na jakiś darmowy z nielimitowaną.

0

Nikt na to nie zwraca uwagi chyba, że masz coś w stylu [email protected] . Możesz próbować z jkowalewski, jkow cokolwiek co w jakikolwiek sposób jest związane z Twoimi danymi osobowymi.

0

Miałem ten sam problem, wziąłem kilka pierwszych liter z imienia + nazwisko.

0

Zawsze można też użyć maila z obecnej pracy, gdzie zazwyczaj masz imienny, więc nie będzie dziwnych min rekruterów jak w przypadku [email protected]

:)

0

Nie chce darmowych subdomen właśnie, jeśli miałoby to być na własnej domenie to wole już zapłacić i mieć swoją własną niż dodatkowo np "sax.pl" czy broń boże "cba.pl" :P
Kilka liter z imienia + nazwisko też wydaje mi sie nie zbyt odpowiednie ale z ciekawości sprawdziłem na gmailu i jak na złość pierwsze 3 litery imienia już są zajęte. Ja nie wiem co to nagle pełno ludzi o tych smaych danych co ja sobie mejla w gmailu pozakładało? :P Nie chce używać maila z obecnej pracy bo chce aby był on długotrwały, a firma może sie zmienić.

0

jeśli chodzi o kwestię własnej domeny, to np [email protected] wygląda trochę dziwnie, bo co to za domena jan.pl ;) a jak ktoś by musiał mieć janusz.pl? :D Jak już mieć własną domenę, to pewnie ma się własną firmę, to wtedy adres mailowy byłby [email protected]

4

mam dziwne wrażenie - zarówno czytając pytanie twórcy wątku, jak i udzielane odpowiedzi, że to jest kopiuj-wklej z wątku Profesjonalny adres email

0

Najprościej - własna domena na OVH (10zł za pierwszy rok, potem przedłużenie 50 czy jakoś tak), w gratisie jest jedna skrzynka pocztowa o dowolnej nazwie - mam tak od dawna i w zupełności wystarcza do "poważnych" kontaktów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0