Stawka za MD programisty

0

Cześć,
Przyszło mi do głowy, żeby zbadać jakie są stawki za MD programisty w firmie outsourcingowej. Chodzi mi o cenę jaką klient płaci za was. Można będzie dzięki temu dojść do ciekawych wniosków. Np ile "prowizji" może mieć na was wasz pracodawca itp.

Zachęcam do odpowiedzi, zaznaczcie stanowisko, branżę, kraj klienta.

Niestety ja nie znam stawki w swojej firmie:(

1

w 7N jest transparentność - konsultant dostaje 75% stawki którą płaci klient.

1

7N jawnie mówi że 25% zgarnia. Stawiam że inne firmy mogą więcej skoro się nie chwalą :D

1

Sii bierze 30%, ale jeśli im zależy na kandydacie potrafią zejść do 25%

0

Hmm to w takim razie dziwi rozbieżność pomiędzy polskimi stawkami, a zagranicznymi. Spodziewałem się, że nie ma tutaj rozgraniczenia bo rynek IT jest dość globalny.

Sii na Seniora oferuje do 900zł (w Krakowie), czyli przy 30% prowizji daje to idealnie 300 euro/MD - tyle zgarniają od swoich klientów.
Natomiast zagraniczne stawki, które poruszamy w tym wątku:
Praca zdalna - relacja. Czy te stawki są realne?
są znacznie wyższe.

Np oferta, o którą stara się @lubie_programowac za 60 euro/h to 480 euro/MD.
Ciekawe czy to ta oferta jest taka zajebista, czy po prostu firmy typu Sii muszą oferować takie ceny by być konkurencyjnymi na rynku outsourcingu, a indywidualnie można zdobyć znacznie lepszą ofertę.
Chociaż z drugiej strony to zdaje się nie mieć sensu, czemu jako klient miałbym chcieć wynająć kogoś indywidualnie za 480, skoro mogę wziąć kogoś z outsourcingu za 300.

0

Hej wez pod uwagę tez tzw "bencha". Niektóre firmy mogą sobie na to pozwolić i trzymają seniora czy experta pomimo, że jeszcze nie spala MD. wtedy taki czas musi byc odpracowany. Osobiście uważam, że to jest fair. Nie zarabiasz ale ci placa dlatego stawke masz fixed. Wiadomo, że każda firma chce zarobić, jeżeli ktoś czuje się za mało opłacony może odejść do innej ale nie wszystkie chcą kogoś jak akurat nie ma projektu dla niego.

Polska rządzi się swoimi prawami, kto z czasem nabierze pewności siebie i skille bedzie mial na poziomie experta wtedy lapie sie przez agencje np. z UK a tam oferty bez problemu leca od 500 EUR
niestety takie stawki maja tez swoje wady, np. koniecznosc pracowania 2-3 dni u klienta w tygodniu bo to np. bank i taka maja polityke o VPN nie ma mowy przynajmniej przez pierwsze 3 m-sce itp.

2

Nie mogę podzielić się firmą, tym bardziej klientem, stąd stawki w PLN chociaż klient z Zachodu. Stawki nie są transparentne, ale wielu pracowników wie mniej więcej ile wynoszą. Ja akurat miałem wgląd u klienta i widziałem konkretne kwoty w obecnym projekcie. Mid 1400, senior 1900, lead (ja) 2400. Dla mnie stawka ~1000, na seniorze dostawałem ~800. Stawki dla pracowników też nie są transparentne i zakładam, że wielu pracuje za mniej.

1
error91 napisał(a):

7N jawnie mówi że 25% zgarnia. Stawiam że inne firmy mogą więcej skoro się nie chwalą :D

Teraz sobie wyobraź rodzimego janusza płacącego 75% wartości zlecenia, "łeb by mu rozwaliło" :D

0

Chociaż z drugiej strony to zdaje się nie mieć sensu, czemu jako klient miałbym chcieć wynająć kogoś indywidualnie za 480, skoro mogę wziąć kogoś z outsourcingu za 300 Na to jest odpowiedź bardzo prosta: Dlaczego Juventus ma w swoich szeregach Ronaldo a nie kogoś z drugiej ligii polskiej? Piłkarz przecież to piłkarz prawda? ;) Podobnie jest z programistami: dobry programista jest ten kto pisze działający kod, bardzo dobrym jest ten kto rozwiązuje problemy a jeszcze lepszym jest ten który swoją pracą doprowadza do sytuacji że problemy nie występują.

1

Moim zdaniem to nierealne, żeby firma, która utrzymuje swoje biura, swoją kadrę HR/Rekrutację brała za za programistę tylko 30%.
Moim zdaniem jest to podział bliżej 50/50.

Mówie oczywiscie o firmatch typu: Luxoft, JLabs, Sii, Epam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0