Czy warto się zabierać na tym etapie nauki za sieci neuronowe

0

Mam takie pytanie w programowaniu jakoś sobie radzę, ale mam takie pytanie czy warto się zabierać za sieci neuronowe jak ma się duże zaległości z matemnatyki na poziomie liceum, bo ja generalnie mam takie myślenie algorytmiczne, ale nie wiem czy się ono przyda w sieciach neuronowych ?
I czy w sieciach neuronowych trzeba mieć wysokie IQ ?

0

Wysokie IQ to nie wyznacznik kompletnej wszechstronności. Możesz mieć ogromne iq ale z naciskiem na inteligencję muzyczną. Są wirtuozi którzy nie są mistrzami matematyki. :) jeśli lubisz się uczyć i nie jesteś kompletnym debilem to wszystko jest dla ciebie. Jeśli coś cię interesuje to inteligencja nie ma znaczenia. Matematyki możesz uczyć się w trakcie. Jest w internecie taki kurs. E-kwadrat czy inny trójkąt.

0

Nie

0

Myślenie algorytmiczne czyli chodzi ci o to, że jak chcesz sobie nalać soku, to wyciągasz szklankę z półki, kładziesz na stole, odkręcasz kartonik z sokiem i sobie nalewasz?
Każdy takie myślenie posiada, to nic nadzwyczajnego jedynie słownie korzystamy ze skróconego zapisu nalać sobie soku.

Możesz się uczyć, ale wypadałby liznąć trochę macierzy, chociaż jak się liczy, policzyć chociaż jakąś pochodną i tyle na start starczy żeby móc chociaż trochę zacząć analizować, co się dzieje.
Resztę nauczysz się w trakcie, chyba że luki i błędne rozumowanie nie będą ci sprawiały problemów i wątpliwości.

0

Bez matematyki wyższej nie ogarniesz teorii, ale bez teorii można ogarnąć jak je stosować.
Polecam kurs Andrew Ng na Coursera.com - podstawy podstaw - jeśli tego nie ogarniesz nie bierz się za frameworki do ML, bo szkoda czasu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0