Opis projektów komercyjnych w CV?

0

Cześć!

Niebawem kończy mi się moja pierwsza umowa - czas rozsyłać CVki.

Pytanie - czy orientujecie się, jak z punktu prawnego wygląda opisywanie tego, co robiłem do tej pory, w moim CV? Czy mogę napisać, że brałem udział w projekcie o nazwie XY, który służy do ABC i napisany jest w technologiach DEF? Czy przypadkiem nie narusza to tajemnicy przedsiębiorstwa, lub czegoś w tym rodzaju?

1

Raczej lepiej nie pisać o szczegółach. Jeśli pracowałeś w software house, to piszesz jego nazwę i technologie jakie tam używałeś - bez informacji o klientach. Jeśli pracowałeś na samozatrudnieniu bez pośrednika to piszesz nazwę swojej działalności i technologie jakie używałeś dla klientów. Jeśli nie robiłeś czegoś jedynego w swoim rodzaju, to możesz napisać co zrobiłeś, np. strony wizytówki, sklep internetowe itd.

IMHO jeśli jesteś w publicznych creditsach danego tworu i jest on opublikowany, to możesz napisać, że przy nim pracowałeś. Np. pracowałeś przy Wiedźminie 3, jesteś tam w creditsach, to spokojnie możesz to wpisać do CV.

0

OK, wszystko jasne :) Dzięki za odpowiedź.

0

Generalnie możesz pisać i mówić o wszystkim czym pracodawca chwali się na swojej stronie lub w innych miejscach publicznie dostępnych. Nazwa produktu i technologie nie są tajemnicą przedsiębiorstwa, chyba że są to produkty nieopublikowane.

1

ja w ogole nie mam sekcji projekty w swoim CV. tylko nazwy firm, lata w ktorych pracowalem i technologie ktorych uzywalem w danej firmie

0

No właśnie nie są to rzeczy ogólnodostępne - zachowam zatem dyskrecję. Chciałem się tylko upewnić, że nie będę "tym jedynym", który w CV nie wpisuje nad czym dokładnie pracował :P

0

Koledzy jeszcze jedną radę mi dajcie - tak od serca - jak moje doświadczenie to kilka lat jako inżynier budownictwa / projektant konstrukcji budowlanych oraz kilka miesięcy jako junior java dev, to warto o tym pierwszym wspominać w ogóle?

0

Ja bym wpisał, ale tylko mega minimalistyczne (1/3 obszaru innego wpisu w doświadczeniu) żeby nie było że jesteś nierobem :)

0

Oczywiście że tak

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1