Wyznania programisty

0

Hejka, Mam 27 lat. Posiadam mgr inż z informatyki. Programuję w sumie już od 9 lat. Pierwsze programy pisałem dla siebie w cpp już w liceum. Potem na studiach, gdzieś na 2 roku postanowiłem iść w programowanie w Javie. Zaczęło się od drobnych programowań po zajęciach na uczelni. Jednak z czasem zaczęło mnie to wciągać do tego stopnia, że teraz z perspektywy czasu mam mało znajomych, a przez poświęcenie się wąskiej technologii oraz zagadnieniom często nie mam z kim rozmawiać (podczas spotkań czuję wyalienowany). Podczas studiów poznałem wszystkiego po trochu z języków programowania, baz danych itd.

W Javie programuję już komercyjnie 5 lat, na stnowisku Mid. W tej chwilii już trzecia praca. Wiele fajnych technologii poznałem, np Spring 5, Hibernate. Wykorzystuję też często Oracle Database. W tamtym roku zdałem egzamin OCA a potem OPC z Javy, dla frajdy. Jednak do czego zmierzam....

Może i zarabiam dużo i w ogóle, ale to nie jest tak jak Wam się wydaje, że dobrym programistom się zostaje po 6 miesiącach i już się zarabia 15k. Ja sam po sobie wciąż nie wiem czy mogę się nazwać "dobrym" programistą. Ciągle się dokształcam. Po pracy programuję, nawet w te święta jadę do domu tylko na wigilię, a potem wracam czytać i się dokształcać. Jestem wciągnięty w programowanie, to moja droga życiowa, dziedzina której się chcę poświęcić i uważam, że powinniśmy dbać o poziom programowania.

5

Nom, ciężkie jest życie programisty ;)

A tak na serio, praca jest pracą, nie zarabia się x tysięcy za nic, nie zawsze dostaje się do roboty, to co się chce i nie zawsze jest różowo (presja czasu itp).
Ale generalnie, to i tak mamy zajebiste warunki pracy, dobrą wypłatę i luz.

3

Może i zarabiam dużo i w ogóle, ale to nie jest tak jak Wam się wydaje, że dobrym programistom się zostaje po 6 miesiącach i już się zarabia 15k.

Dzięki za informację Miśku. Na forum programistycznym ludzie tego nie wiedzą, dobrze że nas oświeciłeś.

A co do problemu ze znalezieniem wspólnych tematów ze znajomymi, to cóż - jeśli ktoś nie potrafi rozmawiać na tematy inne niż te związane z wykonywanym zawodem (nie ważne jakim), to chyba oczywiste po czyjej stronie leży problem.

0

no kurde ja na drugim roku życia i powoli zaczynam się zastanawiać czy to dla mnie, siedzieć w książkach albo przy komputerze tyle czasu........ Zaczyna mnie to przerażać, 0 emocji, 0 adrenaliny. :|

10
Nadziany Pomidor napisał(a):

no kurde ja na drugim roku życia i powoli zaczynam się zastanawiać czy to dla mnie, siedzieć w książkach albo przy komputerze tyle czasu........ Zaczyna mnie to przerażać, 0 emocji, 0 adrenaliny. :|

Idź do pracy i zrób dropa to i adrenalina się znajdzie w nadmiarze :-)

0

Tytuł posta skojarzył mi się z tym
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63280/czarodziejki-com

0
Skromny Ogórek napisał(a):

zaczęło mnie to wciągać do tego stopnia, że teraz z perspektywy czasu mam mało znajomych, a przez poświęcenie się wąskiej technologii oraz zagadnieniom często nie mam z kim rozmawiać (podczas spotkań czuję wyalienowany).

Jestem wciągnięty w programowanie, to moja droga życiowa, dziedzina której się chcę poświęcić i uważam, że powinniśmy dbać o poziom programowania.

Noi git. Wstąpiłeś do klasztoru programowania. Klasztor z definicji alienuje. Pozdro i z fartem.

2
Skromny Ogórek napisał(a):

W Javie programuję już komercyjnie 5 lat, na stnowisku Mid.
Może i zarabiam dużo i w ogóle, ale to nie jest tak jak Wam się wydaje, że dobrym programistom się zostaje po 6 miesiącach i już się zarabia 15k.

Programuję już ponad 20 lat, w tym ponad 13 komercyjnie, od paru lat jestem seniorem, a doszedłem jedynie do poziomu "wiem, ilu rzeczy nie wiem".
Trochę pokory.

4

Ja z roku na rok zarabiam coraz więcej, wiem coraz więcej i ... czuję się coraz głupszy :)
Gdzieś słyszałem, że junior myśli, że za to co robi należy mu się duże wynagrodzenie, senior zaś myśli, że jego wynagrodzenie jest zdecydowanie za duże w porównaniu do tego co robi.

0

jak komuś mało adrenaliny...trzeba sobie pracę zmienić
https://i.pinimg.com/original[...]ec10a0fad4497ed3c66be036e.jpg

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0