Rynek IT w Opolu. Praca zdalna na początku kariery

0

Hej,
Z przyczyn osobistych planuję w przyszłym roku przeprowadzkę do Opola (aktualnie mieszkam i pracuję w GOP). Stąd moje pytanie: jak wygląda tam rynek pracy dla programistów (w szczególności Java)? Zrobiłem research i jedyne ciekawsze oferty jakie mi się rzuciły w oczy są z firmy Bright Coders' Factory. Ktoś coś wie/słyszał o niej i może powiedzieć coś więcej?

Drugi wątek jaki chciałem poruszyć (powiązany dla mnie z poprzednim) jest taki: myślicie, że względnie na początku kariery (~3 lata doświadczenia na niepełnym etacie w jednej firmie - corpo) w 100% praca zdalna może być dobrym pomysłem? Czy to jest coś co może zahamować rozwój i być w jakiś sposób trudne?

0

Ja jeszcze nigdy nie pracowałem stacjonarnie, od zawsze zdalnie czyli już 5 lat, a więc da się, ale zależy od człowieka, ja wole siedzieć w domu więc było mi łatwo ;)

0

Nikt z was nigdy nie szukał pracy w IT w Opolu? : )

0

Nie jest na pewno duży, bo dosyć niedaleko jest konkurencyjny Wrocław, ale z drugiej strony to też szansa dla mniejszych firm na znalezienie programistów za (często) nieco mniejszą stawkę, gdzie we Wrocławiu konkurencja jest dużo większa. Sam kojarzę, że niektóre firmy mają oddziały w Opolu, np. Sienn.

0

Niestety nie mam dla ciebie dobrych wieści. Sam pracowalem w Opolu przez parę lat i jedyne co mogę powiedzieć to, że zarobki są bardzo słabe , więc wiele osób ucieka z Opola do Wrocławia lub Katowic. Ja sam w ten sposób uzyskałem podwyżkę o niemal 50 proc. To było parę lat temu więc może cię się zmieniło.

0
mr_jaro napisał(a):

Ja jeszcze nigdy nie pracowałem stacjonarnie, od zawsze zdalnie czyli już 5 lat, a więc da się, ale zależy od człowieka, ja wole siedzieć w domu więc było mi łatwo ;)

Praca zdalna zależy też od technologii. Można powiedzieć, że co drugie ogłoszenie w PHP to jest praca 100% zdalna. Nawet przy niewielkim doświadczeniu. Ale przy Java lub .Net już tak kolorowo nie ma.

0

Wbrew pozorom nie OT o drodze kariery

"The question is, do you want to be correct and pure, or do you want to be productive? However good you are, three Indian programmers can churn out mechanical code blocks a lot faster than you can-- and for the same price. Choose carefully."

Written by Jeff Atwood
Co-founder of Stack Overflow

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0