Tester a umowa o dzieło

0

Czesc. Chciałbym Was zapytać, czy ktoś z Was jest testerem i jest zatrudniony na UoD? Jeżeli tak to jakie dane/informacje wypisujecie na rachunku umowy? Jak wiemy dzieło wiąze się z jakimś tworem, a gdy nie tworzymy np testów automatycznych ciezko jest nam robić coś odtwórczego. Jestem ciekaw Waszej opini. Pozdrawiam.

0

Nie należy rozumieć "dzieła" dosłownie, że musi to być coś namacalnego, najlepiej z drewna albo metalu ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_odzie%C5%82o(Polska) : Dziełem może być dowolna rzecz, utwór (np. program komputerowy). Dzieło może mieć także charakter działalności twórczej – więc niematerialnej (np. nauczenie określonej umiejętności czy przeszkolenie do zawodu lub osiągnięcie ustalonego rezultatu)

Zgodnie z w/w definicją, w Twoim przypadku dziełem będzie osiągnięcie rezultatu, którym jest sprawdzenie programu pod względem błędów, wykonanie testów itp. Moim zdaniem, jak najbardziej można zastosować ten typ umowy. Tylko ważne jest, żeby to zrobić z głową, bo ZUS kontroluje (a pewien czas temu robił to szczególnie mocno) ten typ umów i stara się wykazać, że tak naprawdę (mimo zapisów umownych) powinien być zastosowany stosunek pracy. Dlatego ważne jest, czy jest to jednorazowy strzał, czy planujesz pracować w tej formie w sposób ciągły, czy pracujesz u siebie czy w siedzibie zleceniodawcy, czy masz określone godziny pracy, które są egzekwowane i ewidencjonowane, czy wykonujesz dzieło (pracujesz?) pod nadzorem zleceniodawcy (pracodawcy?) itp.

0

@cerrato: póki co zostałem na taką umowę zatrudniony dlatego też w taki sposób muszę współpracować. Jeżeli nadarzy sie okazja, chciałbym to jak najszybciej zmienić. Aktualnie pracuję w siedzibie zleceniodwacy jednak godziny sa elastyczne - to ja wybieram w jakich godzinach mam zamiar pracować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0