Częstotliwość wysyłania CV

0

Co ile "można" wysyłać CV do tej samej firmy? Mówiąc można, mam na myśli sytuację w której po wysłaniu CV, nie odrzucą go od razu, bo zostało ono wysłane za szybko względem pierwszego. Pytam, bo chciałbym sprawdzić, wysyłając CV, czy mam jakiekolwiek szanse w tym momencie na staż/praktyki/juniora w jakiejś firmie, ale jednocześnie, jeśli teraz by mi się nie udało to chciałbym móc wysłać CV do kwietnia, tak żeby móc zaliczyć obowiązkowe praktyki na trzecim roku.

0

Warto CV wysyłać ponownie wtedy gdy coś się zmieniło, np. masz większe doświadczenie itd. natomiast jeżeli jest to samo stanowisko ta sama firma a Ty masz identyczne CV co przedtem to naprawdę są nikłe szanse że tym razem się uda.

Szanse na staż/praktyki masz jak jesteś studentem najlepiej na kierunku związanym z informatyką i masz fajne projekty.

2

U mnie w firmie chodzi legenda o gościu samouku, który wysłał CV, dostał zaproszenie na rozmowę, na rozmowie dostał feedback czego musiałby się nauczyć żeby pracować jako programista w tej firmie, po kilku miesiącach znowu miał rozmowę, tym razem pozytywną w skutkach.
Niemniej to taka opowieść jak bajki o jednorożcach, normalnie raczej zdarza się raz na milion. Firmy raczej nie dają feedbacku i jeżeli zrobisz złe wrażenie to nie zaproszą cię ponownie na rozmowę.
Chodzi też druga legenda, studentka 2. roku wysłała cv na staż, wysłali też studenci 3 i 4 roku - byli na rozmowie, byli dobrzy, przyjęli ich, tej z 2. roku nie zaprosili na rozmowę.
Po jakimś czasie znowu szukali na staż, studentka wysłała znowu cv, tym razem ją wzięli.

0

Z tego co zauważyłem,to różne firmy mają różne zasady - czasem jest pewien okres karencji(np pół roku),a czasem nie ma żadnego,no ale tak jak kolega wyżej wspomniał - jeśli nic się nie zmieniło w CV,to nie dajesz powodu,żeby ponownie cię zapraszać na rozmowę.

0

Firmy rekrutują do różnych projektów, więc jak cię nie przyjmą raz, to nie znaczy, że cię nie przyjmą za pół roku czy rok przy rekrutacji do innego projektu, z innymi wymaganiami. Poza tym po takim czasie sam powinieneś już więcej umieć (zakładając, że się rozwijasz w tym czasie), więc twoja atrakcyjność na rynku rośnie.

Chociaż czy to jedna firma jest na rynku? Można do innej wysłać.

Mówiąc można, mam na myśli sytuację w której po wysłaniu CV, nie odrzucą go od razu, bo zostało ono wysłane za szybko względem pierwszego.

Co to znaczy odrzucą CV? Jeśli nie dostaniesz informacji zwrotnej "odrzucamy cię", to ciężko powiedzieć dlaczego nie odpisali.

  • może wysłałeś za późno i znaleźli już odpowiedniego kandydata, więc ogłoszenie było już nieaktualne
  • może zrezygnowali z rekrutacji w ogóle, bo np. projekt został zamknięty (bo "klient się rozmyślił"), albo inne polityczne sprawy.
  • nie zauważyli twojego CV, bo mieli tak dużo CV, że w ogóle nie dotarli do niego, albo dotarli, ale nie mieli czasu tobą się zająć (a na każdego kandydata trzeba poświęcić czas, przeprowadzić ileś rozmów...).
  • może faktycznie przeczytali twoje CV i nie wzbudziło ono ich zainteresowania wśród setek innych, uznali że np. za mało umiesz czy z innych powodów się nie nadajesz, bo np. nie wymieniłeś znajomości frameworków w CV
  • z innych powodów?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0