Wasze emerytury

0

Witajcie,
Jest temat z zarobkami, a czy sprawdzaliście jaka będzie Wasza emerytura w przyszłości?
Orientujecie się mniej-więcej ile będziecie otrzymywać emerytury z ZUS podczas Wszej jesieni życia?

Pozdrawiam.

1

Osobiście jestem przekonany, że do czasu mojej emerytury ZUS padnie na pysk, więc wychodzę z założenia, że emerytura z ZUSu będzie równa zero złotych.

3

zrozumcie że nie ma czegoś takiego jak że zus upadnie
nauczcie się jakichś podstaw czegokolwiek

zus to system który polega na tym, że dzisiejsze emerytury są wypłacane z dzisiejszych podatków. Nie ma czegoś takiego że ten system może upaść, to że wam piszą że niby macie na koncie w zusie cokolwiek to fikcja i estymacja, w rzeczywistości nikt nie wie jakie będą emerytury. Biorąc pod uwagę 5% wzrostu pkb i parę milionów imigrantów, mogą być nawet wyższe niż w tej chwili wam mówią.

0

Prowadziłem działalność gospodarczą a właściwie pracowałem we własnej firmie.(spółka zoo). Dużo zarabiałem ale też dużo płaciłem ZUS. Księgowość prowadziła żona. Tak że to była spółka rodzinna. Denerwowałem się na nią czasem czemu płaci tak duży ZUS, przecież można tak dochodami manewrować aby płacić minimalną składkę. Wszyscy moi znajomi woleli ziemskie uciechy i płacili przeważnie od minimum. Oni jeżdzili mercami ja starym wartburgiem, ale za to mam teraz naprawdę dobrą emeryturę i wychwalam żonę pod niebiosa. Wystarczyło 10 lat dobrych zarobków i mam emeryturę brutto powyżej średniej płacy krajowej. Tak że warto zainteresować się czy i ile pracodawca odprowadza do ZUS, warto tez zbierać papiery, zaswiadczenia o zarobkach bo jak pracodawca padnie nie zawsze je odzyskasz. Chwalę sobie również to że że jakiś życzliwy nasłał mi dokładną i uciążliwą kontrolę z ZUS. Nawet zapłaciłem karę bo składek było więcej niż się należało. Ale za to na wszystkich listach stoi jak wół ich pieczęć pokontrolna. Wiec nic nie mogli zakwestionować. Bo do świadectwa pracy się przyczepili bo podpisali go zainteresowani - ja i żona. Ale listy z podpisem kontrolera nie mogli w żaden sposób podważyć. Pukiś młody "Trzeźwy Realisto" możesz wierzyć że ZUS padnie ale nie przypuszczam że tak się stanie bo jak padnie ZUS padnie też to państwo i jego praworządność (choć ta praworządność obecnie jest mocno podejrzana) nastąpi wielki haos i wielka smuta, czego Wam i sobie nie życzę.
AK

3

Bezmyślnie powtarzany mem pt. 'ZUS padnie' jest słaby i w zasadzie pozbawiony sensu. Co to by miało znaczyć? Że żadnych emerytur nie będzie? Jak to ma wyglądać? Każdy rząd, który coś takiego ogłosi natychmiast padnie. Jak miałby wyglądać państwo, w który 15%-20% ludności jest pozbawiona środków do życia? Pieniądze się znajdą.

Choć z drugiej strony osobiście liczę jednak na głodową emeryturę z ZUSu. Od dłuższego czasu jestem na B2B i składek płacę jak najmniej się da. Powoli się rozglądam za jakimś dodatkowymi sposobami odkładania na emeryturę.

0

Duża część osób zwiastujących upadek ZUS-u jest wyśmiewana przez innych, z uwagi na argument "system emerytalny istnieje zawsze, jakiś, ale istnieje". O czym się zapomina, to fakt, że w naszej części geograficznej świata regularnie pojawia się wojenna zawierucha. Dlatego tak ważna jest budowanie drugiego awaryjnego gwiazdka w innym państwie (gdzie w razie czego będzie można "przeczekać"). To często wymusza inwestowanie pieniędzy samemu, regularnie i świadomie.

0

Przecież robią już PPK czy jak to się tam zwie żeby doładować ZUS, szkoda tylko że nie przeszła ustawa dla bogaczy żeby wpłacali więcej do ZUS ;/

5

Duża część osób zwiastujących upadek ZUS-u jest wyśmiewana przez innych, z uwagi na argument "system emerytalny istnieje zawsze, jakiś, ale istnieje". O czym się zapomina, to fakt, że w naszej części geograficznej świata regularnie pojawia się wojenna zawierucha. Dlatego tak ważna jest budowanie drugiego awaryjnego gwiazdka w innym państwie (gdzie w razie czego będzie można "przeczekać"). To często wymusza inwestowanie pieniędzy samemu, regularnie i świadomie.

Wojna oczywiście jest fatalnym wydarzeniem również jeśli chodzi o oszczędności. Jednakże można sprawdzić, że nawet w Polsce po II Wojnie Światowej były emerytury wypłacane (podobno były wypłacane nawet podczas wojny...). Trudno chyba wyobrazić sobie bardziej zniszczony graj niż Polska po 1945 roku, a jednak jakieś emerytury były.

Inna sprawa to nietrzymanie wszystkich jajek w jednym koszyku - to zawsze jest mądra decyzja.

0

Odprowadzam najniższe możliwe składki prowadząc JDG.
To jest proste, od 30 roku życia odkładasz co miesiąc 2000 aż do 65 roku życia.
Zakładając, że dożyjesz i pociągniesz na emeryturze 15 lat masz miesięcznie prawie 5k - wystarczy na Sycylię i leki co miesiąc.

0

stary jak będzie wojna i zginiesz albo to panstwo gdzie zainwestowales tez zostanie opanowane wojna to te twoje genialne inwestycje i teorie mozesz sobie wsadzic w dziurke od.

taki argument ze hurr durr wojna wybuchnie to jest zupelnie bez sensu,
hurru durru nie place podatkow, bo po co jak wojna wybuchnie
hurru durru po co kupowac mieszkanie jak wojna kiedys wybuchnie
hurru durru

zal.pl

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0